Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 29.2.2020, svátek má  

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 506
Publikovaných článků: 12821
Komentářů: 11058


MěřeníBáječná roláda z vaječných bílků   13.12.2018   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyKaždý rok nám při pečení cukroví přebývají bílky. Nejčastěji je spotřebováváme do kokosek, ale ty ne každému chutnají. Navíc není jednoduché je udělat, protože se musí péct opravdu velice pomaličku.

Uvádíme rychlý a jednoduchý recept na oříškovou roládu.
 

V Česku vyjde Wagnerův Prsten Nibelungův   10.12.2018   Kateřina Sovová   Komiks  

Přečíst tento článek z rubriky Komiks

Na začátek prosince si pražské nakladatelství Comics Centrum připravilo pro příznivce komiksu speciální překvapení, které potěší nejen fanoušky kvalitní kresby, ale také milovníky klasické hudby. Tím překvapením je komiksová adaptace Wagnerova proslulého operního cyklu Prsten Nibelungův.

Punťa je tu   08.12.2018   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaZas. – Jako fenomén konce první republiky a začátku tzv. protektorátu (1934-1942).
Aktuální „Punťa“, objemný soubor reeditovaných kreslených příběhů, je ovšem pouhým výborem z víc než pěti set pokračování. Máme jich tu na tři sta a reedici doplňuje samostatná knižní monografie Pavla a Lucie Kořínkových Punťa. Studie.
Je tu však i sešit Punťa. Obálky, je zde také vtipný reprint dobového Rozvrhu hodin PUNŤA a sada 8 pohlednic; to celé uvnitř klapboxu.

FRANCOUZSKÁ SPOJKA . TV TIP – pátrání po obchodnících s drogami   07.12.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDnes a denně se setkáváme ve zprávách s tím, že byli zadrženi překupníci či převažeči drog (nyní nově důchodci, chtějící si přivydělat). Není to problém nový – už v šedesátých letech fungoval jeden kanál mířící z Turecka přes Francii do USA. Řada policistů se pokoušela tuto „francouzskou spojku“ přetnout. Jejich snahu zdokumentoval americký spisovatel Robin Moore v knize FRANCOUZSKÁ SPOJKA (nebo též ANGELVINOVA AFÉRA podle francouzského televizního hlasatele, který byl do případu zapleten).

Tři knihy za cenu dvou   06.12.2018   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura                              Využijte SLEVY nakladatelství Literární strom platné do 31.12.2018:

1) Tři knihy za cenu dvou, i s podpisy autorů + další sleva 5 %
Úspěšný titul roku 2018 "Kráska přichází" za 239 Kč + novinka "JEN JEDEN SVĚT" za 239 Kč, minus 5% množstevní sleva, tj. celkem 454 Kč! K tomu zdarma originální povídky "Oběšenci jdou s námi". Žádné další příplatky, cena je včetně poštovného.

2) Samostatně objednaný román JEN JEDEN SVĚT bez poštovného, pouze za 239 Kč
 

Luděk Sobota naučil svou ženu lyžovat. Na Šumavě!   05.12.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyŽe je populární herec Luděk Sobota vášnivý tenista a s manželkou Adrienou si rádi dávají do těla právě na tenisovém kurtu, to je snad docela známá věc. Méně se již ví, že oba manželé také velice rádi lyžují. „Já jsem od mala jezdíval na Šumavu, tam jsem lyžoval už jako prcek“, svěřil se oblíbený komik a manželka Adriena ho doplnila: „No, a mě jsi na Šumavě naučil lyžovat! Stála jsem podruhé na lyžích, ale ty už jsi slušně válel…“, dodala se smíchem. Na vysvětlenou ještě upřesnila, že jí tehdy bylo kolem sedmnácti, takže měla na výuku ještě právo. Protože jsou pracovně docela dost vytíženi, návštěvy Šumavy řídly a v posledních letech už ji moc nenavštěvují.

Horolezci   04.12.2018   Kateřina Sovová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPříběh o odvaze a dobývání hor - takto stručně shrnuje hlavní poselství encyklopedické publikace věnované alpinismu a horolezectví jako takovému nakladatelství Jota, z jehož produkce tuto novinku zařazujeme.

Kroky v dešti   03.12.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNový román slovenské autorky Kataríny Gillerové má opět nádhernou obálku, která vás zláká si tuhle knihu pořídit, nebo po ní alespoň zvědavě sáhnout. Je vidět, že nakladatelství Motto si na výběru obálek dává opravdu záležet, a věřím, že i to je jeden z důvodů, proč knihy této autorky mizí z regálů knihkupectví - i když ten důležitější je samozřejmě hlavně to, že Katarína Gillerová psát prostě umí...

Halina Pawlowská: „Když chceš hezky milovat, musíš lásku pilovat.“   30.11.2018   Aneta Šimonková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPřesně takhle postupuje hlavní hrdinka nejnovější knihy Haliny Pawlowské Díky za fíky. I když občas se řídí  trochu pozměněným heslem, které zní: Když chceš hezky milovat, tak SEX musíš pilovat! Knihu začala Halina Pawlowská psát na ostrově Wangerooge v Severním moři a je to v pořadí její 31. román. Hrdinka nejnovějšího příběhu je stejná, jako v bestselleru Díky za každé nové ráno. Autorka se ale brání tomu, že by se jednalo o pokračování románu. “ Proč Díky za fíky?! Fíky měla ze všeho nejradši moje máma, ale já jsem knížku takhle pojmenovala proto, že jsem příběh jedné vášnivé noci, kdy se bilancuje vztah, u kterého není jasné, že jde o lásku, chrlila se stejnou emocí jako tehdy Díky za každé nové ráno. A taky proto, že popisuju strašně trapné situace, odhaluju chtíč a směju se, i když je to někdy všechno k pláči… Kdybych chtěla cynicky a stručně vyjádřit o čem kniha je, mohla bych taky říci: O jedné noci, kdy ON příšerně chrápe a ONA nemůže usnout!”
  
 

AMERICKÉ PSYCHO – TV tip – zevnějškem úspěšný finančník, duší však netvor   30.11.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmUž vás někdo naštval tak, že jste ve vzteku vyřkli:“ Já tě zabiju?“ Určitě jste to nemysleli doslova, ale to neplatí pro hlavní postavu filmu AMERICKÉ PSYCHO. Ten to bere doslova a ani nemusí být naštvaný. Přestože je Patrick Bateman mladý ambiciózní finančník, takový typický „yuppie“ konce osmdesátých let, sžírá ho vnitřní neklid. Luxusní byt na Manhattanu, snobské večírky, plně nabité karty, pečlivý výběr snobského oblečení i voňavek ani mladá snoubenka Evelyn nebo milenka Courtney ho neuspokojují a nepřinášejí mu radost. Tu najde až ve svém druhém „já,“ jímž je vražedné šílenství, jemuž začíná postupně propadat.
 

Zapomeň na minulost   27.11.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNic netrvá věčně... Važ si toho, co máš, a nepátrej v minulosti. Zapomeň na ni, důležité je to, co máš před sebou...

Festival BOOK THE FILM 2018   26.11.2018   Eve Edwards   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDne 3.11. 2018 proběhl již druhý ročník festivalu Book the Film. Přístřešek letos získal v útulné a příjemné kavárně Liberál na Praze 7. Dramaturgii měla na starosti opět zakladatelka festivalu – Jaroslava Dvorská a záštitu převzala opět Městská knihovna hlavního města Prahy. Myšlenkou traileru druhého ročníku bylo odkrýt logo festivalu.

 

AMERIČAN – TV tip – George Clooney zabíjející bez skrupulí   23.11.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmZnáte to z filmů. Typický Američan je buď obtloustlý nekňuba, hollywoodský krasavec nebo zabiják s puškou v ruce. Nakolik vám připadá Georges Clooney jako krasavec nevím, ale jako Američan ve film AMERIČAN splňuje  pověst zabijáka na sto procent. Rád by už svého „řemesla“ nechal, ale svět zločinu si ho vždy najde.
 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22  23  24 25 ... až 987

Celkový počet stran Rozhledny je 987. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.3956 s