Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 12.7.2020, svátek má Bořek 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12914
Komentářů: 11143


MěřeníErotické hrátky jako součást oživení vztahu   21.04.2019   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNacházíte se ve vztahové krizi? Dodejte svému vztahu šťávu!

Ochladl společně s počasím také váš partnerský vztah? Právě podzimní dny jsou tou nejlepší dobou, během které můžete efektivně zapracovat na jeho oživení. Právě v těchto dnech je ideální počasí k podzimním procházkám ruku v ruce ve spadaném listí plném barev, ale také k častějším vzájemným dotykům a k postelovým hrátkám. V každém vztahu čas od času nastane krize, ať už vinou nedostatku času nebo nedostatkem komunikace. Pojďte si přečíst pár triků, jak do vašeho vztahu znovu propašovat trochu té staré dobré vášně a zamilovanosti.

Naše století 1918-2018   20.04.2019   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPublikace Naše století je sborník zveřejněný při příležitosti stého výročí vzniku Československa. Autoři se popasovali s tématem každý po svém. První dva nejmladší to udělali prostřednictvím krátkých povídek, druhou část uvádí delší, vývoj republiky reflektující rozhovor Ludmily Kýrové s její tetou. Následuje rodová reflexe osmadvacetileté Nikoly Puškárové, poslední oddíl knihy dostali poté k disposici především dva senioři ve věku 95 a 68 let, ale vměstnala se mezi ně Příběhem jedné hospody i sedmačtyřicetiletá Katka Lenroi.

JEDEN MUSÍ Z KOLA VEN – TV tip - V britské tajné službě je špion - jenže kdo?   19.04.2019   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmSe třemi nominacemi šel před osmi lety do soutěže o Oscara film JEDEN MUSÍ Z KOLA VEN. Přestože sošku nezískal ani znamenitý Gary Oldman za herecký výkon, nebyla udělena za adaptovaný scénář a s nepořízenou odešel i zkušený Alberto Iglesias se svým hudebním doprovodem, neznamená to vůbec, že film se nepovedl. Ve svém žánru špionážního dramatu je stále na předním místě a setkal se jak s přízní kritiky, tak i s diváckým ohlasem.
 

Ivana Christová: Titul Miss mi pomohl splnit všechny mé sny   18.04.2019   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNeuvěřitelných 30 let uplynulo od první korunovace královny krásy. 8. dubna 1989 prezident Miss Miloš Zapletal dekoroval Ivanu Christovou. Na den přesně se většina vítězek soutěže sešla na akci „Setkání Miss po 30 letech“ v pražské restauraci Coloseum. Pořadatelem tohoto výjimečného večera jsou: Agentura Zapletal, Klinika Esthé a Pizza Colosseum. Celým večerem provázel moderátor Jan Rosák, všichni hosté si pochutnali na velkém jubilejním dortu a také zhlédli osudové okamžiky soutěže – a to když Ivana Christová přebírala korunku a Taťána G. Brzobohatá vyhrála Miss World.
 

Vzpomínky terapeuta a autora bestsellerů Irvina Yaloma   18.04.2019   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaMOTO: Existence bohů by byla užitečná, i věřme, že existují. Ovidius
Profesor psychiatrie na Stanfordově univerzitě Irvin Yalom (*1931 ve Washingtonu, http://www.yalom.com/) debutoval na polích beletrista roku 1974 knihou Every Day Gets a Little Closer, jejíž spoluautorkou byla jeho pacientka. Oba dva soustředěně pozorují tu samou terapii, každý ze své strany, každý se svým citem. Sám Yalom dnes nad tou prvotinou jen mávne rukou, ale je úžasná.

Duchovní rozměr Foglarova díla   16.04.2019   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaJak připomněl dále zmíněný profesor Ivo Jirásek, je to přes čtyřicet let, co se v britském Dentonu (ale poslední dva roky v Salisbury) konají konference o implicitních náboženstvích, Dvacet let je vydáván i časopis Implicit Religion. Jako nezasvěcence bude nás patrně prvotně zajímat, co je to za  náboženství, když je (pouze) implicitní.

Pouhý stín aneb královna francouzského thrilleru konečně v češtině   15.04.2019   Kateřina Sovová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaDokonalý život, který se vteřinu po vteřině mění v peklo na zemi. Jednoduché shrnutí strhujícího knižního thrilleru francouzské spisovatelky Karine Giébelové, který do Česka přináší nakladatelství Jota.

Velká kniha o Josefu Škvoreckém   13.04.2019   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaVýpravnou obrazovou, ale také vysoce informativní publikaci Josef Škvorecký. Prima sezóny 1924-2012 koncipoval v pěti částech Václav Krištof, a to jako pestrý sumář fotografií a textů. Prvé dvě části se věnují životům autora a jeho choti Zdeny Salivarové Škvorecké (*1933) do roku 1969, kdy odešli do exilu, třetí a čtvrtá zkoumá dvacet let dalších a nepostrádá sekvenci o torontském nakladatelství Sixty-EightPublishers, které během třiadvaceti let činnosti vydalo 227 knih.

NEVĚSTA – TV tip – debutový (a zatím jediný) film Jiřího Suchého   12.04.2019   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNEVĚSTA vzniklá v roce 1970 se v kinech moc neohřála. Do normalizačních měřítek na „vhodnost“ kultury se zjevně nevešla a tak z povědomí zmizela tak tiše jako vznikla. Dnes jen díky televizi se můžeme potěšit filmem, který vůbec nezastaral a svým kaleidoskopickým pohledem na život a svojí surreálnou poetikou se zařadil do pozitiv české kinematografie šedesátých let a dokazuje, že jeho autor měl (a má) mimořádný talent.
 

Jiří Kratochvil o Sylvě   11.04.2019   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaMůžeme a nemusíme obdivovat sofistikovaného vypravěče Jiřího Kratochvila (*1940), že se uměl přednedávnem a PO SVÉM zhostit klasické již fantastické novely Sylva (1961, česky 1965) a přetavit ji do čehosi, co vyšlo z vlastní Kratochvilovy představy i podstaty.
Sylvu, jak možná víte, napsal francouzsko-židovský malíř a spisovatel Vercors (1902-1991) a opakovaně v ní odkazuje na jednu z prvních próz anglického spisovatele Davida Garnetta (1892-1981) Dáma v lišku (1922, česky 1969). Ta je trochu aluzí na Kafkovu Proměnu (i Ondřej Neff uznává, že Proměna je sci-fi) a jinak parafrází typických děl H. G. Welse. Vyšla ovšem už v čase, kdy anglický snílek opouštěl či opustil ten typ próz, k jakým náleží třeba Ostrov doktora Moreaua (ve kterém děsí čtenáře právě i liščí člověk).

Festival Finále Plzeň zve na atraktivní doprovodný program   08.04.2019   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film124 projekcí, včetně 12 premiér a exkluzivních předpremiér, 5 soutěžních a 10 nesoutěžních sekcí… ale také koncerty, DJs, autorská čtení či nevšední stand-up comedy. 32. ročník festivalu Finále Plzeň od 11. do 16. dubna nabídne intenzivní zážitky nejen v kinosálech! Každý den je pro návštěvníky připraven pozoruhodný doprovodný program na zajímavých místech západočeské metropole.
 

Jen jeden svět od Renaty Šindelářové   07.04.2019   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaV nové knize Renaty Šindelářové se prolínají tři vrstvy děje:
1. Bravurně detektivní
2. Skepticky ezoterická
3. Soudobě realistická

FROST – fantasy román Oskara Fuchse   06.04.2019   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaDruhé vydání prvotiny Oskara Fuchse znovu představí zájemcům o žánr fantasy válečného mága Zikmunda Frosta. Nadšenci budou opět štěstím vrnět a při četbě budou blahem bez sebe. Jak by ne – FROST patří bezesporu k mimořádným dílům a jeho autor se  jím etabloval do nejvyšších příčkách tohoto žánru. Otázkou zůstává, jak budou reagovat čtenáři, kteří se s fantasy tohoto druhu setkají poprvé.
 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23  24  25 ... až 994

Celkový počet stran Rozhledny je 994. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.3275 s