Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Kulturní akce . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 29.4.2017, svátek má Robert 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 497
Registrovaní čtenáři: 1752
Publikovaných článků: 12082
Komentářů: 10708


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

Jak jsem plánovala   Dnes   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Tak jo, jsem puntičkářka. Mám ráda krabičky, ohraničení, barevný nadpisy. Zorganizovat cvičící víkend s kosmetikou a masáží? Pche, mnu si ruce. Už vidím tabulky, zvláštní sešit s úkoly a nadpisy "nezapomeň", nedělám to poprvé. Nutná osobní návštěva hotelu! Hm, oběd mi dali, nic není problém, zákazník na prvním místě. Žádný luxus, ale tělocvična mě dojala, to byla láska na první pohled. Výměna několika mailů s majitelem a majitelkou hotelu, aby ani drobnost neunikla. Nic není problém. Restaurace a bar vám budou k dispozici. Budete v hotelu sami.

Výpověď srdečního svalu   27.04.2017   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Máma. To je funkce. Mandát. Byla zvolena po složité předvolební kampani. Volič se však v té době coural někde na houbách nezodpovědně bez občanky. Bylo rozhodnuto v jeho zastoupení. Máma převzala mandát ve chvíli, kdy se s voličem setkala tváří v tvář. Na ten den nikdy nezapomene. Den, kdy na chvíli litovala, že kandidovala. Den, kdy jí došlo, že tahle funkce je celoživotní. Předvolební slib byl jediný. Vytvořit z voliče člověka. Měla před sebou složitý proces, na kterém makal team lidí. Předně její zástupce, místopředseda Táta. Ministerstvo zdravotnictví, školství a tělovýchovy. Celému teamu ale velela ona. Nepotřebovala vysoké školy, aby disponovala velkou mocí. Jedinečnou. Mateřskou láskou.  

Karel Janeček ocenil 12 laskavců!   26.04.2017   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyV neděli 23. dubna 2017 proběhlo ve Stavovském divadle historicky první slavnostní ocenění #laskavec Nadace Karla Janečka. Projekt probouzí touhu po objevování a konání laskavých skutků. Dobrosrdeční lidé byli oceněni za nezištné laskavé skutky. Součástí večera byla Meta-přednáška Petra Ludwiga, autora knihy Konec prokrastinace.

Všechno špatné je pro něco dobré !   25.04.2017   Adéla   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyOči jsem měla zarudlé od pláče. V ruce jsem pořád omílala kapesník. A nejvíce ze všeho mě štve, že všechno, co se stalo, mi došlo až nad tím šálkem černé kávy. Do ruky mi vložil hrnek s mojí oblíbenou kávou a usmál se. Byl spokojen, že nechci nic jiného. Zhluboka jsem se nadechla. Má přítelkyně seděla naproti mně, položila mi ruku na stehno a řekla: „Všechno to společně zvládneme, zlato!“ Kamarád se pouze usmál a kývnul hlavou na souhlas.

Plukovník Fawcett nejen ve filmu Ztracené město Z   24.04.2017   Ivo Fencl   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyKniha Davida Granna (*10. března 1967, New York) se stala loni režisérovi ruského původu Jamesi Grayovi předlohou ke snímku Ztracené město Z, který právě vstupuje do českých multikin. Uspěl mi možná víc, figuroval-li by v hlavní roli kdys reálně žijícího geodeta, důstojníka a dobrodruha Percy Harrisona Fawcetta (1867-19??) skutečně Brad Pitt, jak bylo avizováno; nakonec jej však nahradil dost se mu vizuálně podobající britský herec Charlie Hunnam (*1980), známý mj. z adaptace Dickensova Mikuláše Nicklebyho (http://www.csfd.cz/film/20719-nicholas-nickleby/prehled/).
A „netáhne“ jako Pitt, nicméně v případě natolik konspiračního námětu, to zase tak vadit nemusí. Vždyť Fawcettovo zmizení se takřka už století řadí k nejpověstnějším legendám všech dob. I stálo to asi studiu za risk, ušetřit na honoráři pro hlavní hvězdu, a skutečně se možná nejedná ani tak o to, kdo Fawcetta hraje, jako o to, že v tomto filmu sledujeme právě osudy skutečného muže, jehož ostatky se však už sotva kdy najdou. Anebo snad... Jak to bylo?

Musím   22.04.2017   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Musím nakoupit. Nákupní vozík přetéká. U pokladny ztuhnu. ,,Bohužel, již jsme plastové tašky stáhli z prodeje." Úsměv pokladní. Vřískot dvojka! Musím ji zabít! Musím se uklidnit. Musím si zapsat jarní kiláčky se zátěží potravin pro armádu v náruči od Lidlu k autu a od auta domů do tréninkového deníčku.

Jak jsem gruntovala auto   20.04.2017   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNejhůř se vyrovnáte s vlastní chybou, ale vítězství nastane, když si přiznáte, že byla vlastní. Tak jo, vygruntovala jsem auto, konečně. Vysavač na pumpě měl po mém odjezdu zácpu - no co, no, auto je moje kancelář, jídelna a mateřské centrum. Naopak ti, co čekali na wapku vypadali, že se podělaj. Při čištění interiéru jsem přišla konečně na to, kam děti schovávají vycucaný bonbony, každý flek na sedačce mi připomněl, jak říkám dětem: dám ti to, ale nevyleješ to!

Byla jsem Vlasy   15.04.2017   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyDlouhý vlasy, krátký rozum. Jo, to bylo. Vlasy po kolena. O co delší, o to rozum kratší. Vlasy za to nemohly. Rostly. Vyrostla jsem až později. Pozdě. Jo, tak nebudu hrát divadýlko, rovnou říkám, že jet s rozpuštěnou hřívou tramvají se rovnalo přítomnosti velké hvězdy Holywoodu. Kromě těch, co se dloubali zrovna v nose, na mě koukali všichni. Ne na mě, na moje vlasy. 

Modlitba řemeslníkovi   13.04.2017   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy"Ó, nejsvětější z řemeslníků, dej, ať dílo své dobře započnu. Ať tvoje ruka ho posvětí, ať dílo to dokonáš bez úhony mojí a své. Ať v dobrém se rozejdeme a já nad dílem dokonaným mohu Tebe blahořečit.“ Dám na modlení. 
 
Když se mi daří modlitbou Jeho svatost řemeslníka přivolat, uctím ho dary, nakrmím ho. Většinou mne hladí slovy a požehná mou přípravu na velebení chrámu našeho.

Jak jíst zdravě?   11.04.2017   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNení to tak jednoduchá otázka, jak se na první pohled zdá. V první řadě se nám na pultech obchodů často nabízí nekvalitní potraviny, v řadě druhé si naše tělo může vybudovat vůči některým potravinám intoleranci. Takže i když si myslíme, že jíme zdravě, našemu tělu se to nemusí líbit. Na rozdíl od alergické reakce, kterou na sobě každý ihned vypozoruje, jsou potravinové intolerance mnohem zákeřnější. Neprojevují se tak okatě. Spíše způsobují vleklé zdravotní problémy, vyrážky, ekzémy, opakované záněty, bezdůvodné bolesti, psychickou nerovnováhu. V lepším případě "pouze" nadýmání nebo únavu.

Jak se nestat spisovatelkou   10.04.2017   Dagmar Hermannová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy
Jeden můj známý si odfrkl a řekl... "simtě, dnes píše knihy kdekdo"...

Kuřátka   09.04.2017   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNarvaná tramvaj, dvě slečny - vystylovaná kuřátka. Jejich rozhovor ve vysoké tónině se fakt přeslechnout nedal. Byla jsem obohacena a zároveň sebou zklamána, že nežiji život naplno. Ale teď už vím, kam na nehty, řasy, prsa... 

FOTOPOSTŘEHY: Zahrady pod hradem   08.04.2017   Radim Cejnar   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPřemýšleli jste někdy o tom, jak vznikl název zahrady, když za hrady nebyly zahrady, ale podhradí? Možná o tom začnete také přemýšlet, když vstoupíte do zahrad malostranských pod hradem pražským. Aby to nebylo od hezké místo zahradit, taky ohradit a pak si vyhradit, koho dovnitř pustit a koho ne, což v případě malostranských zahrad by byla škoda. Do nich vás pustí, pokud zaplatíte vstupné, a hlavně, pokud najdete vchod…

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 276

Celkový počet stran Rozhledny je 276. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . Kulturní akce . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2017 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.281 s