Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 3.10.2022, svátek má Bohumil 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13280
Komentářů: 11316


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

Slavíme Světový den srdce: Znáte metodu TAVI?   28.09.2022   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySvětový den srdce, který připadá na 29. září, vyzývá k péči o jeden z nejdůležitějších orgánů v těle a k včasnému řešení případných potíží. Nejčastější vadou srdeční chlopně je aortální stenóza (zúžení chlopně), která postihuje zejména pacienty nad 70 let.

BARNIE vám nabídne pivo Prazdroj   22.09.2022   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPlzeňský Prazdroj chystá pivní revoluci ve světě kaváren a moderních bister. S čepovaným pivem míří do míst, kde je zatím vedle kávy, dortů a sendvičů k mání nejvýše pivo v lahvích a plechovkách. Aby uspěl, vyvinul unikátní designový minivýčep Barnie, který využívá prvky technologie tankového piva. Vejde se na barový pult a je jednoduchý na obsluhu i údržbu.
 

Rekordmani ze světa rostlin v botanické zahradě v Troji   18.09.2022   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyV Botanické zahradě hl. m. Prahy nyní mohou návštěvníci obdivovat řadu rekordmanů rostlinného světa. V expozici Užitkových rostlin Nového světa roste lagenárie – tykev, jejíž plody dorůstají až dvoumetrové délky. Ta trojská měří více než 2 metry. Ornamentální zahradu zase zdobí rostlina, která je považována za jednu z nejjedovatějších na světě – skočec obecný, jehož semena obsahují jed ricin. V trojské zahradě najdete i rostliny patřící k botanickým rekordmanům obecně – nejvyšší strom, strom s největšími nebo naopak nejmenšími šiškami, nejtěžší orchidej nebo nejmenší leknín (na obrázku nejdelší šiška Pinus lambertiana). O rekord bude nejspíše opět postaráno i při tradiční výstavě dýní, která se uskuteční v říjnu. Pokud vše dobře dopadne, představí se tu gigantická dýně, prý ještě větší než ta, kterou pěstitel Jan Staněk přivezl v loňském roce.
 

Festival minipivovarů SLUNCE VE SKLE roztočí pípy v Purkmistru popatnácté   16.09.2022   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPo minulých dvou ročnících, kdy s ohledem na covidová opatření byl počet návštěvníků i pivovarů omezen se milovníci zlatavého moku mohou těšit na další pokračování setkání minipivovarů. Jubilejní 15. ročník již tradičního fesivalu minipivovartů se koná na závěr pivovarské sezóny v Pivovarském dvoře v Plzni - Černicích  v plném rozsahu.
 

FOTOREPORTÁŽ: Svět z balónu   09.08.2022   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNáš plánovaný let horkovzdušným balónem začal třikrát úplně stejně: vachrlatou předpovědí počasí. Protože však většinou existovala minimální šance na zlepšení, nebyl nikdy let preventivně zrušen. Takže nezbývalo než se přesunout do Středočeského kraje - a pak se dvakrát opět vrátit s nepořízenou domů. Až třetí pokus se konečně podařil, a to ještě s hodně odřenýma ušima. Hrozila totiž bouřka, takže se čekalo. Začalo se více než o hodinu později, nervy na špagátě. Přestávalo nás to bavit. Z očekávaného dobrodružství se postupně stávala neumořitelná položka v seznamu povinností, kterou podle zásad time managementu nikdy neodškrtnete jako vyřízenou... 

Festival Děti, čtete?!   04.08.2022   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy13. ročník festivalu pro rodiče a děti ve středu 14. září 2022 ve Werichově vile v Praze

Tradiční Markétskou pouť v Horní Plané navštívily tisíce lidí   03.08.2022   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyMarkétská pouť v Horní Plané oslavila třicátiny. Jubilejní ročník přilákal do města davy návštěvníků, a to i ze zahraničí. Kulturní program, řadu atrakcí, různé dobroty a celkově pohodovou atmosféru podpořilo krásné počasí. Není divu, že letošní pouť organizátoři hodnotí jako velmi úspěšnou.

FOTOPOSTŘEHY: Svět je plný lásky   18.07.2022   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySvět je plný lásky, protože je plný zvířat. Nejen domácí mazlíčci v nás dokážou probudit city. Když nám cestou přes pole zazpívá slavíček nebo nám na louce kolem ucha zabzučí čmelák, srdce nám zaplesá. Dojetí nás nemine, pokud objevíme v trávě zaječí pelíšek nebo máme to štěstí spatřit na otevřeném moři delfíny.

FOTOPOSTŘEHY: Chlupaté štěstí   12.07.2022   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyKočičky, pejsci, morčata, nejen protože jsou chlupatá, otevírají v našem srdci nekonečný prostor lásky. Je to oboustranné souznění, které nám prospívá a dělá nám radost. Když miláček odejde, bolí to jako čert, ale přesto do toho jdeme znovu. Milujeme je!
 

Lesní mysl   10.07.2022   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyS „Lesní myslí“ jsem začala odzadu. Od rozhovorů a pohledů ze světa. S o to větší chutí jsem se pak pustila do čtení konceptu Lesní mysli, který vychází z finského vzoru péče o sebe, duši, spojeného s výzkumem přírody a duševního i fyzického zdraví. Les uzdravuje, les dýchá, les je tu pro vás, když budete tiše naslouchat jeho tepu života. A les je milován, což byl ten důležitý poznatek z konce knihy. Z rozhovorů si odnesete spoustu různých informací, které jinde nenajdete než tu (a v časopise Regenerace, v němž rozhovory postupně vycházely), ovšem nejsilnější vjem byl ten, že tu jsou lidi, kteří neberou lesy jako spotřební prostor, který je třeba vydrancovat, vlastnit, využít k nějakému konzumu. A to je jednoduše… nádhera.
 

Káže vodu, pije víno   23.06.2022   Marek Řezanka   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyObčané přicházejí o poslední relikty jakýchkoli sociálních jistot. Hlavním cílem Fialova kabinetu je dobře se prezentovat v USA. Vláda, která vykřikovala, jak musí na svých občanech šetřit, vyhazuje oknem miliardy korun a zemi naprosto nehorázně zadlužuje. Tento dluh ovšem nevzniká ve prospěch českých občanů.

Ženy a pivo? Hospůdka a nová láska?   17.06.2022   Stanislav Polauf   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyŽe to nejde dohromady? Omyl. Průzkum Plzeňského Prazdroje ukázal, že ženy dnes chodí na pivo mnohem častěji než dříve. A to hlavně díky tomu, že hospody se hodně vylepšily a jsou pro ně tím pádem mnohem atraktivnější.

Lidice si připomínají 80 let od vyhlazení. Zveme vás na pietu   10.06.2022   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJe to už 80 let, kdy nacisté vyhladili středočeskou obci Lidice. Dodnes má toto místo zvláštní atmosféru, která je o to silnější, když si připomínáme smutné výročí. Památník Lidice, pod záštitou ministra kultury České republiky a hejtmanky Středočeského kraje, ve spolupráci s obcí Lidice, pořádá dne 12. 6. 2022 „Pietní akt k 80. výročí vyhlazení Lidic“. Součástí doprovodného programu pietního aktu je Děkovný koncert Pro Lidice a 15. ročník Celostátní přehlídky dětských pěveckých sborů „Světlo za Lidice“, které se uskuteční již 11. 6. 2022.

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 293

Celkový počet stran Rozhledny je 293. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0548 s