Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 4.2.2023, svátek má Jarmila 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13367
Komentářů: 11337


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

Mír je, když...   02.01.2023   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyMír. To slovo bylo za totáče v každé budovatelské básničce. V každém hesle spolu s holubicí míru, která k nám přiletěla něžným křídlem míru překrýt totalitní hnůj.

Mír byl, když se držel zobák. Táhla, odkud přiletěla. Tam, kde pečení holubi sami lítaj do huby. V samé nenažranosti jí tam zakroutili krkem. Tam, odkud ji tehdy vyslali. Votvírala si moc zobák. Tam, kde se na mír umírá.

Hodně lásky a naděje   01.01.2023   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNa každém začátku k nám přichází něco krásného: naděje. Na každém konci můžeme pustit vše, co již nepotřebujeme.

Přeji vám i sobě, ať nám nový rok přinese takové očištění i naději. Buďme šťastni s tím, co máme, a mějme štěstí v tom, co nám nový rok přinese.

Nic - a všechno   23.12.2022   Radka Zadinová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyDěti nám rostou a občas nás i přerůstají, čas letí a zpátky už se ohlížíme jen s nostalgií a vědomím, že zůstaly jen vzpomínky a hřejivá radost ze společně prožitých chvil. Už netouží po omalovánkách a pexesu, teď na otázku: "Co bys chtěl (chtěla) k Vánocům?", odpoví lakonicky: "Nic..."

FOTOPOSTŘEHY: Atypické vánoční stromky   21.12.2022   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyMyslím na netradiční vánoční stromky a vzpomínám přitom na Phoebe z Přátel, jak oplakávala všechny neprodané a opelichané, které skončily v drtičce... Většina z nich má ale štěstí. Dostanou se do rodiny, kde je nádherně ozdobí, každý večer se těší jejich krásou a ještě pod ně nakupí hromadu dárků. Některé se dostanou do dětských domovů nebo nemocnic, kde plní svůj důležitý úděl: zachraňují nedokonalou vánoční atmosféru.

Ale já se chci věnovat těm, které jsou něčím zvláštní. Třeba protože přijdou do rukou šíleným kreativcům... Jsou přeplněné různorodými cinkrlátky a cukrlátky, až se jim přeplněné packy prohýbají k zemi. Trpělivě snášejí  křivě nalepené papírové řetězy i hystericky blikající světélka způsobující epipelpsii. Nejeden z nich by si na konci svátků místo výletu do popelnice zasloužil pořádnou psychoterapii. (Podobně jako chudák, kterého přepral kocour.)

Miliarda na dobročinnost? I obyčejné placení za nákupy může pomáhat   20.12.2022   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyKoruna z každé utracené tisícovky – zanedbatelná částka, kterou může postrádat prakticky každý. Ale víte, že kdyby každý v Česku přispíval 0,1 % ze svých plateb kartou, neziskové organizace by každý rok získaly 1 148 000 000 Kč?

Nástěnný kalendář Magické kočky   17.12.2022   Renata Petříčková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy
Kočičí magie je přirozená. Je jen málo zvířat, která budí takové emoce a pocit tajemna, neproniknutelna a jen tušené moudrosti, která může být jiná, možná hlubší než ta lidská. Co se vlastně kočkám honí hlavou?
S nástěnným kalendářem Magické kočky nad tím můžete přemýšlet každý den.

FOTOPOSTŘEHY: Moje kuchyň, moje laboratoř   12.12.2022   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyStala jsem se bioženou. Nedobrovolně. Jenomže když moje tělo vyhlásilo protest a na své obrovské zákazové značce přeškrtlo valnou část mnou běžně konzumovaných potravin, nezbylo mi nic jiného. Zoufale jsem zírala do knihy svých - za celý život posbíraných - receptů, z níž jsem jich mohla 95 % vyloučit. Co teď? Do lesa na kořínky? Nebo radši rovnou hladovka? Všechno mi připadalo snazší, než začínat úplně od nuly. Shánět jiné potraviny, nové recepty, všechno se učit znovu. Trávit čas v kuchyni pro mě byla vždycky spíš nutnost než záliba. Takže to vypadá na malé kuchyňské galeje!

FOTOPOSTŘEHY z Národního muzea   03.12.2022   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyDo Národního muzea jsem zavítala po několika letech a musím říci, že jsem byla znovu okouzlena úžasnými prostory té nádherné neorenesanční budovy, která chtě nechtě člověka do historie prostě vtáhne. A nejen do historie samozřejmě, přestože ta pravěká s mamutí mámou a přibylým mamutím děťátkem v životní velikosti nás velmi láká. Procházíme kolem chlupaté dvojice celebrit a možná nás napadne, že nejsou zase tak velcí... Zvláště pokud jsme už předtím prošli pod kolosálním modelem krakatice obrovské.

Varování: Až do konce roku platí extrémní nebezpečí kyberútoků   30.11.2022   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPolicie ČR a ČSOB varují před zvýšenou aktivitou kybernetických zločinců, která se v předvánočním čase ještě stupňuje. Statistiky lámou rekordy už nyní, jen do října evidují policisté víc než 15 tisíc kyberzločinů. Na aktivity kybernetických podvodníků upozorňuje nová preventivní kampaň Volač a Klikač.

Právě probíhá festival zdravého saunování Sauna Herbal Cup. Užijte si ho i vy   25.11.2022   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZúčastněte se již sedmého ročníku festivalu a mistrovství světa ve zdravém saunování, přírodních rituálech, relaxačních herbal ceremoniálech a originálních peelingových procedurách v Aquapalace Praha.  Festival Sauna Herbal Cup představí ve finále účastníky z 8 zemí světa. Akce probíhá do 27. listopadu v největším Saunovém světě v České republice a nabídne to nejlepší ze světa relaxu a saunování pro všechny fanoušky pravidelného prohřívání.

Netrapte se výběrem dárků a věnujte zážitek!   23.11.2022   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyUž si lámete hlavu s dárky, že? My také. A zjistili jsme, že někdy je lepší darovat něco, co se neztratí v koutě doma, na půdě, protože dotyčnému se dárek nebude hodit, ale bude mu líto jej vyhodit. Ovšem zahodili byste zážitek? 

9. listopadu: Smutné výročí mostarského mostu   09.11.2022   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyBalkán zůstává pro Čechy stále nejfrekventovanějším místem dovolených. Ačkoliv většina z nás stále navštěvuje hlavně Chorvatsko, pozornosti by neměla ucházet ani místa okolní – například město Mostar, nalézající se v Bosně a Hercegovině. Před celým světem proslulo svou unikátní stavební památkou, která se dočkala nedávno zkázy a brzy na to opětovného vybudování…

Blanka Matragi, Lucie Vondráčková a Pavel Koukal představili své NFT karty   08.11.2022   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZatímco ve světě se okolo NFT strhla doslova mánie, Češi se NFT, nové technologie, která udává jasně a transparentně vlastníka digitální položky, dočkali teprve nyní. Na skutečnost, že za digitální díla lze zaplatit pouze v kryptoměnách, potřebovali nejspíše konzervativní Češi trochu více času, podobně jako u jiných převratných novinek. Nicméně NFT karty již na našem trhu jsou. Společnost DIC totiž přišla se sběratelskou edicí, jejíž tvářemi se stanou známé osobnosti České republiky ze všech sfér života.
 

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 295

Celkový počet stran Rozhledny je 295. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.3763 s