Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 9.8.2022, svátek má Roman 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13254
Komentářů: 11310


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

FOTOREPORTÁŽ: Svět z balónu   07.08.2022   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNáš plánovaný let horkovzdušným balónem začal třikrát úplně stejně: vachrlatou předpovědí počasí. Protože však většinou existovala minimální šance na zlepšení, nebyl nikdy let preventivně zrušen. Takže nezbývalo než se přesunout do Středočeského kraje - a pak se dvakrát opět vrátit s nepořízenou domů. Až třetí pokus se konečně podařil, a to ještě s hodně odřenýma ušima. Hrozila totiž bouřka, takže se čekalo. Začalo se více než o hodinu později, nervy na špagátě. Přestávalo nás to bavit. Z očekávaného dobrodružství se postupně stávala neumořitelná položka v seznamu povinností, kterou podle zásad time managementu nikdy neodškrtnete jako vyřízenou... 

Festival Děti, čtete?!   04.08.2022   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy13. ročník festivalu pro rodiče a děti ve středu 14. září 2022 ve Werichově vile v Praze

Tradiční Markétskou pouť v Horní Plané navštívily tisíce lidí   03.08.2022   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyMarkétská pouť v Horní Plané oslavila třicátiny. Jubilejní ročník přilákal do města davy návštěvníků, a to i ze zahraničí. Kulturní program, řadu atrakcí, různé dobroty a celkově pohodovou atmosféru podpořilo krásné počasí. Není divu, že letošní pouť organizátoři hodnotí jako velmi úspěšnou.

FOTOPOSTŘEHY: Svět je plný lásky   18.07.2022   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySvět je plný lásky, protože je plný zvířat. Nejen domácí mazlíčci v nás dokážou probudit city. Když nám cestou přes pole zazpívá slavíček nebo nám na louce kolem ucha zabzučí čmelák, srdce nám zaplesá. Dojetí nás nemine, pokud objevíme v trávě zaječí pelíšek nebo máme to štěstí spatřit na otevřeném moři delfíny.

FOTOPOSTŘEHY: Chlupaté štěstí   12.07.2022   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyKočičky, pejsci, morčata, nejen protože jsou chlupatá, otevírají v našem srdci nekonečný prostor lásky. Je to oboustranné souznění, které nám prospívá a dělá nám radost. Když miláček odejde, bolí to jako čert, ale přesto do toho jdeme znovu. Milujeme je!
 

Lesní mysl   10.07.2022   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyS „Lesní myslí“ jsem začala odzadu. Od rozhovorů a pohledů ze světa. S o to větší chutí jsem se pak pustila do čtení konceptu Lesní mysli, který vychází z finského vzoru péče o sebe, duši, spojeného s výzkumem přírody a duševního i fyzického zdraví. Les uzdravuje, les dýchá, les je tu pro vás, když budete tiše naslouchat jeho tepu života. A les je milován, což byl ten důležitý poznatek z konce knihy. Z rozhovorů si odnesete spoustu různých informací, které jinde nenajdete než tu (a v časopise Regenerace, v němž rozhovory postupně vycházely), ovšem nejsilnější vjem byl ten, že tu jsou lidi, kteří neberou lesy jako spotřební prostor, který je třeba vydrancovat, vlastnit, využít k nějakému konzumu. A to je jednoduše… nádhera.
 

Káže vodu, pije víno   23.06.2022   Marek Řezanka   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyObčané přicházejí o poslední relikty jakýchkoli sociálních jistot. Hlavním cílem Fialova kabinetu je dobře se prezentovat v USA. Vláda, která vykřikovala, jak musí na svých občanech šetřit, vyhazuje oknem miliardy korun a zemi naprosto nehorázně zadlužuje. Tento dluh ovšem nevzniká ve prospěch českých občanů.

Ženy a pivo? Hospůdka a nová láska?   17.06.2022   Stanislav Polauf   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyŽe to nejde dohromady? Omyl. Průzkum Plzeňského Prazdroje ukázal, že ženy dnes chodí na pivo mnohem častěji než dříve. A to hlavně díky tomu, že hospody se hodně vylepšily a jsou pro ně tím pádem mnohem atraktivnější.

Lidice si připomínají 80 let od vyhlazení. Zveme vás na pietu   10.06.2022   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJe to už 80 let, kdy nacisté vyhladili středočeskou obci Lidice. Dodnes má toto místo zvláštní atmosféru, která je o to silnější, když si připomínáme smutné výročí. Památník Lidice, pod záštitou ministra kultury České republiky a hejtmanky Středočeského kraje, ve spolupráci s obcí Lidice, pořádá dne 12. 6. 2022 „Pietní akt k 80. výročí vyhlazení Lidic“. Součástí doprovodného programu pietního aktu je Děkovný koncert Pro Lidice a 15. ročník Celostátní přehlídky dětských pěveckých sborů „Světlo za Lidice“, které se uskuteční již 11. 6. 2022.

Patero věcí o hypertenzi, na které jste se (možná) báli zeptat   23.05.2022   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyVysoký krevní tlak neboli hypertenze patří mezi nejrozšířenější civilizační choroby. To nezní tak děsivě, pokud si neuvědomíte, že má za následek předčasné úmrtí každého čtvrtého muže a každé páté ženy. Vysoký tlak totiž zvyšuje riziko srdečních a mozkových chorob a je stále jedním z hlavních důvodů předčasných úmrtí na celém světě. Díky moderním způsobům diagnostiky a léčby ale můžete riziko výrazně snížit! Přečtěte si těchto pět věcí, které jste se o hypertenzi báli vědět.
 

Starosta Nové Pece Martin Hrbek: Lidé by se měli setkávat   19.05.2022   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyBývaly doby, kdy i malé obce žily bohatým kulturním nebo sportovním programem, zkrátka aktivitami, při nichž se lidé setkávali, odreagovávali se od každodenních starostí, popovídali s lidmi z vesnice, s nimiž se během pracovních dní neměli šanci potkat. Přesně takhle žila i Nová Pec na Lipensku. Za to, že tomu tak přestalo být může spoustu faktorů, z nichž poslední kapkou byl covidový lockdown.
 

Petra Černocká bavila obyvatele Nové Pece na Lipensku   10.05.2022   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Období, kdy se lidé nemohli setkávat v kulturních zařízeních je naštěstí za námi, jenomže ne všude se daří po dvouleté nucené pauze opět kulturu rozhýbat. Zvláště pak obtížná situace je v menších obcích, jako třeba v lipenské Nové Peci na Prachaticku. Tam se ale starosta rozhodl, že místním kulturní akce zajistí, aby se obyvatelé mohli znovu hromadně setkávat a bavit.

FOTOPOSTŘEHY z románů   12.04.2022   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyVnímání je ryze subjektivní. Každý vidíme jen to, co chceme a také jsme schopni vidět. Náš svět je složen ze sedmi miliard různých světů, které na sebe navzájem působí, někdy více a jindy méně. Jako by svět byl obrovský živoucí organismus sestavený ze sedmi miliard různých buněk.
(Jen jeden svět)

 

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 293

Celkový počet stran Rozhledny je 293. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0588 s