Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

17. listopadu patří hold i Miladě Horákové   17.11.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyUctít památku 17. listopadu můžete kromě klasických míst na Národní třídě a Albertově také u Pomníku dr. Milady Horákové na tzv. Pětikostelním náměstí na konci Sněmovní ulice v Praze 1. Právě Milada Horáková je stálou připomínkou důsledků komunistické zvůle, která v naší zemi do listopadu 1989 vládla.
 

Když s koněm souzníš   15.11.2018   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Jarka Bocková je obdivovatelkou koňské ušlechtilosti i duše. Koním zasvětila celý svůj život. Je hrdou majitelkou tří valachů, věnuje se jezdeckému umění, podílí se na výrobě luxusních sedel. Sama by být koněm nechtěla, jedině tím nespoutaným, divokým, bez jezdce. Jarce nevyhovuje stereotyp dnešní uspěchané doby. Každodenní rytmus přizpůsobený povinnostem kolem koní jí ale nevadí. Ke koním vzhlíží jako k moudrým bytostem, od kterých bychom se mohli učit...

Podzimní úvaha single třicátnice   12.11.2018   Kateřina Sovová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyKdyž jsem byla malá, měli jsme kocoura. Jmenoval se Macík. Měla jsem ho ráda, ale po několika letech u nás se začal hodně toulat. Když se mi jednoho dne vysmekl z náručí, vnitřně jsem věděla, že ho už neuvidím. Ten pocit nedokážu vysvětlit, ale byla to pravda. Když mě opouštěl jediný člověk, kterého jsem kdy milovala, nebrečela jsem jenom proto, co se v danou chvíli dělo. Brečela jsem, protože jsem podvědomě tušila, že už napořád zůstanu sama.
 

Tajemství dobrého listového těsta   10.11.2018   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Listové těsto je pro většinu lidí jednoduchá záležitost. Již jen málokdo si ho vyrábí doma a spíše si tento základ pro jablečný štrůdl či rychlou pizzu koupí v obchodě. Čím je však listové těsto specifické? A jak poznat dobré listové těsto od horšího?

Když si nevíte rady, je tu Ombudsman pro zdraví   07.11.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyMáme ombudsmana na lidská práva, leckteré firmy mají ale ve svých pobočkách i ombudsmany pro právní poradenství. Ovšem co když potřebujete poradit ve sféře zdraví? Ombudsman je tu rovněž.

Země česká, domov můj?   29.10.2018   Kateřina Sovová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyMáme za sebou vrchol oslav stého výročí založení Československa. Nejenom na ulici, ale také ve školách v těchto dnech připomínáme národní historii, významné osobnosti. Čeští školáci ovšem navzdory všemu často odpovídají, že žádnou národní hrdost necítí. Co horšího, významná část z nich by v budoucnu ráda odešla pryč.
 

O co přišla Tereza Kostková?   24.10.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJiž osmým rokem vybírala VIP porota absolutního vítěze soutěže o nejpovedenější CEWE FOTOKNIHU. Na slavnostní vyhlášení v divadle Semafor se sešla porota známých osobností a odborníků např. Tereza Kostková, Patricie Solaříková, Peter Nagy – předseda poroty, Renata Czadernová, Jakub Ludvík, Helena Zeťová, Pavel &Sporcl, Kateřina Sedláková či Jakub Vágner. Ti všichni rozhodovali o vítězi prestižní soutěže. V dnešní přetechnizované době je možnost si uložit oblíbené fotky téměř kdekoliv. Na tabletu, v počítači nebo telefonu. Někdy ovšem stačí jedno špatné kliknutí a se snímky je amen. Proto se vyplatí mít své vzpomínky uložené na bezpečném místě, ideálně ve fotoknize, jinak by to nemuselo dopadnout dobře.
 

John Lennon a jeho vrah   18.10.2018   Ivo Fencl   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJak to také mohlo, propána, být, kdyby Mark David Chapman (*1955) nezastřelil zrovna Johna Lennona (1940-1980), ale pouze „neznámého“ občana? Inu, byl by dnes dávno na svobodě a patrně pod vlastním jménem. On se ovšem zřejmě (není to úplně jisté) chtěl zavražděním celebrity (která mu jednoduše nedala spát) proslavit. A v podstatě to vyšlo. Jak už však bylo řečeno, i po takřka čtyřiceti letech sedí v cele u televize.

Halloween se blíží, vyzbrojte své děti   17.10.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNěkdo tento svátek nemusí, protože se mu nelíbí, že přišel zpoza oceánu. Musíme ale uznat, že pro děti je lepší převlékání do čarodějnických kostýmů a dlabání dýní než držení smutku při příležitosti dušiček.

TREFFPUNKT 2018 – Bavorsko-český festival po roce zase v Plzni!   13.10.2018   Stanislav Polauf   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy Od čtvrtka 18. 10. do neděle 21. 10. se plzeňský kulturní prostor DEPO2015 promění v typickou bavorskou „Biergarten“ se vším všudy. Návštěvníky čeká promítání filmů, výstava, autorské čtení, přednášky a besedy s odborníky na minulost i současnost česko-německého sousedství. Chybět samozřejmě nesmí ani bavorské a české pivo, tradiční klobásky, preclíky a dechovka. Na programu ale bude i moderna: funk fusion, jazz, swingový parket či večerní DJ party. Návštěvníky pobaví čeští a němečtí umělci, žongléři či tanečníci.
 

Proč chytnete chřipku, když se očkujete?   10.10.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyV roce 2017 bylo v České republice hospitalizováno 1760 osob jen kvůli chřipce. Průměrná délka hospitalizace byla 6,3 dny a 66 hospitalizovaných na následky chřipky zemřelo. Celkem je u nás téměř čtyři miliony chronicky nemocných osob ve věku 3-64 let a osob starších 65 let, které jsou v riziku nákazy virem chřipky. Proočkovanost této rizikové skupiny je pouhých 16 %, zatímco v jiných vyspělých státech EU je míra proočkovanosti u seniorů až 75 %. Proč se to děje, když ochrana před tak diskutovaným virem existuje?
 

Za Pavlem Toufarem   04.10.2018   Ivo Fencl   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZemřel Pavel Toufar. A byl to skvělý muž, jak jsem jej aspoň poznal já.

Pilsner Fest 2018 – k jakostnímu světovému pivu patří i kvalitní kultura   03.10.2018   Stanislav Polauf   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyV sobotu 6. října proběhne tradiční pivní festival Pilsner Fest, který připomíná uvaření první várky piva Pilsner Urquell. To proběhlo už před 176 lety, tedy 5. října 1842. Přestože se nejedná o „kulaté“ výročí, je i letošní pivní festival Pilsner Fest významný. Uskuteční se totiž jen pár dní před celonárodní oslavou 100. výročí založení Československé republiky. Toto významné jubileum vedlo samozřejmě k zamyšlení: Jak přispělo pivo Pilsner Urquell k rozvoji a prosperitě naší vlasti?
 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  14  15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 293

Celkový počet stran Rozhledny je 293. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0974 s