Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

Potravinová alergie jako epidemie století   26.09.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Mluvíme o ní jako o epidemii 21. století, protože registrujeme masivní nárůst počtu alergiků, a to zejména u dětí. Ukazuje se, že v současné době již každý třetí Čech je na něco alergický. Pokud nedojde ke změně, do budoucna to bude každý druhý! Co alergii ovlivňuje a jak se jí můžeme vyhnout? A věděli jste, že HA mléka nemají opodstatnění?

Proměny slavných slaví desátý rok   24.09.2018   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyCharitativní kalendář Proměny slaví 10 let existence. Deset exkluzivních kolekcí fotografií, více než sto známých osobností a nezměřitelné množství odhodlání pomoci dobré věci.

Kam kráčí republika? Odpoví ekonom Tomáš Sedláček   19.09.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySlavíme sto let od vzniku Československa: jak ale vidíme sami sebe? Kam se ubírá svět a kam v něm míříme my? Může za současné přešlapování na místě postmoderna? A jak viděl roli naší republiky Tomáš Garrique Masaryk? Na tyto otázky se ve své veřejné přednášce s názvem Mladí bez poslání (Youth without a Mission) v pražském Paláci YMCA zaměří populární český ekonom Tomáš Sedláček. Přednáška se uskuteční 21. září od 19.30 hodin v budově Na Poříčí 12 a je otevřena nejširší veřejnosti: pořadatelé doporučují zájemcům registraci předem na emailové adrese jednatel@palacymca.cz. Vstupné je dobrovolné, výtěžek půjde - jako vždy v případě YMCA - na podporu volnočasových aktivit dětí a mládeže.

Manipulace podle Kazmy   17.09.2018   Kateřina Sovová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPoté, co před několika lety stanula moderátorka Lucie Výborná tváří v tvář zvrácenému vtípku s falešným Jimem Carreym v přímém přenosu udílení cen Český lev, vtípku, který z ní a z mnohých dalších udělal na několik dní totální hlupáky, ani ve snu by mě nenapadlo, že člověk, který za tím vším stál, bude ve svých podivných aktivitách pokračovat. Dopravní nehoda, v níž si hlavní roli nechtěně střihnul „král kožichů“ a moderátor Evropy 2, Leoš Mareš, měla údajně od začátku bohulibý účel. Můžeme tomu ale věřit? Co všechno  kampaň 1/10 vypověděla nejenom o hlavních aktérech, ale i o nás samých?
 

Kurzy tvůrčího psaní na Chomutovsku!   15.09.2018   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPíšete rádi, ale perete se zápletkou, dělá vám problém si ohlídat příběh nebo prostě nevíte, jak začít?

Přijďte se vše naučit na KURZ TVŮRČÍHO PSANÍ, který se bude konat v SKKS Chomutov

Sejdeme se jednou za čtrnáct dní v  ÚTERÝ od 16:00 hodin

První hodina bude 6. listopadu, ale přihlášku je třeba podat již nyní
 

Až dojde šťáva   10.09.2018   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Až dojde elektřina, až dojde ta všedávající šťáva, budu zarostlá jak mamut. Pohled na pinzetu bude depresivní. Depilátor nebude mít šťávu. Budu čekat, až ráno vyjde slunce, abych si nevypíchla řasenkou oko. Vlasy si budu sušit cyklonálním fénem. Moc se mi nehodí, že se vyskytuje nejčastěji na závětrné straně Alp a že s ním přichází i přeháňky. Vůbec to vypadá, že budu hodně cestovat. Pěšky nebo na kole.

Běháme pro děti... Pro dobrou věc.   03.09.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNenechte si ujít charitativní akci plnou zábavy. Tuto sobotu na Pankráci. 

„Vytvořili jsme komunitu,“ říká Vašek Krejčík   29.08.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyKdo by neznal jógového mistra Vaška Krejčíka. Je to již 15 let, co nám pomáhá hledat radost, spokojenost a harmonii. Jaké byly tenkrát začátky jeho Energy Studia? A víte, jaké má Vašek sny a vize? Není jich ani moc, ani málo.
 

Prazdroj podpoří devět prospěšných projektů pro Plzeň   28.08.2018   Stanislav Polauf   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyCelkem devět projektů, které mají za cíl zlepšit kvalitu života v Plzni a pomoci s rozvojem veřejného prostoru, podpoří v letošním roce Plzeňský Prazdroj v rámci svého grantového programu Prazdroj lidemMezi nadace, neziskové organizace a církev, jejichž projekty v minulých dnech vybrala odborná porota, pivovar rozdělí celkem 2,4 milionu korun. Speciální prémii ve výši 50 tisíc korun pak získá ten projekt, který zvítězí ve veřejném hlasování, které startuje právě dnes na stránkách www.prazdrojlidem.cz. „Hlasovat a vybrat tak aktivitu, která je podle veřejnosti pro Plzeň nejpřínosnější, mohou lidé až do 7. října,“ říká Monika Matyáštíková, která má program Prazdroj lidem na starosti.
 

Jak se z Česka stává poušť   19.08.2018   Adriana Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Jsem ještěrka a běžně teplo potřebuji k tomu, abych udržovala svoji tělesnou teplotu. Poslední dobou je mi ale vážně docela horko. Taková vedra nepamatuji! A navíc mám žízeň.

Jsem sýkorka a ráda létám. Z té výšky jsem si všimla, že se krajina poslední dobou nějak divně změnila – tam, kde dříve rostla zelená tráva, je dnes hnědá, suchá planina. A navíc mám žízeň.

Jsem krtek a spoustu lidí štvu tím, že jim rozrývám zahrádky. Jenže jak si tak lezu pod tou zemí, zjistil jsem, že ubylo velké množství podzemní vody. A navíc mám žízeň.

Česko a Slovensko se dočkalo. Dnes vychází naše první módní bible Vogue   17.08.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPrvní číslo Vogue CS, které je symbolickou oslavou svobody a stoletého výročí založení Československa, právě dnes vychází. Na více než 400 stranách najdou čeští
a slovenští čtenáři zcela původní obsah – všechny texty a naprostá většina fotografií vznikly exkluzivně pro první vydání časopisu, nazývaného módní bible. Vogue CS se kromě módy věnuje i společenským tématům a kulturním fenoménům současnosti. Titulní strana a coverstory je věnována památce disidentky a bývalé první dámy Olgy Havlové, kterou s topmodelkou Karolínou Kurkovou vyfotil slovenský fotograf Branislav &Simončík.

 

Sodoma Gomora u Křečkových   11.08.2018   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyKoupila jsem klec. Vilu. Tři patra, 4+1 se samostatným záchodem a klouzačkou z jednoho pokoje. Kolotoč byl k vile zdarma! Nájemní smlouvu jsem sepsala s Křečkovými. Informovala jsem se na ně. Celkem slušní nájemníci. Nenároční. Přátelští. Vybrala jsem z rodiny dvě kámošky. 

10 tipů, proč si zamilujete ghíčko   08.08.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZnáte ghí? Je to čistý máselný tuk nejvyšší kvality získaný přepuštěním čerstvého másla. Neobsahuje žádné mléčné bílkoviny, proto je vhodné i pro lidi s intolerancí laktózy a kaseinu. Stimuluje tvorbu žaludečních kyselin a tím podporuje dobré zažívání a chuť k jídlu. Kyselina máselná působí protizánětlivě ve střevech a pomáhá udržovat hladinu inzulinu. Díky zvýšenému obsahu vitamínů A, D, E a K, ghí ocení také lidé trpící záněty zažívacího traktu i alergií na lepek. Vydrží až rok bez lednice.
 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  15  16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 293

Celkový počet stran Rozhledny je 293. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0489 s