Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

Jak na přírodní barvení vajec   31.03.2018   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyIdeálně bílá vejce odmastíme čisticím prostředkem na nádobí. Neuškodí, pokud pracujeme v rukavicích, protože vejcím vadí i naše vlastní mastnota, barva se pak hůře chytá. Pak si připravíme nálev s barvicí přírodninou a 2 lžícemi octa, který povaříme asi 10 minut, než do něj vložíme vejce. (Ozdobit je můžeme klasicky prostřednictvím provázků, listů či trávy, které  na vejce pevně připevníme.) V nálevu vejce vaříme i s octem asi 15 minut a pak je necháme v nálevu ještě nějakou dobu ležet, klidně i přes noc.


Potkejte obřího mamuta. Čeká na vás na Dolní Moravě!   18.03.2018   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyMěří 13 metrů, má dvě patra, skrývá zajímavosti i hrací prales a nejrychlejší cesta ven vede tobogánem ukrytým v chobotu. Horský resort Dolní Morava má nového obyvatele. Je jím obří mamut - největší svého druhu na světě. Nová nepřehlédnutelná atrakce určená všem dětem skrývá obří zážitky. Z prvního patra věnovaného hravě ztvárněným zajímavostem ze života mamutů se děti dostanou několika dobrodružnými cestami do druhého podlaží s tunely, liánami nebo jeskyní, z níž se ozývá nepřeslechnutelný mamutí řev. 

S jarním úklidem nezapomeňte ani na přírodu   07.03.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyDo hlavního termínu celorepublikové dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko zbývá přesně měsíc. Patronkou akce se stala pro letošek sportovkyně roku 2017 Gabriela Koukalová. 

BLIK BLIK – Umělci píší světlem   01.03.2018   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNa 16. a 17. březen připravuje město Plzeň spolu s kreativním zařízením DEPO2015 již čtvrtý ročník jedné z z nejoblíbenějších akcí závěru zimy v Plzni, festival světla BLIK BLIK. Letos symbolicky připomene oslavy 100. výročí založení Československa. Po dva večery v polovině března budou na trase ulicemi městské čtvrti Slovany do DEPO2015 a v areálu Plzeňského Prazdroje k vidění umělecké instalace českých i zahraničních tvůrců. Na šestnácti stanovištích se rozzáří světelné objekty, velkoplošné projekce i interaktivní instalace.

Francouzští mistři champagne učarovali českým celebritám!   27.02.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyKdyž se v našich končinách objeví špičky vinařského cechu z oblasti Champagne, vždycky to vzbudí u příznivců vinného moku zaslouženou pozornost. Většina francouzských vinařů se sjela především kvůli nultému ročníku festivalu La Bouteille de Champagne 2018, který se konal v sobotu 24.2. v Nostickém paláci na Maltézském náměstí v Praze. Tři významní vinaři však do Prahy zavítali na pozvání společnosti PMP EXCLUSIVE a již v pátek měli někteří možnost jejich vína ochutnat během degustační večeře ve vyhlášené restauraci v centru Prahy.

Charouz Racing System testoval ve Francii: Start nové sezóny F2 už se blíží!   21.02.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySplněný sen všech českých fanoušků rychlých vozů se pomalu, ale jistě blíží. Tým Charouz Racing System se chystá na svou premiérovou sezónu v seriálu Formule 2. Má za sebou úvodní testování v Magny-Cours, které sice nebylo ideální, ale nakonec přineslo první velmi užitečná data.

Ročně končí v koši 830 tun potravin. Kolik peněz hodí lidé do koše?   28.01.2018   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNa celém světě končí ročně v odpadu 1,6 miliardy tun jídla za 750 miliard dolarů. V Evropě se každoročně vyhodí průměrně 89 milionů tun potravin. V Česku pak podle odhadů končí v odpadcích 829 851 tun jídla. Potraviny nevyhazuje jen čtvrtina českých domácností. 

Rozhovor: Paličkování přináší klid   27.01.2018   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyKrajkářství existuje od 16. století. Svůj největší boom, v němž bylo zdrojem obživy mnoha chudých rodin, má už dávno za sebou; přesto se tato tradice dočkala jistého znovuzrození v posledních desetiletích, kdy se stala náplní volného času mnohých žen. Jana Kořínková je zkušená krajkářka, která si vytváří vlastní vzory, a to nejen pro ploché obrázky, ale třeba i pro šperky. Již mnoho let vede úspěšně kroužky paličkování.

Masopust? Navštivte Hlinecko!   22.01.2018   Kateřina Sovová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySlaměný, laufr, ženuška, turci. O co že se jedná? V tomto případě o neúplný výčet masek neodmyslitelně spojených s dobou po svátku Tří králů, končící úterým před Popeleční středou – masopustem. Jedny z nejkrásnějších a nejméně pozměněných tradičních masopustních obchůzek můžeme každoročně vídat na Hlinecku. Dostaly se dokonce na seznam UNESCO!

15 rad, jak dítě zbavit strachů   21.01.2018   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJupí! Moje dítě má strach. A mluví o tom. Bezva zpráva. Jen ho nechte, ať se bojí. Tak by se dal shrnout přístup k dětským strachům maminky čtyř dětí &Stěpánky &Strougalové z Baby Clubu Juklík.
 

Někdo se směje   20.01.2018   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPři zběžném pohledu z dálky nevidíte ze zahradníka nic než zadek, líčí Karel Čapek ve své knize Zahradníkův rok, jedné z mých oblíbených. Přestože tu očividně chybí prý tak nezbytně nutný příběh, tuhle fejetonovou knížku si přečtu klidně zase znovu. Bavím se.

Oslavy 100. výročí vzniku našeho samostatného státu na Plzeňsku   18.01.2018   Stanislav Polauf   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZatímco v mnoha městech se stále na podrobnostech oslav vzniku 1. republiky dohadují a ani celostátní akce nejsou zatím známy, v Plzni a plzeňském kraji je jasno. Město i kraj jdou do oslav společnými silami a předložili velice podrobnou dramaturgii zahrnující tradiční akce města (v roce 2015 Evropského hlavního města kultury) i zcela nové počiny. 

Česká hra byla nominována na herního Oskara!   16.01.2018   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyHra českých vědců Attentat 1942 bojuje o vítězství v jedné z nejprestižnějších soutěží herního průmyslu, 2018 Independent Games Festival Awards. Attentat 1942 je nominován za nejlepší příběh spolu s dalšími pěti hrami z celého světa. Vyhlášení výsledků proběhne 21. března v San Franciscu.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  18  19 20 21 22 23 24 25 ... až 293

Celkový počet stran Rozhledny je 293. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0638 s