Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

Meze humoru v několika větách   09.03.2022   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyK mému příběhu z malostranské hospůdky v podloubí jsem měl připraveno v úvodu několik vět v optimistickém duchu budoucího ukončení pandemie. Příběhy překypovaly radostí z konce všech omezujících opatření, dýchání bez roušek, bez testů a certifikátů, karantén a izolací. Všechna omezení byla nepříjemná, ale humor zcela neomezila. Ani rozmáhající se terorismus, narůstající rozdíly mezi bohatými a chudými, dosahy klimatických změn, zesilující migrace, stále ještě humor nepotlačila. Meze humoru nastavil až cynismus Putina patřícího před tribunál.
 

Více plastů než ryb   08.03.2022   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZatímco se všichni věnujeme covidu a válce na Ukrajině, už léta si pod sebou podkopáváme úplně jinou větev, bez které život stejně pokračovat nebude - ničením přírody. Situace je mnohem horší, než se na první pohled zdá. Víte třeba, že podle současných odhadů bude v oceánech během následujících desetiletí už více plastového odpadu než ryb?

Oceány zajišťují potravu a obživu pro více než miliardu lidí. Oceány také produkují polovinu kyslíku na planetě. Na oplátku jsme z nich udělali skládku toxických a radioaktivních odpadů. 

Čeští lékaři říkají: „Chceme pomáhat“   07.03.2022   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyČeští praktičtí lékaři vyjadřují jednoznačnou podporu Ukrajině v boji proti ruské invazi a snaží se všemi dostupnými způsoby pomoci lidem postiženým válečným konfliktem. K pomoci poskytnout zdravotní péči vyzvala i organizace sdružující praktické lékaře v čele s MUDr. Šonkou. Pro mnoho Ukrajinců však může být problém jazyková bariéra a špatná orientace v cizí zemi. Někteří navíc budou potřebovat akutní ošetření a nemohou si dovolit čekat než se vyřídí potřebná povolení a pojištěni. 
 

Fotopostřehy: Těšení na jaro   21.02.2022   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJá vím, ještě máme měsíc čas. Ale u nás v podstatě už od začátku ledna vládne aprílové počasí. Chvíli se venku valí sníh, pak svítí slunce, následuje déšť, zase slunceA tak už vyhlížím jaro, které pomaličku začínám cítit ve vzduchu. Nastavuji  tvář větru a nedočkavě k němu čichám jako k nedopečené bábovce. Miluji vůni předjaří, když vás na chřípí poprvé zalehtá vůně hlíny. Začíná to ťukat na dveře, na stromech vyráží první  kočičky... Na včerejší procházce už mě to zašimralo.

Kuchařská hvězda Přemek Forejt překvapuje novou prací   19.02.2022   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyOblíbený šéfkuchař Přemek Forejt se spojil se sítí restaurací rychlého občerstvení McDonald‘s. Během tříleté spolupráce se tak veřejnost spolu s Přemkem podívá pod pokličku výrobním procesům oblíbených produktů McDonald‘s. Pomyslná funkce „kontrolora kvality“ bude zahrnovat i návštěvy u dodavatelů a testování kvality používaných surovin. Přemkovu cestu a nevšední zážitky napříč světem nejznámější sítě rychlého občerstvení mohou fanoušci sledovat především na sociálních sítích.

Popadni svou kreativitu za pačesy   15.02.2022   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyChceš začít psát? Píšeš, ale nevíš jistě, jestli postupuješ správně? Chtěl by ses ve své tvorbě někam posunout? Chtěl bys přijít na to, jaké děláš chyby? Myslíš si, že sice píšeš docela obstojně, ale neobjevil jsi ten správný žánr? Nebo naopak sice víš, v čem budeš excelovat, ale netušíš, jak začít? Skončily všechny tvé dosavadní pokusy v šuplíku?

Tomáš Zářecký: Žijme respektem   31.01.2022   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy „Všichni jsme si rovni. Všichni máme stejný potenciál. Všichni jsme lidské bytosti.“ Jeho Svatost XIV. Dalajláma


 

Láska v knedlíku   23.01.2022   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySedím na lavičce před kostelem a věřím. Věřím, že po mši konečně všichni vyjdou. Zatím vyšel jen holub domácí a šněruje si to ke mně. Hlava mu jede v rytmu techno music a s každým krokem vyťukává zobákem do vzduchu morseovku. Techno vypne, až když se přede mnou zastaví. Koukáme na sebe. Tak ten se zamiloval. Do mojí tortily. Nedám! Odměna za krmení téhle holubí helikoptéry je smradlavý koláč na autě. Kdyby koláč! Minule to byla pizza pro šest osob. Musela jsem použít škrabku na sníh a vyšetřování uzavřít tím, že kráva lítá. Tohle nemohlo vypadnout z holuba. 

Jak ušetřit za dárky?   17.01.2022   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyTaké máte ten dojem, že ať šetříte, jak šetříte, zůstatek vašeho účtu na začátku roku zase vypadá jako listnatý strom na konci října? Řeknu vám, čím to je, jste totálně vyčerpaní z Vánoc! Neustálé zdražování přitom s sebou nese už hrůzostrašnou vidinu svátků příštích. Jeden aby na vánoční dárky šetřil celý rok! Tak tedy. Ničeho se nebojte. I když jste to nestihli hned na Silvestra, pořád je čas na nějaké to novoroční předsevzetí. Opakujte po mně: Já… (dosaďte své jméno) svatosvatě přísahám, že letos budu chytřejší a vyřeším vánoční dárky tak, že mě to nezruinuje! A já vám teď poradím, jak to provést v praxi. Tak pojďme na to. Jak ušetřit za dárky?

FOTOPOSTŘEHY: Vzpomínka na Krkonoše   04.01.2022   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyBěhem novoroční prosluněné procházky jsem si vzpomněla na naši letní dovolenou. Na Nový rok totiž bylo mnohem větší teplo, než jsme zažili na většině loňských krkonošských túr. Počasí jako by si z nás dělalo šprťouchlata. Posílalo nám dolů jen mlhu a déšť. A já se přitom tak těšila, že se zase po pár letech projdu po zdejších cestách a nahlédnu do malebného českého údolí! Děkovala jsem větru, který jediný se k nám choval trochu přátelsky, když nám občas odhrnul alespoň kousek výhledu...

Ty číčo!   11.12.2021   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyObdržela jsem titul "ty číčo!" na ulici a úplně za nic. Na chvíli jsem zkoprněla a zmohla se jen na výrazné: "Prosím?" Kolíbající se seniorka si odplivla přes rameno: "Seš číča!" A kolíbala se dál. No jo, slyšela jsem dobře. Fakt tam bylo P! 

Matka kontra matka   05.12.2021   Radka Zadinová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyKdysi jsem viděla inscenaci Čapkovy Matky. A pak jsem hru četla. Takže jsem věděla, co mě čeká. Jenže tehdy jsem nebyla matka...

Namaluj strom a já ti řeknu, jaký jsi   30.11.2021   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyTak tohle heslo platí u psychologa. Přesné zadání zní: "Namaluj jakýkoli nejehličnatý strom." Podle toho, jestli nakreslíte strom i s titěrnými detaily, nebo načmáráte kontury a fláknete s tužkou na stůl, se pak psycholog rozhodne, jestli vás pustí domů se štemplem nebo vás rovnou umístí do svěrací kazajky.

Starší články - strany: 1  2  3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 293

Celkový počet stran Rozhledny je 293. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0533 s