Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 4.6.2023, svátek má Dalibor 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13454
Komentářů: 11381


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

O co přišla Tereza Kostková?   24.10.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJiž osmým rokem vybírala VIP porota absolutního vítěze soutěže o nejpovedenější CEWE FOTOKNIHU. Na slavnostní vyhlášení v divadle Semafor se sešla porota známých osobností a odborníků např. Tereza Kostková, Patricie Solaříková, Peter Nagy – předseda poroty, Renata Czadernová, Jakub Ludvík, Helena Zeťová, Pavel &Sporcl, Kateřina Sedláková či Jakub Vágner. Ti všichni rozhodovali o vítězi prestižní soutěže. V dnešní přetechnizované době je možnost si uložit oblíbené fotky téměř kdekoliv. Na tabletu, v počítači nebo telefonu. Někdy ovšem stačí jedno špatné kliknutí a se snímky je amen. Proto se vyplatí mít své vzpomínky uložené na bezpečném místě, ideálně ve fotoknize, jinak by to nemuselo dopadnout dobře.
 

John Lennon a jeho vrah   18.10.2018   Ivo Fencl   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJak to také mohlo, propána, být, kdyby Mark David Chapman (*1955) nezastřelil zrovna Johna Lennona (1940-1980), ale pouze „neznámého“ občana? Inu, byl by dnes dávno na svobodě a patrně pod vlastním jménem. On se ovšem zřejmě (není to úplně jisté) chtěl zavražděním celebrity (která mu jednoduše nedala spát) proslavit. A v podstatě to vyšlo. Jak už však bylo řečeno, i po takřka čtyřiceti letech sedí v cele u televize.

Halloween se blíží, vyzbrojte své děti   17.10.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNěkdo tento svátek nemusí, protože se mu nelíbí, že přišel zpoza oceánu. Musíme ale uznat, že pro děti je lepší převlékání do čarodějnických kostýmů a dlabání dýní než držení smutku při příležitosti dušiček.

TREFFPUNKT 2018 – Bavorsko-český festival po roce zase v Plzni!   13.10.2018   Stanislav Polauf   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy Od čtvrtka 18. 10. do neděle 21. 10. se plzeňský kulturní prostor DEPO2015 promění v typickou bavorskou „Biergarten“ se vším všudy. Návštěvníky čeká promítání filmů, výstava, autorské čtení, přednášky a besedy s odborníky na minulost i současnost česko-německého sousedství. Chybět samozřejmě nesmí ani bavorské a české pivo, tradiční klobásky, preclíky a dechovka. Na programu ale bude i moderna: funk fusion, jazz, swingový parket či večerní DJ party. Návštěvníky pobaví čeští a němečtí umělci, žongléři či tanečníci.
 

Proč chytnete chřipku, když se očkujete?   10.10.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyV roce 2017 bylo v České republice hospitalizováno 1760 osob jen kvůli chřipce. Průměrná délka hospitalizace byla 6,3 dny a 66 hospitalizovaných na následky chřipky zemřelo. Celkem je u nás téměř čtyři miliony chronicky nemocných osob ve věku 3-64 let a osob starších 65 let, které jsou v riziku nákazy virem chřipky. Proočkovanost této rizikové skupiny je pouhých 16 %, zatímco v jiných vyspělých státech EU je míra proočkovanosti u seniorů až 75 %. Proč se to děje, když ochrana před tak diskutovaným virem existuje?
 

Za Pavlem Toufarem   04.10.2018   Ivo Fencl   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZemřel Pavel Toufar. A byl to skvělý muž, jak jsem jej aspoň poznal já.

Pilsner Fest 2018 – k jakostnímu světovému pivu patří i kvalitní kultura   03.10.2018   Stanislav Polauf   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyV sobotu 6. října proběhne tradiční pivní festival Pilsner Fest, který připomíná uvaření první várky piva Pilsner Urquell. To proběhlo už před 176 lety, tedy 5. října 1842. Přestože se nejedná o „kulaté“ výročí, je i letošní pivní festival Pilsner Fest významný. Uskuteční se totiž jen pár dní před celonárodní oslavou 100. výročí založení Československé republiky. Toto významné jubileum vedlo samozřejmě k zamyšlení: Jak přispělo pivo Pilsner Urquell k rozvoji a prosperitě naší vlasti?
 

Potravinová alergie jako epidemie století   26.09.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Mluvíme o ní jako o epidemii 21. století, protože registrujeme masivní nárůst počtu alergiků, a to zejména u dětí. Ukazuje se, že v současné době již každý třetí Čech je na něco alergický. Pokud nedojde ke změně, do budoucna to bude každý druhý! Co alergii ovlivňuje a jak se jí můžeme vyhnout? A věděli jste, že HA mléka nemají opodstatnění?

Proměny slavných slaví desátý rok   24.09.2018   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyCharitativní kalendář Proměny slaví 10 let existence. Deset exkluzivních kolekcí fotografií, více než sto známých osobností a nezměřitelné množství odhodlání pomoci dobré věci.

Kam kráčí republika? Odpoví ekonom Tomáš Sedláček   19.09.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySlavíme sto let od vzniku Československa: jak ale vidíme sami sebe? Kam se ubírá svět a kam v něm míříme my? Může za současné přešlapování na místě postmoderna? A jak viděl roli naší republiky Tomáš Garrique Masaryk? Na tyto otázky se ve své veřejné přednášce s názvem Mladí bez poslání (Youth without a Mission) v pražském Paláci YMCA zaměří populární český ekonom Tomáš Sedláček. Přednáška se uskuteční 21. září od 19.30 hodin v budově Na Poříčí 12 a je otevřena nejširší veřejnosti: pořadatelé doporučují zájemcům registraci předem na emailové adrese jednatel@palacymca.cz. Vstupné je dobrovolné, výtěžek půjde - jako vždy v případě YMCA - na podporu volnočasových aktivit dětí a mládeže.

Manipulace podle Kazmy   17.09.2018   Kateřina Sovová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPoté, co před několika lety stanula moderátorka Lucie Výborná tváří v tvář zvrácenému vtípku s falešným Jimem Carreym v přímém přenosu udílení cen Český lev, vtípku, který z ní a z mnohých dalších udělal na několik dní totální hlupáky, ani ve snu by mě nenapadlo, že člověk, který za tím vším stál, bude ve svých podivných aktivitách pokračovat. Dopravní nehoda, v níž si hlavní roli nechtěně střihnul „král kožichů“ a moderátor Evropy 2, Leoš Mareš, měla údajně od začátku bohulibý účel. Můžeme tomu ale věřit? Co všechno  kampaň 1/10 vypověděla nejenom o hlavních aktérech, ale i o nás samých?
 

Kurzy tvůrčího psaní na Chomutovsku!   15.09.2018   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPíšete rádi, ale perete se zápletkou, dělá vám problém si ohlídat příběh nebo prostě nevíte, jak začít?

Přijďte se vše naučit na KURZ TVŮRČÍHO PSANÍ, který se bude konat v SKKS Chomutov

Sejdeme se jednou za čtrnáct dní v  ÚTERÝ od 16:00 hodin

První hodina bude 6. listopadu, ale přihlášku je třeba podat již nyní
 

Až dojde šťáva   10.09.2018   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Až dojde elektřina, až dojde ta všedávající šťáva, budu zarostlá jak mamut. Pohled na pinzetu bude depresivní. Depilátor nebude mít šťávu. Budu čekat, až ráno vyjde slunce, abych si nevypíchla řasenkou oko. Vlasy si budu sušit cyklonálním fénem. Moc se mi nehodí, že se vyskytuje nejčastěji na závětrné straně Alp a že s ním přichází i přeháňky. Vůbec to vypadá, že budu hodně cestovat. Pěšky nebo na kole.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19  20  21 22 23 24 25 ... až 297

Celkový počet stran Rozhledny je 297. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0711 s