Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

Mýty a fakta o oparech   15.10.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyVíte, kdo je nejvěrnějším přítelem člověka?  Myslíte si, že je to pes? Nikoliv, jde o opar.  Nositelem herpetického viru je většina dospělé populace. Opar má oproti psovi tu „výhodu“, že je s vámi trvale a napořád. Co ale dělat, když o takového mazlíčka nestojíte? Existuje způsob, jak se oparu rychle zbavit?

6 tipů, jak si vybrat střední školu   12.10.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNejvíc prozradí samotní žáci a inspekční zpráva


Téměř 80 tisíc deváťáků čeká tento školní rok zlomové rozhodnutí. Výběr střední školy, přijímací řízení a přechod do dalšího stupně vzdělávání. Jak vybrat tu správnou střední školu a nešlápnout vedle?

Emoce, které ovlivňují náš život - Hněv, Agresivita   10.10.2017   Veronika Švarcová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPrázdniny dávno skončily a my se opět vrátili do běžného koloběhu všedních dnů. Někdo s radostí, jiný s trpkostí. I my se vracíme k oblíbeným článkům Vladimíra Červenáka o emocích, které hýbají naším životem. Tentokrát na téma Agresivita zabíjí.

Bubnování pro Bubny 16.10.2017   09.10.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

V pondělí 16. října v 17 hodin, tedy v den 76. výročí prvního židovského transportu z protektorátní Prahy, začne třetí ročník Bubnování pro Bubny.

V prostoru budoucího Památníku ticha na nádraží Praha-Bubny se rozezní stovky bubnů a bubínků, aby narušily ticho pasivního přihlížení mlčící menšiny – tedy fenoménu, jenž provází události, které se nemají dopustit – v minulosti i dnes.

Letos budou udávat rytmus známí sólisté Sletu bubeníků.

OTISK   05.10.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyVernisáž portrétů herců divadla PALACE 10.10.2017 v pražském divadle Palace. Přijďte! Součástí vernisáže je představení nových inscenací divadla.

Režisér Jiří Strach poprvé oceněn na festivalu komedie, odnesl si hned dvě ceny   04.10.2017   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZávěr 39. festivalu české filmové a televizní komedie přinesl vyhlášení vítězů. A Zlatý Prim získal film Anděl Páně 2 a cenu do rukou režiséra Jiřího Stracha předal režisér Zdeněk Zelenka.

Zbraně, z nichž se kdysi střílelo   03.10.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPistole, pušky a samopaly československých zbrojovek v letech 1918 –1968 – to je název unikátní výstavy, kterou otevírá Západočeské muzeum v Plzni, Kopeckého sady 2, od 6. října. Jde o výrobu československých zbrojovek pro ozbrojené sbory. Výstavu pořádá Muzeum ve spolupráci s firmou BEAREKA s.r.o. a Krajským ředitelstvím Policie České republiky v Plzni.

PILSNER FEST 2017 – Oslavte s námi den, kdy české pivo změnilo svět   02.10.2017   Stanislav Polauf   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyTakto zve plzeňský pivovar Prazdroj na letošní jubilejní oslavy zrodu světoznámého ležáku Pilsner Urquell. A dodává: Poznejte příběh plzeňského originálu a staňte se jeho součástí. Jak a kdy? Návštěvou „města piva“ Plzně v sobotu 7. října. 

Toulky Prahou i pro nepražáky   30.09.2017   Adriana Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Pokud nejste zrovna zběhlý Pražák, určitě se děsíte každé návštěvy hlavního města. Není k tomu však důvod, Praha sice vypadá složitě, ovšem zdání klame. Ve skutečnosti se jedná o město, ve kterém se poměrně snadno vyznáte, stačí si jen vyznačit pár orientačních bodů. Následující text vám poskytne takového jednoduchého "průvodce" a s ním i zajímavé tipy, kam se jít podívat, když hledáte kousek zeleně nebo zajímavé, méně turisticky profláklé místo. Kdo se bojí, nesmí do Prahy!

Česko-bavorské kulturní dny přivážejí Bavorsko do Plzně   28.09.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyVe dnech 20.-22. října 2017 ožije do kulturní zařízení DEPO2015 v Plzni festivalem Treffpunkt. Od pátku do neděle tu bude celý prostor žít ve stylu bavorské Biergarten se vším všudy. Návštěvníky čeká stylová gastronomie včetně bavorských piv, výstavy, literatura, besedy, řemeslo, tradiční i moderní hudba, ze které si vybere snad každý: dechovka a folklor, swing, big beat, DJ. Celodenní program bude prokládaný představeními českých a bavorských showmanů, od lyžařů po hráče na lahve. Neděli může strávit v depu celá rodina – program pro děti i jejich rodiče zve na dětské divadelní představení, rytířský souboj nebo výrobu a pouštění draků.

Na Chodově se otevře první Megaplex v republice. Už v říjnu!   27.09.2017   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySpolečnost Cinema City, která provozuje v České republice třináct multikin, brzy otevře svůj první Megaplex. Největší tuzemské kino se nachází v nově zrekonstruovaném obchodním centru Chodov v Praze a své brány všem návštěvníkům otevře již 11. října 2017. Nový Megaplex nabídne návštěvníkům celkem 18 sálů vybavených tou nejmodernější technologií, široký výběr filmů
i formátů, VIP sekci a rozšířenou nabídku občerstvení včetně teplé kuchyně.  

Jaroslav Dušek v čajovně Cherubín v Řevnicích: Nejradši mám setkání s dětmi   21.09.2017   Pavla Hložková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyV řevnické čajovně Cherubín pod brdskými kopci se 14. září konalo (ne)pravidelné setkání s živočišnou personou, jedinečným hercem a moderátorem Jaroslavem Duškem. Během tří hodin prožitkového programu stačil umělec probrat témata jako lpění, dogmata a zátěže ve výchově, a tak se není čemu divit, že bylo v čajovně nejen nabito, ale chvílemi i dost ´hustá´ atmosféra a každý návštěvník si zde našel svou Achillovu patu…

FOTOREPORTÁŽ: Roztančené náměstí   16.09.2017   Radim Cejnar   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy
Liberec ještě nikdy nezažil soutěž talentů. A co teprve soutěž v tanci. Liberecký baletní soubor se rozhodl takovou soutěž podstoupit. Ale je tu pár překážek. Velká konkurence a vítěz může být jen jeden. K tomu soutěž nepovolila mezinárodní taneční komise, takže se vše pořádá načerno. A ještě navíc celou soutěž moderují dvě herečky, které touží být tanečnicemi, ale jedna je přespříliš ambiciózní a ta druhá poněkud zakomplexovaná…“

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  21  22 23 24 25 ... až 293

Celkový počet stran Rozhledny je 293. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0563 s