Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

FOTOREPORTÁŽ: Broumovská vrchovina   08.07.2017   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Skromným východním sousedem Krkonoš je zdánlivě nenápadná Broumovská vrchovina plná pískovcových skal a smíšených lesů. Nejznámější částí této vrchoviny je přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály plná uměle zbudovaných stezek a také turistů. O pár kilometrů dál se podél hranic s Polskem táhne další zajímavý přírodní útvar, Broumovské stěny. Na přelomu letošního dubna a května jsme navštívili obě tyto krásné lokality a byli jsme překvapeni jejich rozdílností.

Oslavy 25. výročí Unie Roska. Kdo dostal významná ocenění?   05.07.2017   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyBenefiční koncert k 25. výročí Unie Roska a Světovému dni RS se uskutečnil 31.5.2017 od 16:00 v KC Zahrada, Malenická ulice 1784/2 v Praze 11. V rámci programu, ve kterém se účastníci mohli více seznámit s činností Unie Roska, bylo oceněno 59 členů pobočných spolků za práci pro Rosku. Od 19 hodin následovala hudební vystoupení Rock’n Roll Club ALPHA a Classic Jazz Collegium s Bobem Zajíčkem. Programem provázel Dalibor Gondík.

Hedvábnou stezkou   04.07.2017   Veronika Švarcová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyČínské hedvábí, skvostná látka, která opustila hranice Číny, kde se vyráběla asi od 3. tisíciletí př. Kr., a pomalu se šířila dál na západ. Kdokoliv hedvábí spatřil, chtěl ho mít za každou cenu. A tak se rozběhl mezi Čínou a Středomořím obchod po trase nazývané dnes Hedvábná stezka.

NEZASTAVITELNÍ míří na Kilimandžáro   28.06.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Mají jedno společné. Běh života jim připravil menší či větší zdravotní překážku, se kterou se nechtějí smířit. Nesedí v koutě a nelitují se. Mají před sebou odvážné výzvy. Proto vstoupili se svými hendikepy do světa Nezastavitelných. Aby si mohli své vytoužené sny vyplnit, potřebují upravená kola, handbiky nebo speciální sportovní vybavení. Potřebují pomoc veřejnosti. Čtvrtý ročník projektu Nezastavitelní v Česku a na Slovensku organizuje a podporuje Birell. Českým ambasadorem je paralympionik Jiří Ježek.

Nezanedbávejte pitný režim. Obzvlášt, máte-li víc křížků...   25.06.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyDoplňování  tekutin  je  základem  nejen  zdravého životního  stylu, ale zejména správného fungování celého organismu. Příjem tekutin je důležitý v každém věku, zejména pak ve stáří, kdy tělo zaznamenává značný úbytek tekutin. Proč je příjem tekutin pro tuto skupinu tak podstatný?

Přelez, přeskoč, ale nepodlez   24.06.2017   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNejkrásnější pohled na svět je ze sedla koně. Jenže to jste asi nevyzkoušeli zebru. To je teprve jízda! Jsem už v tom tak daleko, že pořádám vlastní závody. Taková kombinace parkouru stříknutá Monty Pythony. No, vlastně s parkourem má společného jen toho lichokopytníka. Pruhovaného. Líně ležícího na vozovce. Nedá se osedlat ani zkrotit. Pravidla říkají: zebru je třeba přejít stylem nevídaným, jež hodnotí porota za volantem. Časomíru určuje zelené a červené světlo nebo trpělivost poroty. Účastnit se mohou smíšené věkové kategorie, skupiny i jednotlivci. Zvláštní body uděluje porota za originální dres. A do reportérského křesla je již vtěsnán zadek naší milé Hanky Zvědavé. Tak Hanko, pojď na to!

Nevidomé děti na koni, Hastrmani ve stáji   21.06.2017   Pavla Hložková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyDobročinná akce, která pomůže nevidomým lidem v jižních Čechách, se uskuteční 24. 6. 2017 ve Stájích &Stětice, nedaleko Ražic. Podpořit zrakově postižené děti zde můžete už tak, že navštívíte koncert kapely Hastrmani, který vypukne ve 14,00.

7x kam na výlet i na prázdniny   18.06.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyChystáte se na dovolenou ve dvou a chcete si dopřát pořádnou porci romantiky a hýčkání? Vydat se ale můžete také na cyklistické akce, kde najdete nové přátele, anebo na kurzy zábavného tvoření. A pokud nevíte, kam o prázdninách s dětmi, co byste řekli na unikátní sportovní příměstské kempy?

Ten, co má rád - kamarád   15.06.2017   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Zářez do předloktí. Vyměnila jsem svou pulzující indiánskou krev s krásnou, spořádanou bledou tváří. Ona se jmenovat Ta, co mě mít ráda. Spojila nás rodná půda, ústav pro vzdělávání a Manitou, jež se nám nejčastěji zjevoval v podobě Michaela Jacksona. Z polského území jsme si dovážely i jiné jeho podobizny, které jsme si nažehlovaly na trička v místech tehdejšího hrudníku, dnešních ženských...hrudníků. 

Dej a bude ti dáno   10.06.2017   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyDolistovala jsem diářem až do míst, kde není většinou ani čárka. Cvičící víkend. Uvolňovač. Užívač. Cvičíme, masírujem těla, děláme krásné ksichty kosmetikou. Čtyři měsíce starý zápis. Vím o něm. Celou tu dobu makám na přípravách se svou kamarádkou Lenkou. O to víc, když nám jeden víkend ucpaly účastnice po třech dnech, a tak jsme přidaly druhý.

V pátek vezu dvě oblíbená ženská těla. Máme takový dvouhodinový autodýchánek. Kdyby jezdila auta na slova, máme rychlost světla. Hubu jsme nezavřely až do Nových Hamrů.

Prověrka příprav začíná. Dostávám dary. 10 kg papíru na školní sběr, parádní bambusový fusekle a domácí slivovici, kterou přijímám se slibem, že ji otevřu až na bojovce. Znají mě.

Večer už je hotel naplněn estrogenem a štěbetáním mých oblíbených 20 kusů účastnic a dvěma kosmetičkami. Pokus o hormonální rovnováhu jsme učinily skrze naše dva maséry.

3 osvědčené cviky na zpevnění bříška   04.06.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyOblast bříška je jednou z nejproblematičtějších partií těla, která trápí každou ženu. Obzvláště po porodu břišní svaly ještě více povolí a je nejvyšší čas začít se věnovat dodržování zdravého jídelníčku a zejména pravidelnému cvičení. Přinášíme vám tři osvědčení cviky na zpevnění bříška. 

Homo sapiens nabitý, vybitý   03.06.2017   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyOdložím si. Jako každý večer. Svléknu tu kombinézu, co mi navrhla známá značka na zakázku mých rodičů. U dlouhého zipu v podpaží mi visí její cedulka s nápisem Nature. Jako dobrá značka, origoš. Matroš pravá kůže člověčí. Naši říkali, že by měla vydržet celý život. Má svoje mouchy. Podléhá stáří. Má ji každý. Malý výběr barev, černá, bílá, žlutá. Ale zas se umí často opravit sama. Elastická.

Chcete podpořit benefiční koncert ke Světovému dni roztroušené sklerózy?   31.05.2017   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPrávě dnešní den je zasvěcen tomuto onemocnění. A s ním souvisí významná událost. Unie Roska, jejíž záslužnou činnost oceňují pacienti s onemocněním roztroušená skleróza, slaví 25 let své existence. V roce 1992 ji založil Ing. Jaroslav Zika.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23  24  25 ... až 293

Celkový počet stran Rozhledny je 293. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0543 s