Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

Bulvár vstoupil do našich životů   27.05.2017   Radka Zadinová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyKdyž tak o tom uvažuji, existovalo jen velmi krátké období, kdy mě noviny tohoto rázu opravdu zajímaly. Trvalo to možná pár měsíců, možná rok, ale velmi brzy jsem zjistila, že na tomhle pro mě svět nestojí. Já vyznávám jiné hodnoty. Opravdovost. Nepředstírané city. Realitu skutečného, všedního života. A tohle právě zejména bulváru chybí.

Zesílit ticho!   25.05.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyV úterý 30. 5. od 20 hodin, divadlo Alfred ve dvoře

Většina dospělých nad 30 let neslyší zvuk o frekvenci 18-21kHz. To však neznamená, že tento zvuk neexistuje. Představení MUTE otevírá to, co bývá skryté – druhý svět, který se rozezní, když první utichá. Skutečné jsou ovšem oba dva, jen v každém platí jiná pravidla. Důležité je vědět, zda už jste překročili pomyslnou hranici a ve kterém z nich se zrovna nacházíte. 

Nenechte si ujít výstavu Anthropoid   24.05.2017   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyČeskoslovenská obec legionářská, iniciativa Anthropoid 1942-2017 a Městská část Praha 1 vás zvou na slavnostní představení výstavy věnované 75. výročí provedení operace ANTHROPOID, které proběhne 26. května ve 13:00 v parku Klárov nedaleko pomníku 2. odboje, ale také jen kousek od místa, kam spolupracovník odboje František &Safařík nosil zprávy o Heydrichově denním programu. 

Jak naučit děti plavat ještě před dovolenou?   21.05.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyChystáte se v létě do Chorvatska nebo třeba na Lipno a rádi byste, aby se vaše dítko ještě předtím naučilo plavat anebo se zdokonalilo v plaveckých schopnostech? Můžete ho samozřejmě učit sami, ale vyškolení instruktoři dodají malému plavci jistotu pomocí fint, které nejspíš neznáte ani na ně nemáte čas. Dovolená tak bude pro všechny nejen klidnější, ale i zábavnější.

Kosmonaut žije. Uvidíte ho na lodi Gulliver   17.05.2017   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyRaketový start zaznamenal svým literárním debutem český rodák žijící v USA Jaroslav Kalfař. Svůj satirický román SPACEMAN OF BOHEMIA, který zaujal přední zahraniční média, představí autor ve středu 24. května v 19 h ve Vzducholodi Gulliver na střeše Centra současného umění DOX.

FOTOREPORTÁŽ: Vysoko do nebe, vysoko do sebe II.   14.05.2017   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyRanní ticho je opravdu mrtvolné. Tma jako v hrobě. Cinkání maček a karabin připomíná umíráček. Normální člověk si v létě ošplouchává nožičky mořem v Chorvatsku a já si hraju na sněhuláka v mačkách a sněhu. V uších ni zní slova mé kolegyně: "To jako jdete třeba den nahoru a pak zase den dolů. To má být jako super? Jsi blázen?" Jsem. Chci si vylézt pro ten nenahraditelný pocit. Jeden z nejkrásnějších pocitů je sáhnout si na dno a pak stanout na vrcholu. Dělíme se do skupin. Mateřská škola na exponované procházce. Naše lano spojuje čtyři lidi. A jednoho medvěda. Zima jak v ruským filmu, oblékla bych si s chutí i stan. Jistota je, že ten traverz v ledovci mě zahřeje. Jen ho tuším, vidím si sotva na nohy.

FOTOREPORTÁŽ: Vysoko do nebe, vysoko do sebe   13.05.2017   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZa devíti horami a devíti řekami hora stojí. Mocná. Nafrněná královna Evropy. Korunu nasazenou ve výšce 4809m na bílé čepici z honosného ledovce uštrikovanou. Mont Blanc jí říkají. Služebnictva má nepočítaně. Oddaně ji mraky slouží, vítr, sníh, déšť. Zlodějka kyslíku. Pověst o ní ji předchází. Mnoho smrtelníků očarovala, aby se koruny její dotknouti toužili. Snadnou cestu na úpatí jim sluncem ozářila, aby blíže koruně své je ponížila anebo je zahubila. V místech, kde cesty zpátky není. Mnoho cest ke koruně její vede, každá však na dny se počítá a nelehká jest. Svůj hřeben do italské cesty pohodila a sluhům poručila, aby kobercem ledu a sněhu pokryt byl. &Svadlenám zakázala díry ve svém ledovcovém plášti pozašívat. Tu z manýru kousek toho pláště za děsivého hluku utrhla. Tu se s chutí, koketa jedna, zahihňala a pár kamínků tak do francouzské nejlidnatější cesty upustila. 

Stiskněte jedničku   11.05.2017   Dagmar Hermannová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyV dnešní době složitosti všech procesů a vztahů občas vzpomínám na půvaby jednoduchosti. Podle dávné moudrosti platilo, že v jednoduchosti je síla, hlavně pak v oblékání a líčení, ale kdysi byla jednoduchá i komunikace ve společnosti. Patřím ke generaci připravované pro život bez potřeby záludností a podvodů, kdy i za podvody malé padaly tresty velké, nikomu se nemohly vyplácet a hlavně nebyly k profesnímu růstu nutné. Proto také lidem mé generace chybí -  dnes tolik potřebná -  obezřetnost při jednání s kýmkoliv.
 

Kosmetické tipy Sandry Novákové   10.05.2017   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyMáj, hlavně jeho první den, je po staletí spjat s polibkem pod rozkvetlým stromem. Prý, aby žena následující rok neuschla a byla po celých 12 měsíců krásná. Herečka Sandra Nováková tuhle tradici ctí, a protože kromě svého partnera Vojtěcha Moravce a synka Mikuláše miluje také rtěnky, před oním májovým polibkem se společně vydali zakoupit kvalitní neslíbatelnou rtěnku. 

Jak rodiče ničí dětské nadšení pro sport?   09.05.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyDěláme to často nevědomky, ale některými svými činy bohužel dost intenzivně. Pokud chcete mít z dítěte pohybového nadšence, tady je pět typických vzorců chování, které by bylo lepší si v takovém případě odpustit. Dítě jimi ke sportu nepřiblížíte, spíš jej od něj vzdalujete.

Moje olympiáda ve sběru papíru   06.05.2017   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Jo, sbírám papír! Jsem soutěživá, no a co! Možná se mi to trochu vymklo z rukou... Vidím důchodkyni s novinama a už odhaduju gramy a čas, kdy je odloží. 

Letáky u domu nejsou pro mě jen papír, ale poklad!

Ve fitku předstírám zájem o reklamní katalogy, nabídka je mi samo šumák! Na váhu s nima!

Veteráni v tréninku a v boji   04.05.2017   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Na frontě. Spolubojovníci semknutí proti společnému nepříteli. České poště. Vzájemně se podpíráme z posledních sil. Jestli mi nabídne los, zastřelím ji.

Zaujal mě veterán. Odhaduju ho na první světovou. Zřejmě si jde pro výsluhu. Sedá si. Nedivím se. Bála bych se ho i dotknout, tak křehký mi připadal. Nevypadá sympaticky. 

Francouzský mandlový koláč s překvapením   30.04.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyVyzkoušejte skvělý dezert z listového těsta plněný rafinovanou mandlovou náplní a ukrývající malé překvapení. 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24  25 ... až 293

Celkový počet stran Rozhledny je 293. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0636 s