Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

Na pivo vlakem – motoráčkem Kozel expres z Prahy až do pivovaru Velké Popovice   07.07.2021   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZamířit do pivovaru autem, pěšky nebo na kole není nic výjimečného. Ale vlakem? A rovnou speciálem – motorákem z řady 810 v retro nátěru z 80. let? Tenhle zážitek si nenechte ujít! Každou sobotu od 10. července z pražského Hlavního nádraží vyráží Kozel expres, který vás zaveze až do pivovaru Velké Popovice. Bezpečně, bez kolon a bez starostí s parkováním.
 

Čas višní   30.06.2021   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy… ale také malin, ostružin a borůvek. Pokud také řešíte problém „kam s nimi“ bez zbytečné námahy a s chuťovým výsledkem, nechte se inspirovat…

Vzkaz pro Báru Krejčíkovou   17.06.2021   Marek Řezanka   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyKrásné odpoledne, Báro,

našim sportovcům jsem takto ještě nikdy nepřál, třebaže mě úspěchy mnohých z nich v minulosti velmi potěšily.
Vám chci ovšem vyjádřit obdiv a poděkování nejen za to, co na kurtu předvádíte co do tenisového umu, ale i za to, jak celou naši zemi reprezentujete.

Tip na výlet: Teplické a Adršpašské skály   15.06.2021   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySkalní město plné podivuhodností. Tak lze charakterizovat na sebe navazující komplexy turistických okruhů, vedoucí mezi vysoko se tyčícími jehlany zvětrávajících monolitů. Krom krásné přírody se zde pobavíte nad gigantickými přírodními sochami a necháte také zapracovat vaši fantazii. Ostatně, kde jinde v Čechách uvidíte ježka na žábě?

Zahradní party v moldavském stylu zahájila sezónu venkovních akcí   03.06.2021   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyKonečně se rozvolnilo natolik, že se (za určitých podmínek) mohou lidé setkávat i při větších rodinných oslavách nebo různých společenských událostech. Dovozci moldavských vín využili situace a uspořádali přátelskou zahradní party v moldavském stylu. Krojované hostesky, degustace moldavských vín, projekce dokumentů z Moldávie a moldavská hudba. A to vše uprostřed nádherné zahrady s kvetoucími keři!

Fotopostřehy: Takový jiný večer   24.05.2021   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNení nad to udělat někdy něco trochu jinak, rozbít ten všední stereotyp. A tak zase po nějaké době vyrážíme na večerní výstup za malým dobrodružstvím. Šlapeme na zříceninu Lestkova, abychom se pokochali výhledem na poklidně ležící Krušné hory. A jak jinak - pro mě tak typicky - užít si tu západ slunce.

Kampaň Prazdroje láká do hospod a podporuje hospodské v jejich restartu   19.05.2021   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPřilákat hosty zpět na zahrádky a pomoc hospodským znovu rozjet byznys po několikaměsíčním lockdownu, to je cílem právě probíhající kampaně Plzeňského Prazdroje s názvem #jsemzpátky.
 

Na co se nejvíc Češi po rozvolnění těší?   04.05.2021   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPo dlouhých měsících, kdy se museli omezovat ve všem možném, se Češi v rámci rozvolnění ze všeho nejvíce těší na pivo a kus řeči s kamarády v hospodě. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti Kantar pro Plzeňský Prazdroj.

Co říkají o nemoci Covid 19 skutečné lékařské kapacity?   03.05.2021   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyVýbor pro zdravotnictví PSP a ÚZIS MZ ČR v čele s Prof. MUDr. Věrou Adámkovou, CSc (předsedkyně Výboru pro zdravotnictví PSP a přednostka Pracoviště preventivní kardiologie IKEM Praha) a Prof. RNDR. Ladislavem Duškem, PhD (ředitel ÚZIS) uspořádali mezinárodní on-line seminář, kterého se účastnili zástupci velvyslanectví, zdravotnických výborů a komisí těchto zemí: Česká republika, Rakousko, Velká Británie, USA, Kanada, Chorvatsko, &Spanělsko, &Svédsko, Belgie, Irsko, Bulharsko, Spolková republika Německo a Vietnam. Tématem semináře byly aktuální poznatky nemoci Covid 19 v praxi.

Je čas napravit staré křivdy. Chraňme oceány!   22.04.2021   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyOceánům vděčíme za mnohé, přesto jsme je přivedli na pokraj kolapsu. Je čas napravit staré křivdy. Protože želvy, delfíny či ryby zabíjejí odhozené sítě, vlasce a plastový odpad z průmyslového rybolovu. Ale my můžeme dopsat happyend k tomuto smutnému příběhu, příběhu o vzniku mořských rezervací, které ochrání želvy, delfíny, velryby, žraloky, zkrátka mořský život pod i nad hladinou, a to před devastujícími praktikami rybářů a těžařů.

Ztracené Múzy   21.04.2021   eva rydrychová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNepřichází žádná myšlenka? Múzy najdete všude. Koukněte se třeba do zrcadla...

Múzy jsou podle historie dcerami Dia, řeckého boha a bohyně Mnémnosyté. Dius jako nejvyšší božstvo a Mnémnosyté jako celková paměť stvořili dcery – Múzy. Jsou bohyněmi všeho umění. Všech nápadů, všech krásných věcí a myšlenek, které lidstvo dokáže. Múz je hodně. Třeba Kalliopé, múza básníků, Úrania pro astronomy nebo Melpomené pro tragické příběhy.
 

Mravní dějiny českého národa II.   06.04.2021   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyO duchu doby leccos vypovídá zákon č. 115/1946 Sb. o právnosti jednání souvisících s bojem o znovunabytí svobody Čechů a Slováků. Tento zákon schválilo Prozatímní Národní shromáždění dne 8. 5. 1946, tedy rok po konci války v Evropě. Klíčový je první paragraf: Jednání, k němuž došlo v době od 30. září 1938 do 28. října 1945 a jehož účelem bylo přispěti k boji o znovunabytí svobody Čechů a Slováků nebo které směřovalo ke spravedlivé odplatě za činy okupantů nebo jejich pomahačů, není bezprávné ani tehdy, bylo-li by jinak podle platných předpisů trestné.

Mravní dějiny českého národa I.   05.04.2021   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyExistuje řada kritérií, podle nichž lze hodnotit vyspělost národa. V dnešní době ovládané chimérickou honbou za stále větším ekonomickým růstem, se povětšinou státy a jejich obyvatelé hodnotí právě z pozice ekonomické síly, jindy síly válečné (což je snad ještě horší měřítko), dle dodržování lidských práv a občanských svobod či dalších věcí. Těch kritérií, která můžeme za účelem srovnávání použít, je téměř neomezené množství – a lidé jako by v sobě měli zakořeněnou odvěkou potřebu neustálého srovnávání. Osobně pak za nejnáročnější měřítko považuji mravní vyspělost národa.

Starší články - strany: 1 2 3  4  5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 293

Celkový počet stran Rozhledny je 293. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0479 s