Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

Vyhořelá rachejtle   20.12.2020   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy,,Mami, kdy přijde Ježíšek?"
,,Až si uklidíte pokojíček. Takže nikdy."
 

Ono se řekne kousnout...   02.12.2020   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyS humorem jde všechno líp v příspěvku dopisovatele Ivana Kolaříka 

Druhá vlna zákeřného covid virusu se konečně díky ducha ubíjejícím restrikcím odebrala do jiných zemí, kde lidé v nemoc nevěří a dělají si, co chtějí. Nám se v Austrálii vrátily svobody a s nimi i znovuotevření náleven, hospod a restaurací, což nás pijáky velice potěšilo. Zrovna tak potěšilo milovníky umění, kteří alkoholu neholdují a zaměňují ho za bláhové navštěvování galerií, divadel a koncertů, kde mohou po půl roce znovu holdovat své zálibě.

 

Tip na dárek? Filmový kalendář GUMP – pes, který naučil lidi žít   23.11.2020   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyKalendář nafotila fotografka Markéta Novak, a vznikal v průběhu natáčení stejnojmenného filmu. Fotografka v něm zachytila filmové herce spolu se zachráněnými pejsky z útulků, přičemž všichni našli v průběhu natáčení filmu svůj nový domov. Jedním z nich je také představitel hlavní role - pes Gump, který byl zachráněn ze špatných podmínek. A i proto má kalendář charitativní účel.

Tomáš Řepka vydává exkluzivní kolekci triček   19.11.2020   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyFotbalová ikona, český reprezentant, legendární kapitán Sparty, hráč nejlepších lig světa, idol fanoušků AC Fiorentina a West Ham United, fotbalový expert, jeden z nejsledovanějších mužů v Česku, rebel a HellBoy Tomáš Řepka představuje svou exkluzivní oficiální kolekci oblečení.

Vlčí máky v obrazech: 27 unikátních děl se draží pro válečné veterány a potřebné   13.11.2020   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyCelkem 25 umělců se zapojilo do unikátního projektu Vlčí máky v obrazech a v rekordně krátké době vytvořili 27 obrazů o rozměru 1x1 metr s jednotným tématem – symbolem Dne válečných veteránů - vlčím mákem. Každý z autorů si mohl zvolit svůj styl, techniku i pojetí. Kromě řady známých a uznávaných umělců, se na prosbu Nadace REGI Base I. zapojily i dvě zpěvačky a herečky – Saxána aneb Dívka na koštěti Petra Černocká a muzikálová Popelka Nikola Ďuricová. Od středečního data 11.11.2020 11 hodin a 11 minut, kdy se konala prezentace 27 unikátních obrazů, se díla draží prostřednictvím aukční síně www.aukceweinberg.cz. Zde každý zájemce najde přehled všech děl a může přihazovat svou částku.

Covid - zpráva z bojiště   11.11.2020   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyKdyž k nám v březnu dorazil čínský balíček s koronavirem, cítila jsem se strašně. Hrozba, která visela za humny a my mohli jen bezmocně čekat, kdy a jak udeří, kopírovala mou noční můru. Pocit blížící se apokalypsy, kterou nelze nijak zvrátit.

11. ročník Cinema Open zlomový, ale nezlomný    04.11.2020   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyHradec Králové – Ani 11. ročník filmového festivalu Cinema Open nebyl ušetřen 2. vlny pandemie Covid a po vzoru některých dalších kulturních akcí, se přesouvá do online prostoru. Od pátku 13. listopadu do půlnoci 14. listopadu se budou moci diváci alespoň připojit prostřednictvím svých monitorů a sledovat výběr filmů, které se jednak přihlásily, a jednak mohly být i přes opatření vlády dokončeny. 
 

Halloween nebo Dušičky?!   30.10.2020   Kateřina Sovová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy„A u nás máme místo Halloweenu Dušičky, že?“ Zmatky okolo svátků umístěných na přelomu října a listopadu nevznikají jenom ve školních lavicích. Víte kupříkladu, jaký svátek připadá na dnešní datum?

Bageterie Boulevard připravila bagetu Hladový umělec. Výtěžek věnuje na kulturu   29.10.2020   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySlova prezidenta republiky o tom, že umělci tvoří nejlepší díla, pokud jsou hladoví, obletěla celou republiku. V reakci na toto prohlášení uvádí Bageterie Boulevard na své pulty bagetu Hladový umělec. Ta není určena jen pro "hladové umělce", ale pro všechny, kteří mají rádi kulturu a není jim lhostejná. 10 Kč z této bagety totiž Bageterie Boulevard věnuje divadlům, se kterými dlouhodobě spolupracuje.

Policista Tomáš Soukup: Pomáhat lidem a riskovat život? Obojí patří k mé práci.   27.10.2020   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNemusí mít na sobě uniformu a stejně odtušíte, že je to policista. Další splněný sen z klipu RICHMAN od Food Addictors jen ukazuje, jak se někdo pro svoji profesi doslova narodí. Podpraporčík Tomáš Soukup. Možná jste ho potkali na Václavském náměstí, protože už několik let pracuje na Oddělení hlídkové služby Prahy 1. Mnozí z vás díky jeho nekompromisnímu pohledu a hláškám pravidelně sledují seriál Policie v akci, který vysílá FTV Prima. Na první pohled může působit nepřístupně. Na ten druhý vás rozesměje. Do třetice pochopíte, proč je fakt dobrý policista, jak o něm ostatní říkají. Do všeho, co dělá, jde s otevřeným srdcem. Nechrání pouze, když je ve službě. A nikoli nepomáhá jen tím, že zachraňuje životy. Čím ještě? To poprvé prozradil právě pro tento rozhovor. V televizi toho možná moc nenamluví, k tomuto interview si klidně vemte popcorn, protože Tomáš se rozmluvil víc než u výslechu.   
 

Úroveň vzdělanosti na průměrné základní škole? Zoufalá!   22.10.2020   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNa začátku října jsem strávila několik dní na základní škole, kde jsem dělala s dětmi projekt "Tvoříme noviny". Zkušenost k nezaplacení, v sedmých a osmých třídách je to docela mazec. Vůbec nic se jim nechce, jsou líní, nepozorní, drzí a po pravdě, jsem až vyděšená tím, jak těžce neovládají český jazyk. Kolik dělají pravopisných chyb. Jak vůbec se neumí vyjadřovat. Pravda, trochu je to zkresleno tím, že se v našem městě nachází víceleté gymnázium a většina dobrých žáků odešla na konci prvního stupně tam. Přesto! Posbírala jsem v posledních pár letech pedagogických zkušeností víc a trochu mě přístup dnešních dětí ke škole a úroveň jejich vzdělanosti znepokojuje.

Jak to vidí Kaliforňanka   21.10.2020   Ivo Fencl   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyRozhled z okraje Spojených států...

Naživu, ale v izolaci   20.10.2020   Ivo Fencl   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJak dnes žít?

Starší články - strany: 1 2 3 4 5  6  7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 293

Celkový počet stran Rozhledny je 293. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0484 s