Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 25.9.2022, svátek má Zlata 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13278
Komentářů: 11316


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

STRACH NAD MĚSTEM - TV tip - klasická krimi s J-P. Belmondem   23.09.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmOblíbený hrdina tak, jak ho pamatujeme. Jean-Paul Belmondo zvaný Bébel v akci plné napětí a kaskadérských kousků. To je klasická francouzská kriminálka z roku 1975 RUCE NAD MĚSTEM.

VYSOKÁ HRA PATRIOTŮ – TV tip – Harrison Ford znovu v akci   16.09.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDrsně řezanou tvář Harrisona Forda znají diváci z desítek filmů. Je někdy dobré se poohlédnout trochu zpátky na to, jak kariéra dnes slavného herce začínala. A možná vás bude šokovat, když si přečtete, že herec malých rolí se stále – vedle filmování – živil jako tesař. Až přišel zlom v podobě role pilota Hana Sola v Lucasově veleúspěšné scifi HVĚZDNÉ VÁLKY "Star Wars."  Kariéra nemohla být nastartována rychleji a úspěšněji. K tomu se přidružila i jiná velká opakovaná role – archeolog INDIANA JONES v několika pokračováních. Slávu Harrisona Forda potvrdily i další role jako např. detektiv Rick Deckard ve stylovém noir příběhu z 21. století  BLADE RUNER či americký kardiolog Richard Walker v krimi dramatu 48 HODIN V PAŘÍŽI. V roce 1992 přidal mezi své úspěchy roli Jacka Ryana v politickém thrilleru VYSOKÁ HRA PATRIOTŮ.

35. Finále Plzeň nabídne exkluzivní předpremiéry i oceněné snímky   10.09.2022   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDalší ročník největší přehlídky tuzemské audiovizuální tvorby začne v Plzni už 23. září
a potrvá až do 28. září. Během šesti dnů nabídne přes sto projekcí toho nejzajímavějšího, co se
(nejen) v Česku za poslední rok natočilo v hrané, animované, dokumentární, televizní, internetové,
celovečerní, krátkometrážní i seriálové tvorbě, včetně devíti premiér či předpremiér.
 

HINDENBURG – TV tip – tragický konec německé pýchy   09.09.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmHindenburg bylo jméno největší vzducholodi, kterou chtělo Německo oslnit svět. Zeppelin (podle slavného tvůrce vzducholodí)  vzlétl roku 1937 přes Atlantik do Spojených států. 6. května těsně před přistáním nad Lakehurstem ve státě New Jersey však došlo ke katastrofě, která navždy ukončila další lety vzducholodí.
 

BOD ZLOMU – TV tip – Surf má své zákony   02.09.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmThriller o setkání mužů, které vzrušuje nebezpečí. Patrick Swayze a Keenu Reeves v hlavních rolích amerického kriminálního dramatu z prostředí surfařů.

INTERVIEW S UPÍREM – TV tip – Brad Pitt a Tom Cruise v netypických rolích   19.08.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMnohý novinář by za to dal snad vše – potkat živého upíra, který má navíc chuť mu vyprávět svůj příběh. Jednomu z nich se to podařilo – novinář Malloy (Christian Slater) oslovil na ulici jistého Louise. Od něj se posléze dozví, že tento muž žije na tomto světě již dvě stě let a že se – ač nerad – musí živit lidskou krví. Jak to pro něho začalo? To už prozradí zajímavý snímek režiséra Neila Jordana INTERVIEW S UPÍREM.

SLÍDIL - TV tip – Hra na kočku a myš   05.08.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmSevřené komorní psychologické drama dvou mužů rozdílného věku – bohatého spisovatele detektivních románů (Michael Caine) a nemajetného milence jeho mnohem mladší ženy (Jude Law).

KOČKA NA ROZPÁLENÉ PLECHOVÉ STŘEŠE - TV tip   29.07.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film 
Dokonalý filmový přepis stejnojmenné divadelní hry Tennessee Williamse, která  patří k nejhranějším titulům světové dramatiky a je dobře známá i z českých jevišť. Komorní psychologické drama s vynikajícími hereckými výkony Elizabeth Taylorové a Paula Newmana.

PARADE – TV tip – průvod Pride parade v Srbsku   22.07.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmCena diváků Panorama  na Berlinale 2012 a hlavní cena Ekumenické poroty za mimořádný střet sociálních hodnot a problémů naší společnosti.plus  nominace na Teddy Award, což je nejvýznamnější společensky i politicky uznávaná queer filmová cena -  to jsou ocenění filmu srbského režiséra Srdjana Dragojeviče PARADE. Nepočítaje divácký ohlas na celém světě...
 

ŽÍT PO SVÉM – TV tip – drama o ztrátě a znovunalezení smyslu života   15.07.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmV životě se mohou přihodit události, které zanechají trvalé skvrny na duši. Nejhorší je, když člověk zatrpkne a začne se stranit lidí a stáhne se do sebe. Lze z takového stavu vyjít? 

U KONCE S DECHEM –TV tip - Potkal jsem sympatického gangstera   08.07.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film            Pod názvem U KONCE S DECHEM může český divák znát dva filmy. Ten, který nyní znovu na obrazovky přináší ČT art má datum natočení 1959. Není to však v žádném případě dílo „pro pamětníky“, ale stále živý a podnětný film. Druhý, pod shodným názvem natočil jako remake Hollywood v roce 1983 a jde o typickou akční kriminálku. Můžete srovnávat – umění nebo komerce?

A JITRA JSOU ZDE TICHÁ – TV tip - krásné ženy v nehezké době   01.07.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmByly mladé, hezké, žádoucí života i lásky. Chtěly žít a prožít krásu života. Narodily se a vyrostly však do špatné doby. Válka, do níž byly zataženy, jim vzala vše... Jejich příběh zaujal diváky mezinárodního filmového festivalu v Cannes a film ... A JITRA JSOU ZDE TICHÁ byl nominována na Oscara za cizojazyčný film. A v roce 1972 si získal i srdce diváků, dokonce i u nás, kde jsme v té době sovětskými (často průměrnými) filmy značně opovrhovali. Režisér filmu Stanislav Rostockij byl mimořádně chválen za civilní pojetí válečných událostí a zařadil se ke klasikům světové kinematografie.
 

SPLAŠENÝ VLAK - TV tip - dramatická cesta za svobodou   24.06.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVe splašeném vlaku se na cestě za svobodou ocitají dva uprchlí zločinci. Vlak nabere neskutečnou rychlost a stejné obrátky nabere film SPLAŠENÝ VLAK s nímž původem ruský režisér Andrej Končalovskij silně zabodoval v Americe a šokoval diváky na celém světě.

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 129

Celkový počet stran Rozhledny je 129. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0455 s