Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 29.11.2023, svátek má Zina 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13619
Komentářů: 11402


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

WALL STREET – TV tip – Peníze vládnou světu (i lidem)   17.11.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmSvět velkých financí – newyorská burza. Typický symbol Ameriky kde peníze rozhodují o všem – o moci, životě v přepychu, slávě, ale i o možném krachu.

Úpadkové seriály 70. a 80. let   14.11.2023   Monika Škubalová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Jak se změnila kvalita televizních seriálů od 70. do 80. let? Proč se některé z nich staly symbolem úpadku a nevkusu? Jak ovlivnily divácké preference a kulturní prostředí?

Festival Animánie zve na čtyři dny do světa animovaného filmu   08.11.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film18. ročník Festivalu Animánie, který je největší mezinárodní soutěžní přehlídkou animované tvorby dětí a studentů v ČR, startuje ve čtvrtek 16. listopadu. Až do neděle 19. listopadu zhlédnou návštěvníci plzeňského centra Moving Station více než 150 krátkých soutěžních snímků z celého světa, ale také celovečerní animované novinky nebo skvosty z archivů. Sami si budou moci vyzkoušet animaci v některé z mnoha dílen a čeká je i game zóna počítačových her.

ÚTĚK Z ALCATRAZU – TV tip – film podle skutečné události   27.10.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmAmerická věznice Alcatraz na ostrůvku poblíž San Franciska patřila k nejdůkladněji střeženým trestnicím a její ředitel se vždy chlubil, že odtud nikdy nikdo neutekl. Až se psal rok 1962 a jistý Frank Morris se s několika jinými odtud dostal. Jak? To už uvidíte ve filmu ÚTĚK Z ALCATRAZU.
 

Moje nová tvář: Jak žije žena, kterou její expartner polil kyselinou?   25.10.2023   Aneta Šimonková   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmAsi i ve vás ten příběh zarezonoval. U nás se to totiž neděje tak často jako v zemích daleko na východě. Útok na ženu kyselinou, která jí poleptá tvář. Martině, hlavní postavě dokumentu novinářky Jarmily Štukové a producentky Maji Hamplové, útok bohužel vzal i zrak. Oč je vše horší, že jí to před 10 lety způsobil někdo, koho milovala. Jak dnes žije Martina? To se dozvíte v novém filmu Moje nová tvář, který se zaměřuje právě na nový život hrdinky. 

TAHLE ZEMĚ NENÍ PRO STARÝ - TV tip – krvavý kriminální thriller bratří Coenů   20.10.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVeterán z Vietnamu Llewelin Moss (alias Josh Brolin) je zkušeným lovcem. Když pronásleduje zraněnou antilopu narazí v pustině na pozůstatky masakru, k němuž došlo zřejmě při předávání drog. Na místě najde rozstřílená auta, zkrvavená těla, balíky heroinu, ale také dva miliony dolarů. Udělá však dvě fatální chyby – heroin i peníze si sebere a představuje si, jak si je s manželkou užijí. A pak druhou, že se na místo tragédie vrátí (pomoci zraněnému Mexičanovi nebo se zbavit svědka?)

KRÁLOVA PŘÍZEŇ – TV tip – boj o královu přízeň a o anglický trůn   06.10.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDvě největší hollywoodské krásky se představí televizním divákům v historickém velkofilmu KRÁLOVA PŘÍZEŇ režiséra Justina Chadwicka. Strhující příběh ze dvora krále Jindřicha VIII., plný lásky, touhy a intrik, vypráví o vztahu dvou sester Boleynových - Anny (Natalie Portmanová) a Mary (Scarlett Johanssonová), které bojují o přízeň krále (Eric Bana) a také o královskou korunu…

ÚHEL POHLEDU – TV tip - 8 lidí, 8 úhlů pohledu, 1 pravda   29.09.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmAmerický akční thriller představuje prezidenta Spojených států, jak přijíždí na významný protiteroristický summit do španělského města Salamanca. K připravenému projevu se však nedostane. Je zasažen dvěma výstřely, nastává chaos a později dojde k explozi na samotném náměstí. V nastalém honu na atentátníka se prolnou osudy několika lidí, z nichž každý z jiného místa a z jiného „úhlu pohledu“ viděl situaci poměrně odlišně.

SPÁČI – TV tip - jedna chyba, tvrdý trest, zasloužená pomsta   22.09.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNerozlučná čtveřice kamarádů, kteří prožívají relativně hezké dětství. Bohužel je osud vrhl do neslavně proslulé newyorské čtvrti Hell´s Kitchen (Pekelná Kuchyně), což je místo lichvářů, hráčů a pouličních gangů. Není to místo pro padavky, ale tihle kluci na prahu dospělosti se tu cítí jako ryby ve vodě. Až do chvíle, kdy z mladické nerozvážnosti ukradnou párek řeckému párkaři a jeho nehlídaný vozík způsobí smrt jednoho muže.
 

STRACH NAD MĚSTEM - TV tip - klasická krimi s J-P. Belmondem   08.09.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmOblíbený hrdina tak, jak ho pamatujeme. Jean-Paul Belmondo zvaný Bébel v akci plné napětí a kaskadérských kousků. To je klasická francouzská kriminálka z roku 1975 RUCE NAD MĚSTEM.

SERPICO - TV tip - bílá vrána mezi policajty   25.08.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmAl Pacino - ač se tomu skoro nechce věřit - je poctivý policajt. Nebere úplatky, řídí se svým svědomím a je rozhodnut potírat zločin se vší rozhodností, jaké je schopen. Schválně můžete hádat jak je mezi kolegy oblíben a jaký osud ho čeká. Máte-li pochybnosti - pak se dívejte v televizi na film SERPICO.

LET FÉNIXE - trosečníci v písku   20.08.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmŽhavé slunce, trosky letadla v písku pouště a trosečníci, kteří se pokusili o nemožné - to je nejstručnější charakteristika filmu LET FÉNIXE Roberta Aldricha z roku 1965, který můžete nyní zhlédnout v programu televize. 

MILÝ JOHNE – TV tip - Romantika, která stále táhne.   11.08.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTvůrce nezapomenutelných poetických hitů Pravidla moštárny a Čokoláda režisér Lasse Hallström natočil v roce 2010 další romantický příběh lásky.
 Film MILÝ JOHNE se stal jedním z překvapení tohoto roku, když při své premiéře v amerických kinech sesadil po dlouhých týdnech megahit Avatar z prvního místa žebříčku návštěvnosti. I když se Hallström později posunul k jiným žánrům, platí stále otázka: Že by romantika stále táhla?
 

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 130

Celkový počet stran Rozhledny je 130. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0423 s