Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 4.6.2023, svátek má Dalibor 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13454
Komentářů: 11381


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

ČERNÁ KNIHA – TV tip – Židovská Mata Hari v nacistickém pekle   02.06.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVálečný thriller z tvůrčí dílny autora Robocopu či Základního instinktu Paula Verhoevena nese všechny prvky jeho tvorby včetně špionážní a milostné zápletky, krve a erotiky. Ale také ještě něco navíc..

Jana Eyrová - TV tip – láska romantická i děsivá   26.05.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNejslavnější román viktoriánské spisovatelky Charlotty Brontëové (1916-1855), který poprvé vyšel v roce 1847, můžete klidně zařadit mezi největší milostné příběhy všech dob. Také proto se o jeho zfilmování pokoušelo už mnoho filmařů. Strhující příběh lásky, která je vystavena nesčetným překážkám, si našel cestu k srdcím čtenářů (byl v jisté době i povinnou četbou) a nejinak je tomu při každém filmovém přepisu. 

MŮJ SOUSED ZABIJÁK – TV TIP – Když dostanete za souseda námezdného vraha...   19.05.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMatthew Perry a Bruce Willis září v černé kriminální komedii režiséra Jonathana Lynna. Scénář Mitchella Kapnera sice těží z módní vlny filmů s tématem profesionálních vrahů, ale pohrává si s tímto tématem poměrně volně a nebojí se humorného nadhledu.
 

Z pustého ostrova rovnou do 3D vesmírné galaxie. Survivor dorazil na premiéru   17.05.2023   Aneta Šimonková   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmŽaneta, Kristián, Matěj, Tomáš, Pítr a další známé tváře, které nyní diváci vídají na svých televizních obrazovkách v reality show Survivor Česko & Slovensko, se přišly podívat na nejnovější komiksový film z dílny Marvel Strážci Galaxie: Volume 3. Aktuální soutěžící se na slavnostní premiéře v pražském IMAX setkali i s loňským vítězem přeživší soutěže Vláďou.
 

DIVÁ BÁRA – TV tip – Byla jiná…a málem na to doplatila.   12.05.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKvětiny vadnou rychle, ženská krása pomaleji a jak je to se staršími a starými filmy? Pokud odpovíte, že léta jim ubírají na působivosti a „filmy pro pamětníky“ vás nezajímají, pak se pokusíme vám nabídnout jeden bonbónek z roku 1949. DIVÁ BÁRA působí dodnes neskutečně svěže a patina skoro pětasedmdesáti let od doby natočení nijak nesmazala její hodnoty, ba – možná překvapivě – některé z nich podtrhla a zvýraznila.

Poslední ženy na Zemi a všeliká monstra   08.05.2023   Michaela Wilhelmová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmV závěrečném III. dílu seriálu o science-fiction filmech natočených v dobách minulého režimu se podíváme na tři kvalitní snímky a zabředneme také na úplné dno - k tomu, co rozhodně vidět nechcete.

PLÁN ÚTĚKU – TV tip – existuje věznice, z níž se nedá utéct?   05.05.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPlán útěku máme asi každý v různých situacích... V kině i v televizi se osobně vyhýbám filmům uváděným jako "akční" - v drtivé většině jde o mělká béčka určená teenegerům a příliš nepřemýšlejícím divákům. Občas by si však měl i artu milovný divák udělat výjimku a hledat v "bedně" oddech a vzrušení.

ZVLÁŠTNÍ DNY – TV tip – prožitky přímo do mozku   28.04.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDva zvláštní dny – 30. a 31. prosinec roku 1999. Zvláštní film – podivný námětově, perfektní po technické stránce. Pesimistický až hrůza ale kupodivu na festivalu v Karlových Varech se publikum, bouřlivě smálo. Plno rozporů – na obrazovce i sami v sobě – si užijete při jeho sledování.

Neutopený doktor a Nesvadbovo všudybylství   18.04.2023   Michaela Wilhelmová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmFilmová fantazie v těžké době aneb Kultovní sci-fi z éry socialismu II. , tentokráte o oblíbených, ale méně hodnotných dílech.

MLČENÍ LORNY - TV tip - drama lidí na okraji zahnaných do úzkých   07.04.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž se narodíte jako Albánka - tedy ve "špatné" zemi - máte několik možností úniku za lepším živobytím. Nejistou emigraci, nebo sňatek s kýmkoli z bohatého Západu. Tak se Albánka Lorna naoko vdá za feťáka Claudyho, aby získala belgické občanství. Ale...

BULLITTŮV PŘÍPAD - TV tip - Horké ulice San Franciska   31.03.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmZdánlivě jednoduchý případ se policistovi Bullittovi vymkne z rukou. Není však zvyklý prohrávat a po sérii stříleček a automobilových honiček dopadne jak vraha tak odhalí nekalé zákulisní praktiky chicagské zločinecké organizace.

Talentovaná kráska   28.03.2023   Michaela Wilhelmová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmS herectvím začala již ve třinácti letech. Tehdy zřejmě nikdo netušil, že dnes nepříliš známým filmem Olověný chléb odstartuje Jana Brejchová ohromnou kariéru, která přesáhne nejen její představy, ale i hranice našeho státu.

VALKÝRA – TV tip – Hitlera se odstranit nepodařilo   24.03.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Ač film svým názvem může odkazovat na mytologické válečnice či na operu Richarda Wagnera jde v něm o historii ne tak dávnou - historicky i filmařsky poctivou rekonstrukci skutečného příběhu plukovníka Clause von Stauffenberga, který se spolu s nespokojenými důstojníky Wehrmachtu pokusil v roce 1944 o atentát na Adolfa Hitlera.

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 129

Celkový počet stran Rozhledny je 129. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0394 s