Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 28.1.2023, svátek má Otýlie 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13367
Komentářů: 11337


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

NÁVRAT DO COLD MOUNTAIN – TV tip – Něžná vášeň v drsné době   27.01.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmRomantický film s  dramatickými akčními scénami je určitě oblíbenou podívanou řady diváků. Když k tomu přidáte historickou dobu americké občanské války, mimořádnou předlohu – román Charlese Fraziera (česky jako Chladná hora, Knižní klub 2000), vyznamenaný mj. americkou Národní knižní cenou a hvězdné obsazení s Nicole Kidmanovou, Jude Lawem, Renée Zelwegerovou a dalšími známými jmény plus zručnou režii Anthonyho Minghelly (tvůrce Anglického pacienta) pak jde na první pohled o film mimořádný.
 

MORTEM – TV tip - Metafyzický průnik do hlubin duše   20.01.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPřipravte se před tímto filmem tak trochu na cestu do neznáma. Proniknout do hlubin ženské duše je i pro psychology těžký oříšek, což potom pro filmaře.
 

ZNAMENÍ RAKA – TV TIP – Kdo vraždil v nemocnici?   13.01.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmZase jednou sáhneme do české klasiky šedesátých let. Proto, že jde o vynikající film a také proto, že je to první, mimořádně úspěšný film Juraje Hertze (1934-2018), který odstartoval jeho dlouhou a mimořádnou kariéru. 

MUŽ VE STÍNU – TV tip - Není radno si zahrávat s mocnými   06.01.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPolitický psychothriller slavného oscarového režiséra Romana Polanského, který za tento snímek získal Stříbrného medvěda na MFF v Berlíně. Pohled do světa mocných, kteří podle médií ovládají tento svět, ale – jak se ukáže – oni sami jsou řízeni…

PHILADELPHIA – TV tip – Jak se žije s AIDS v Americe   16.12.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž si režisér Jonathan Demme vydobyl nehynoucí diváckou slávu postavou zrůdného sériového vraha, kanibala doktora Hannibala Lectera ve filmu MLČENÍ JEHŇÁTEK, čekalo se s jakou senzací přijde ve svém dalším filmu. V roce 1993 opět zaútočil na myšlení Američanů, ale tentokrát s mnohem vážnějším tématem a také naprostou změnou žánru. 

MOST U REMAGENU – TV tip – Válečné drama natáčené v Čechách   02.12.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVelkofilm založený na skutečné události z dob druhé světové války. Vyprávění plné pyrotechnických efektů paralelně sleduje jak postup americké tak německé armády a libuje si v atraktivních soubojových výjevech. Navíc jeho natáčení málem vyvolalo další válečný střet...

JULIE A JULIA – jak si provařit cestu k úspěchu   25.11.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž se sejdou dvě umění – filmové a kulinářské a když jsou u toho taková jména jako Meryl Streepová, Amy Adamsová  a režisérka Nora Ephronová, pak je jasné, že výsledek musí potěšit emoce i polaskat chuťové buňky. Tím spíše, že jde životopisné, lehce romantické drama o dvou Juliích, které skutečně žily a zcela propadly kouzlu vaření.

TV tip - NÁŠ VŮDCE (lákavá totalita?)   18.11.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmBěhem jedné vyučovací hodiny v americké škole, kde se probíralo téma nacionálního socialismu položil jeden z jeho studentů otázku, kterou nebyl učitel schopen zodpovědět. „Jak mohli Němci tvrdit, že nic nevěděli o zkáze Židů, ani o koncentračních táborech? A jak to, že tak slepě podporovali Hitlera?" Učitel se rozhodl učinit pokus a jeho výsledek šokoval...

Gump má svůj kalendář. Jeho koupí pomůžete kamarádům psího hrdiny   15.11.2022   Aneta Šimonková   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmJeden z nejúspěšnějších filmů posledních let. Hlavním hrdinou je pes Gump, po němž byl snímek pojmenován. A jako správná hvězda má i Gump svůj kalendář, který pokřtila například Marta Kubišová. Nejen ona pózovala F.A. Brabcovi, který charitativní kousek nafotil. 

SEDMÁ PEČEŤ - TV tip – Šachová partie se Smrtí   11.11.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film
Když měli v jednom průzkumu studenti jmenovat deset nejvýznamnějších světových spisovatelů nebyl to pro ně problém. Trochu horší to bylo u světových malířů a velmi špatné u světových filmařů. Literatura i výtvarné umění se ve školách učí a v knihovnách je možno najít vše potřebné. K filmovým dílům, hlavně z historie, je mnohdy nemožné se dostat, protože kina hrají jen novinky a na DVD není zdaleka vše. Jedno je pozoruhodné – téměř ve všech odpovědích mezi nejlepšími režiséry se objevovalo jméno Ingmara Bergmana.

SEDM LET V TIBETU – TV tip - Brad Pitt na cestě na osmitisícovku   04.11.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmFilm podle skutečných událostí z konce třicátých a začátku čtyřicátých let minulého století. Cesta rakouského horolezce přes zajatecký tábor až do Lhasy a hlavně k vlastnímu poznání a probuzení.

Kultovní sci-fi pocházejí z éry socialismu   31.10.2022   Michaela Wilhelmová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVládne-li špatná doba, neznamená to ještě, že se dějí špatné věci na všech frontách. Či se na věc musíme dívat minimálně tak, že mezi tím vším brakem lze nalézti i opravdové skvosty. Přesně tak to platí i v branži filmové…

TRI DCÉRY – TV tip –zapomenutý film, polozapomenutý režisér   28.10.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKomu z mladých dnes něco řekne jméno slovenského režiséra Štefana Uhra (1930-1993)? I ti starší často zapomínají. Horem dolem skloňujeme „česká nová vlna“, ale jaksi jsme už zapomněli, že filmům Chytilové, Formana, Jireše a dalších cosi v československé kinematografii předcházelo. Odborníci mluví hlavně o dvou filmech, jejichž poetika a nový způsob vyjadřování ukázaly filmu novou cestu – Vláčilově HOLUBICI  a Uhrově SLNKU V SIETI. 

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 129

Celkový počet stran Rozhledny je 129. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0903 s