Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 8.6.2023, svátek má Medard 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

Vlastimil Hela: Odkaz žítkovských bohyní   04.06.2023   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaLze se dostat do magie krajů na Moravských Kopanicích ještě hlouběji? Autor s každou svou další knihou na toto téma zachází stále do zajímavějších a zajímavějších témat. Ačkoliv sám měl pocit, že nic víc už snad nelze napsat, přesto nás ve svém až poetickém úvodu zavedl do svých vlastních úvah. Znovu mu bylo nabídnuto něco takového napsat. A téma se zjevilo.

Pavlína Pořízková: Bez filtru, bez příkras   02.06.2023   Aneta Šimonková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPříběh topmodelky českého původu je jak splněný americký sen. Jenže je něco jiného příběh, který se fikčně přenese na filmové plátno a cesta trnitá, kterou si Pavlína Pořízková musela doopravdy projít už od dětství. Možná proto i dnes, v době filtrů na sociálních sítích, žádné aplikace na přikrášlení nepoužívá. A se stejnou surovostí vypráví svůj příběh v knize No filter, tedy „Bez filtru“.
 

Zákon karmy od Davida Michieho. To oblíbené, co by kdyby   30.05.2023   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPokud znáte Dalajlamovy kočky a všechny ty buddhistické knihy pro zaneprázdněné, pak asi budete tušit, co David Michie v této knize píše a jakou to má atmosféru. Přidejte si téma doslova pokušitelské - co kdyby karma začala účinkovat okamžitě?

KLAM LADY GINEVRY – román Kiersten White vycházející z legendy o králi Artušovi.   15.05.2023   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaArtušovská legenda je známa z mnoha četných románových i filmových zpracování. Statečný bájný král Artuš, který vedl obranu Británie proti Sasům na přelomu 5. a 6. století je nezapomenutelnou postavou dějin. Snad každý zná legendu o rytířích kulatého stolu, o kouzelném meči Excaliburu a o hradě Kamelot. Co k tomuto tolikrát opakovanému příběhu je možno dodat resp. s čím novým může dnešní autor přijít?
 

5 tipů na čtení pro jarní dny: Fantasy, záhady, psychologie i poezie!   02.05.2023   Michaela Wilhelmová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaMůžete si odechnout u napínavé fantasy nebo science-ficton, či se nechat literárně vtáhnout na tajuplná místa u našich slovenských sousedů. Že to není váš šálek kávy? Pak nepřehlédněte tip na skvělou psychologicky-analatickou publikaci Velká matka. A pokud patříte k milovníkům poezie, také si přijdete na své... 

Beatrice Chesnut, Uranio Paes: Enneagram   30.04.2023   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPřed námi leží lepší způsob než numerologie, astrologie, ale rozhodně nikomu neupírám jeho upřednostňované způsoby. Enneagram je může parádně doplnit. Ale tady si nemůžeme nic vypočítat, k ničemu to nedojdeme tzv. zadarmo. Enneagram je systém, kterým se v podstatě sami diagnostikujeme podle toho, jak se v životě většinou chováme, jak reagujeme.  Většinou tak nějak tušíme, jaké jsou naše špatné vlastnosti, ale i ty dobré.

Maci Daye: Vášeň a přítomnost   19.04.2023   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaČtěte pomalu, zkoušejte doporučené a mluvte o tom. Tak by mohl znít návod na praktické využití této knihy v případě, že se oba partneři rozhodnout do hloubky probrat svůj vztah. Není to rozhodně lehká práce, to dojde každému jen po pár stranách této knihy.

Tisíc let samoty   13.04.2023   Veronika Švarcová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaStaré české dějiny přinášejí nejedno tajemství na výsluní rozumu. Rozum je utápěn v legendách, vše se prolíná a uchopit to vše na stránky knihy je sousto hodné mistra. 
Již několik měsíců můžeme na knižních pultech sledovat poslední novinku Terezy Dobiášové s názvem Tisíc let samoty. Literární počin, který se snaží uchopit a odvyprávět nejstarší kout naší historie. Předěl mezi pověstmi a počátky prvních záznamů. Dobu před založením hlavního města. 
Zda se autorce podařilo navázat na její předešlý úspěch si netroufám říci. Přesto bych se ráda podělila o pocity z této knihy, ať si každý udělá názor vlastní.

SMRT V TEMNOTÁCH – klasická anglická detektivka z pera J.R. Ellise   03.04.2023   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaSprávná detektivka – na počátku záhadná smrt muže, „pro něhož nikdo netruchlí“ a zločin „jenž nemá vysvětlení...“ A k tomu ten správný detektiv – v tomto případě dva – zkušený vrchní inspektor Jim Oldroyd a mladší nováček převelený z Londýna Andrew Carter. Klasická záhada – jak se mrtvý mohl dostat na místo, kde byl nalezen? Kdo měl zájem na jeho smrti a kdo ji skutečně provedl? 

Hastrmanka Evelínka a zlatá rybka   29.03.2023   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaČtivé, s nádhernými ilustracemi, zabydlené spoustou zajímavých postaviček z (nejen) vodního světa. O zlých sumcích, zlatých rybkách, splněných přáních a spoustě dobrodružství...

NOČNÍ BRÁNA – sedmý díl detektivní série Petera Maye AKTA ENZO   25.03.2023   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaV ospalé francouzské vísce se pod kořeny vyvráceného stromu najde mrtvola muže v německé uniformě s prostřelenou hlavou. O týden později někdo v nedalekém domě chladnokrevně zavraždí pařížského obchodníka s uměním Émila Narcisse. Obě vraždy však od sebe dělí více než sedmdesát let. Souvisejí nějak spolu? Kdo jiný může policii pomoci při vyřešení případu než slavný forenzní odborník Enzo MacLeod?
 

Strach pod kůží   22.03.2023   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaLze pochopit nepochopitelné?

UŠLECHTILA STEZKA – román Petera Maye z válkou zmítané Kambodže   21.03.2023   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKdo z čtenářů zná detektivky britského spisovatele Petera Maye (třeba OSTROV ENTRY, trilogie SKÁLA či série příběhů z čínského prostředí počínaje PÁNEM OHNĚ) určitě rád sáhne po nejnověji vydané knize UŠLECHTILÁ STEZKA. Ale pozor: May se odklání od žánru, jenž ho proslavil, a dal volno svému dalšímu zaměření – dobrodružnému  thrilleru. Vydejte se s jeho knihou do Kambodže (v té době Kampučie) sedmdesátých let, kdy tamní dění ovládli Rudí Khmerové v čele s Pol Potem a po sobě zanechali miliony mrtvých a zpustošenou zemi.

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 199

Celkový počet stran Rozhledny je 199. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.3429 s