Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 25.9.2022, svátek má Zlata 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13278
Komentářů: 11316


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

Anna Stark: Karty posvátné duše   24.09.2022   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTřicet šest karet s vizionářskými obrázky nás zavede do světa intuitivní fantazie, do světa, ve kterém můžeme díky získaným informacím dostat odpovědi na své otázky. Příjemný balíček, ne moc tenký, ne moc tlustý – tak akorát, navíc s úžasným zpracováním, které je praktické ; tedy část textu, který řekne téměř vše a obrázek, který osloví každého, kdo se potřebuje ponořit hlouběji.

VŠECHNO MODRÉ Z NEBE – bestseller o tom jak čelit nevyhnutelnému osudu   23.09.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaRomán, který od prvních stránek překvapí lehkostí, jakou je nahlíženo na neodvratný konec života mladého muže. Závažné téma autorka ve svém prvním obsáhlém románu zpracovává neotřele, psychologicky přesně a hlavně bez sentimentu, jaký podobné téma u jiných autorů převládá.
 

Vlastimil Vondruška a jeho Anděl smrti   17.09.2022   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura„Před třiceti lety se „narodil“ Oldřich z Chlumu, protože v roce 1992 vyšel brožovaný sešit Osudný turnaj. Tehdy to byl ovšem Jíra z Chlumu a rytířské jméno Oldřich dostal o deset let později, tedy před dvaceti lety, kdy v brněnském nakladatelství vyšla první kniha s tímto hrdinou pod názvem Dýka s hadem. Letos má tedy královský prokurátor a správce Bezdězu třicátiny a současně vychází třicátý román, v němž vyšetřuje záhadné zločiny za časů Přemysla II. Otakara. Dal jsem mu název Anděl smrti,“ představuje jubilejní historický detektivní román jeho autor Vlastimil Vondruška.
 

ŠPICL PÁNĚ 955 – historická freska Patricka Zandla   27.08.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturavKonec prvního tisíciletí našeho letopočtu. Rozhoduje se o osudu české země a mnoho mladých šlechticů musí dokázat čest svoji rytířskou statečností a neváhat položit za svoji vlast i život.  Ale nejen na bojištích se tvoří dějiny...

Judita Peschlová: Velká kniha rituálů   27.08.2022   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaŽivot má tolik barev! Rituály se mohou stát součástí našeho života ve velkolepých formách, ale také v nepatrných ceremoniích, které budou komorní a zcela naše. Můžeme se nachlup řídit knihou, která je studnicí informací, emocí i praktických rad, ale také si díky tomuto vnitřnímu naladění udělat rituály své. Autorka přináší čtenářům tu největší možnou volnost.

Všemi dary obdarovaná   16.08.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNe každý, kdo vypadá jako člověk, člověk je...

Překrásné KARTY BOHYNĚ ISIS   14.08.2022   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTyhle karty jsou uvěřitelné a zavedou vás přímo do srdce egyptské a božské moudrosti. Přemýšlela jsem, koho nejvíce zaujme knížka a pak i kartičky s nádherně zářivými ilustracemi. Kdo miluje Egypt! Kdo miluje horko, moudrost a možná svým způsobem i svět na hony vzdálený tomu našemu. To je rozpor, který jsem vnímala stále víc a víc.

Kde se les dotýká hvězd   08.08.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaÚmyslům osud tolik protiřečí, že z našich plánů nakonec vždy sejde - přání jsou naše, ne však, co z nich vzejde... (W. Shakespeare, Hamlet)

Jak se pije láska   01.08.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTaky by vás to zajímalo? Potom si musíte přečíst příběh o Mary Jane - ale nejen o ní. Příběh dvou odlišných světů, způsobů jak žít, možností, kterým směrem se vydat. Poměr stran jedna ku jedné... Čarodějnice by to měla snadné ;)

A každé ráno je cesta domů delší a delší...   30.07.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaSelžeme jedině tehdy, když se znovu nepokusíme o to, co jsme chtěli...

Astra – románový debut kanadské spisovatelky Cedar Bowersové   27.07.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKdo je ASTRA? Jméno má po hvězdě, ale její život má k hvězdnému daleko. V románu jsme svědky jejího porodu i toho, jak ji do života (nuceně) zasvěcuje její otec – despotický snílek, žijící na zapadlé farmě kdesi odlehlé části Britské Kolumbie a zastávající právo na svobodu, primitivní způsoba života bez vzdělání a dalších civilizačních vymožeností. Kolik lidí musí ASTRA v životě potkat, aby se ve svém životě neodlišovala od nás ostatních a stala se jak úspěšnou pracovnicí, tak i matkou a manželkou?
 

Na dovolenou i dlouhé letní večery: 5 knížek, které byste si neměli nechat ujít   27.07.2022   Michaela Wilhelmová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaLehnout si na deku, v ruce knížku. Okolo voní louka nebo šplouchá moře. Ideální léto. Jakou knížku si přibalit do kufru nebo batůžku? Připravili jsme pro vás inspirativní tipy na letní čtení. 

Říkej tomu, jak chceš   24.07.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaUdělat správnou věc znamená pro každého něco jiného. Nic není jednoznačné a možná je to tak v pořádku...

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 194

Celkový počet stran Rozhledny je 194. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0391 s