Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 28.5.2022, svátek má Vilém 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13217
Komentářů: 11304


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

SKANDÁL V RYTMU CHARLESTONU - Pamela Hartová a Londýn dvacátých let   24.05.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKdyž tě pálí dobré bydlo, říkávaly naše babičky, jdi do světa a postarej se sama o sebe. Australská dívka z dobré rodiny Katherine Scottová to ani nemusí slyšet a vyráží do Anglie, kde má její rodina vzdálené příbuzné a kde chce uplatnit své herecké a hlavně taneční mistrovství pod pseudonymem Kit Linnonová. Londýn je něco jiného než nudné australské městečko, hýří životem. Rozjařená společnost se tu vesele baví, holduje alkoholu a předvádí se v tanci. A to nejen ve městě ale i na venkovských sídlech, kam bohatí šlechtici zvou své známé ze stejných společenských kruhů. Kit se pokusí uplatit své taneční umění v revuálním divadle. Uspěje. Ale co dál?
 

Protivníci   23.05.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPříběh začíná tam, kde první díl končí, takže jsem měla dojem, že čtu jednu opravdu dlouuuuhou ságu o věčném boji dobra a zla, o lásce, nenávisti, pomstě až za hrob, o přesvědčení, že děláte dobrou věc, o pochybnostech, že nemusíte mít pravdu, o citech, které se skrývají hluboko pod povrchem, o bolestech, které se zdají být zapomenuty v propadlišti času - ale nejsou...

Renegáti   16.05.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTrošku jiné než Měsíční kroniky, ale mně se to líbilo. Nejdřív jsem trošku plavala v ději, to, že každá postava měla dvě jména a jinou identitu (některá i víc) mi dalo řádně zabrat. Pořád jsem se vracela zpět a četla pasáže znovu, abych pochopila, kdo kde s kým a proč...

Hostitel   06.05.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKrásné, silné, dech beroucí. Příběh o síle lidské duše a nejen té. O hloubce lásky člověka k člověku, o věrnosti, naději, odvaze i touze. O neustálých pochybnostech, o hledání sebe sama, o putování mezi světy, i o dlouhé cestě domů...

CVIČENÍ DŮVĚRY – mnohovrstevný román Susan Choiové z prostředí umělecké školy   04.05.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaU nás dosud neznámá americká spisovatelka Susan Choiová se českému čtenáři představuje románem CVIČENÍ DŮVĚRY. Zavádí nás do střední umělecké školy v nejmenovaném předměstí jednoho velkoměsta a situuje příběh do osmdesátých let minulého století. Na první pohled a po přečtení úvodních slov na přebalu se může zdát, že jde o jeden v mnoha studentských románů, v nichž teenegeři zažívají první lásky i rozchody, nacházejí sebedůvěru a odpoutávají se od vlivu rodičů. Jenže pozor – zde je všechno jinak.
 

Yasmin Boland: Magický Měsíc   04.05.2022   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKonstelace a fáze Měsíce mají nesmírný vliv na náš každodenní život. Můžeme v nich ale najít podporujícího a věčného přítele, protože měsíční vlivy jsou jako každodenní menu. Stále stejné, lehce předvídatelné, ale pokaždé okořeněné něčím jiným.

Bolest neutopíš, ale přečteš   03.05.2022   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNový román Bolest neutopíš, který dosud existoval jen v elektronické podobě, vychází konečně i jako klasická kniha - právě dnes. V papírovém formátu se můžete těšit na 232 stran emocí, erotiky, osobních dramat i humoru. Zajímavé na tomto románě je, že vychází ze skutečného životního příběhu. Podle podtitulu knihy bychom ho prý zažít nechtěli - je lepší o něm jen číst. Přesto ho hlavní hrdina opravdu prožil, se vším krásným i hrozným, co k němu patřilo... 

Prostě na mě zapomněli   02.05.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPříběh osmileté Klárky, která se s rodinou krátce po válce nastěhuje do opuštěného, vybydleného domu ve Svatém Wolfgangu - vesnici v Sudetech. Očima dítěte před námi autor odkrývá příběh, ze kterého mrazí i po letech.

Soběstačný   24.04.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaCo má člověk dělat? Bůh mu dal ramena, dává mu i břemena...

Výlety do náručí   23.04.2022   Marek Řezanka   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura„Výlety do náručí“ jsou mou reakcí na dobu, v níž se momentálně nacházíme. Dobu, kterou vnímám jako skličující, zmatenou, plnou chaosu a bariér, dobu, v níž pro řinčení zbraní mnohdy přeslechneme Múzy.

KNIHOVNICE Z TROUBLESOME CREEKU – bol, slzy, neštěstí a... nezdolnost   20.03.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaU nás neznámé americké spisovatelce Kim Michele Richardsonové se v tomto díle podařilo mimořádně účinnou a emotivní formou zobrazit dvě literárně doposud opomíjená témata: existenci pojízdných knihoven, dopravujících čtivo do vysokých horských samot a skutečnost, že kůže člověka může mít také barvu nezvyklou – modrou.
 

JAK JSEM... – kratochvilné čtení Marka Velebného   03.03.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPři vyslovení názvu Jak jsem... automaticky naskočí slavný Ota Pavel a jeho Jak jsem potkal ryby. Přijít s tímto názvem je proto tak trochu aktem odvahy. O to víc malý svazeček vydaný Knihovnou města Plzně příjemně překvapí.
 

KDE SE LES DOTÝKÁ HVĚZD - román plný tajemství, lásky a odvahy   12.02.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaK překvapení dojde většinou tehdy, když je nejméně čekáte. Zázrak je něco zcela výjimečného a a málokdo se s ním setká. To první –tedy překvapení – přináší román americké spisovatelky  Glendy Vanderahové  KDE SE LES DOTÝKÁ HVĚZD. Nechce se věřit, že jde o debut a přečtete ho jedním dechem. A o to druhé – zázraky – v něm jde.

 

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 193

Celkový počet stran Rozhledny je 193. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0483 s