Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Kulturní akce . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 21.3.2018, svátek má Radek 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 499
Registrovaní čtenáři: 1762
Publikovaných článků: 12430
Komentářů: 10756


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

Pod zámkem   19.03.2018   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNakladatelství Jota tentokrát sází na příběh Maude Julienové, ženy, která přežila šílený plán svého otce.

Ivanka Tramp přepisuje pravidla   17.03.2018   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPříjemný průvodce pracovním životem, která vám krok za krokem ukáže, jak šťastně žít a přitom si budovat kariéru.“ — USA Today

Ivančiny rady jsou úplně pro každého, nejen pro ženy.“ —Tony Hsieh, CEO of Zappos.com and author of Delivering Happiness
 

Adolf kontra Winston   13.03.2018   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaMáte lidi, kteří Nejtemnější hodinu Anthony McCartena (*28. dubna 1961) vnímají jako román a náležím „do party“; ale pokud mám být objektivní, samo sebou běží (a nikoli jen) o dílo non-fiction. Co více, bezesporu o vynikající práci v tomto žánru.

Čekání na smrt   06.03.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNový napínavý thriller Lisy Jackson, autorky, která diváky umí šokovat, udržovat v napětí a děsit už spoustu let, vplul mezi čtenáře na podzim, přesně v období, kdy je nejlepší zalézt si za kamna s dobrou knihou v ruce...

EMIL BOČEK. STRACH JSEM SI NEPŘIPOŠTĚL   05.03.2018   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaŽivotní příběh a svědectví generálmajora Emila Bočka, válečného hrdiny a veterána bojů 2. světové války. BRNĚNSKÁ JOTA VYDÁVÁ BOČKOVU BIOGRAFII KU PŘÍLEŽITOSTI JEHO 95. NAROZENIN.

Dcera ohně   03.03.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaRománový debut německého autora Matta Ralphse, který na knižní trh vplul počátkem února pod názvem "Dcera ohně", už na první pohled upoutá případné zájemce svou nápaditou a zajímavou obálkou. Nakladatelství Fragment, které tuto knihu vydalo, ví, jak nalákat čtenáře, aby si knihu koupili - protože obálka je jednou z důležitých věcí, která knihu prodává...

Češi znovu dobývají vesmír   24.02.2018   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaSlavnostní křest stejnojmenné knihy Kamila Mikety se uskuteční v úterý 6. března 2018 v 18 hodin v THE PUB PRAHA 1 (Veleslavínova 3, Praha 1).

Zveme všechny duševné svobodné a zvědavé, všechny dobrodruhy, všechny příznivce astronomie a kosmonautiky i ty, kteří prostě jen chtějí zabít nudu!

Nic není náhoda   20.02.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNa podzim vyšla kniha nejspíš nejprodávanější slovenské autorky Kataríny Gillerové "Jestli mi uvěříš". Kniha se zajímavou obálkou a ještě zajímavějším názvem čtenáře doslova vyzývá, aby po ní sáhli. Dosavadní tvorba této autorky se nevyhýbá palčivým tématům a zapovězeným rodinným tajemstvím, které čtenářkám odkrývá postupně, promyšleně tahá za provázky, aby příběh učinila zajímavým a zakrytým rouškou třaskavého napětí. Snad každý pak touží dozvědět se, co se vlastně stalo...

E. Barrios: Ami, vnitřní civilizace   19.02.2018   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTak nám Pedro trochu dospěl, tudíž v této třetí knize celé Amiho série už sem tam plujeme i v milostným a zamilovaných vodách a někdy mi toho Pedrita bylo až líto.

Les - návod k použití   17.02.2018   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNěmecký autor Peter Wohlleben, ochránce přírody a zkušený lesník, napsal pro nás - městem zkažené představitele civilizace - návod na použití lesa.

Tato na první pohled obyčejná naučná knížka mě vyloženě uchvátila svou jednoduchostí a zároveň hloubkou. Peter Wohlleben píše o svých poznatcích lesa v ich-formě a tento blogerský přístup udílených rad je plný emocí a osobních postřehů, který tvoří ze čtení o lese příběh. Takže nijak zvlášť nevadí, že kniha neobsahuje žádné obrázky a zdá se tedy na první pohled jako návod naprosto nepoužitelná.

A Bůh pravil, musíme si promluvit, napsal Hans Rath   15.02.2018   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKdyž Bůh praví, že si musíte promluvit, nedá se to odmítnout. Protože vás to bude pronásledovat. Své o tom ví berlínský psychoterapeut Jakob Jakobi, který s takovým podivínem prožil jednu zimu a vánoční čas a tenhle chlápek mu vyjídal ledničku, komentoval život jeho, ale lidstva jako takového a pak se za dramatických okolností odebral o dům dál.

ZTRACENÁ VLÁDKYNĚ – napínavý příběh z pera Steva Robinsona   14.02.2018   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaMožná, že jste už jméno genealoga Jeffersona Tayteho (který si zkráceně říká JT) , hlavního hrdiny knihy ZTRACENÁ VLÁDKYNĚ, už zaznamenali. V nakladatelství Mystery Press už vyšly tři jeho romány s tímto čtyřicetiletým obtloustlým Američanem – STOPY V KRVI, HLUBOKÝ HROB a POSLEDNÍ ANGLICKÁ KRÁLOVNA. Pokud se ním setkáváte poprvé, tak jako já, asi ho vezmete na vědomí a na jeho další knihy se budete těšit a čekat v dalších dílech, že snad i on, zvyklý pátrat v rodokmenech jiných, dokáže najít také svoje vlastní kořeny.  

Víš, že tě potřebuju?   13.02.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNakladatelství Albatros Media v lednové nabídce nových titulů přichází s dlouho očekávaným druhým dílem fenomenální DIMILY trilogie "Víš, že tě potřebuju?" od Estelle Maskame. Ti z vás, kdo už četli první díl s názvem "Víš, že tě miluju?", se nejspíš dalšího dílu nemohli dočkat stejně jako já...

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 174

Celkový počet stran Rozhledny je 174. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . Kulturní akce . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2018 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2353 s