Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 24.2.2024, svátek má Matěj 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

Statečná Berenika: Vlci v Krušných horách   16.02.2024   Monika Škubalová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Berenika, vlci a Krušné hory - do této knihy se zamilujete.

Berenika, hrdinka románu od Renaty Šindelářové, nám otevírá dveře do svého světa, kde vládne nejen krušnohorská příroda, ale i bouřlivé emoce a odvážné sny. Příběh je jak emocionální výbuch, který nás vtahuje do hlubokých lesů a niterných konfliktů.

Vzpomínky na něj   14.02.2024   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaŠtěstí není něco trvalého, čeho v životě dosáhneme - je to prostě jen něco, co se tu a tam objeví. Někdy v miniaturních dávkách, které ale stačí na to, aby nás udržely na nohou...

Les v domě: Při čtení vás bude mrazit   11.02.2024   Monika Škubalová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Nečekaný zvrat a temné tajemství odkrývá Alena Mornštajnová ve svém posledním románu Les v domě. Přečtěte si fascinující svět této knihy, kde se tajemství vyvíjí pod povrchem zdánlivě klidného lesa a odhaluje dramatický příběh plný nečekaných obratů.

Náhodou   10.02.2024   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaToronto. Nadějný basketbalista, který nesnáší smetánku, a mladá vévodkyně, která zosobňuje vše, co on nesnáší. Co mají společného?

Šikmý kostel: Pohled Karin Lednické do ztraceného města   08.02.2024   Monika Škubalová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Karin Lednická v knize "Šikmý kostel" zavádí čtenáře do minulosti pastevecké vesnice, která prožila rozkvět a pád v důsledku těžby uhlí. Postavy jako Barbora, Julka a Ludwik procházejí pohnutými událostmi, zasáhnutými obrovským důlním neštěstím v roce 1894. Lednickéino vyprávění odráží dramatické události, čerpá z autentických dějů a vytváří plastický obraz doby, jež si dnes těžko představujeme.

Gerhard Klügl, Tom Fritze: Aura chirurgie   07.02.2024   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKdyž ovlivníte tělo zvenčí, zareaguje i uvnitř. Léčení a vnímání aury známe, ale Gerhard Klügl šel ještě dál a vyvinul metodu, kdy se v auře pohybuje opravdu lékařskými nástroji.

Když se rozestoupí mraky   07.02.2024   Michaela Wilhelmová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaStřetnutí dvou světů, které jsou na míle i staletí daleko, a přitom jako by byly jeden. Touha po pravém poznání, bolest ze ztráty i pravda, kterou má člověk strach vyslovit. Po velkolepé rukověti Síla archetypů ženské duše přichází Ingrid Tůmová pro tentokrát s novelou nazvanou Když se rozestoupí mraky.

Gump: Jsme dvojka   06.02.2024   Monika Škubalová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Filip Rožek opět otvírá bránu do světa neuvěřitelných dobrodružství ve svém druhém díle s názvem "Gump: Jsme dvojka". V tomto pokračování nás znovu vtahuje do fascinujícího světa toulavého psa Gumpa, který nás již v prvním díle oslovil svou jedinečnou osobností.

S láskou, Lukov   05.02.2024   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaLidé často ochotně zapomínají, že láska je složitá. Že vás někdo může mít nade vše rád a chtít pro vás jen to nejlepší, a zároveň vás zraňovat. Milovat někoho špatným způsobem je možné a děje se to neustále a pořád.

Kalendář Magické kočky 2024 aneb Proč milujeme kočky?   04.02.2024   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaIntuitivní obrazy pro každého milovníka karet Cira Marchettiho potěší kočičím tématem.
Každého pak okouzlí praktickým kalendářem, okénky, kam se toho vejde přesně tolik, kolik má a kde máte dobrý rozhled o probíhajícím měsíci.

Sejdeme se pod jmelím   01.02.2024   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPrvní na této knize, co vás zaujme, je určitě její nádherná obálka. Co můžete čekat uvnitř? Romantický, čtivý příběh o tradicích, přátelství, Vánocích, anglických zahradách, dávných křivdách a lásce.
 

Aristokratka ve varu: Kniha vs. Film   30.01.2024   Monika Škubalová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Přinášíme srovnání knihy "Aristokratka ve varu" od Evžena Bočka a filmové adaptace režiséra Jiřího Vejdělka. Ponořte se s námi do světa aristokracie, humoru a rozhodnutí, která rodinu Kostkových přivedou na pokraj smíchu a možná i k rozhodující volbě.

FOTOCITÁTY mého srdce II.   28.01.2024   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaAutoři obvykle vlastními knihami nelistují. Za prvé protože číst příběh, který už při jeho tvoření četli několikrát, není ani trochu zábavné; za druhé jim není příjemné, že by objevili chyby či slabší místa v textu, která by už dnes zpracovali jinak...
Ani já to nedělám, proto si už při vlastním psaní příběhu zabarvuji v textu části, které se nějak dotkly mého srdce, byly mi blízké, prožila jsem si je hlouběji, oblíbila jsem si je. A z nich dnes vybírám pár střípků, které jsem doladila fotografiemi. Ten úvodní citát ovšem pochází z jiné dílny, byť je to pořád v rodině, autorem je má dcera.

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 205

Celkový počet stran Rozhledny je 205. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0566 s