Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Kulturní akce . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 25.6.2017, svátek má Ivan 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 497
Registrovaní čtenáři: 1754
Publikovaných článků: 12145
Komentářů: 10714


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

Ztraceni v čase   22.06.2017   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaGamebooková kniha spisovatelky Renaty Šindelářové, kterou zrovna vydalo nakladatelství Portál "Ztraceni v rudolfinské Praze" není jen tak obyčejná kniha o obyčejných dětech - a možná právě proto, ačkoli je určená především dětem ve věkové kategorii od 9 do 13 let, její kouzlo osloví i ty, kteří se této kategorii zcela vymykají. Jako například já. A nemyslím si, že budu ojedinělý případ.

Když promluví srdce   20.06.2017   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaDlouho očekávaná kniha autorky velmi známé a oblíbené Selekce dorazila na knižní pulty - a také do mých rukou. Konečně!!! Držet ji v ruce a třást se nedočkavostí jak to celé dopadne není jen údělem náctiletých, kterým je především tato série určena. I mnoho věkem zaprášených žen, které dávno vyrostly z puberty, se tímto příběhem nechá rádo pohltit. Mezi nimi i já. Už jsem psala o Selekci, na kterou volně navazuje Dcera - a ta otevírá nový příběh, novou Selekci, jen v obráceném sledu: Stojí tu totiž dívka, princezna Eadlyn, a proti ní 35 nápadníků, ze kterých by si měla vybrat toho, s kým stráví zbytek života. Nikdy není jednoduché učinit volbu, která vám změní život a která ho i částečně předurčí. Ale jako dcera, jež je vychovávána k tomu, že jednou nastoupí na trůn a převezme korunu, to Eadlyn nemá o nic jednodušší. Právě naopak. Koruna tuto sérii uzavírá.

Evangelium podle Foglara???   19.06.2017   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaEvangelium podle Jaroslava Foglara (zbrusu nová kniha na trhu) končí zajímavou, ne-li přímo klíčovou otázkou. Je-li ten dotaz ovšem místným, váhám. Radši se naň soustřeďme.
Autor knihy Pavel Hošek totiž uvažuje takto: „Dáme-li do závorky víru v nebeskou záruku, že zvítězí dobro nad zlem, není vůbec jasné, proč by vlastně mělo dobro nutně zvítězit; a koneckonců. v jistém smyslu není jasné ani to, proč bychom měli být za každou cenu na straně dobra, a to i tehdy, když se nikdo nedívá...“

Útěk za láskou   17.06.2017   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaRáda bych čtenářům Webmagazínu Rozhledna, a nejen jim, představila další novou knihu mé oblíbené autorky Petry Martiškové, již vydalo nakladatelství Alpress právě teď jako horkou novinku. Petra zdá se nabrala příznivý vítr a vyráží pozvolna dobývat svět - a to nejen touto knihou. Ačkoli jsem už odrostla věku náctiletých - a to poměrně dávno - přece jen se sem tam ráda vracím do těch dob, kdy mou jedinou starostí bylo snít o lásce a představovat si svého prince na bílém koni.

„Já blogerka“ po třicítce? Rarita. Ale české ženy ji milují!   14.06.2017   Aneta Šimonková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaBlogerka, copywriterka a fotografka Jana Kuželová, o sobě často mluví jako o ženě třicet plus.  Jsem žena 30+ je i název jejích Facebookových stránek, které čítají více než 18 000 fanoušků. Aktuálně se prezentuje jako jeden z nejoblíbenějších blogů pro ženy, ve své knižní prvotině s názvem „Já blogerka“.

ŽÍT JAKO MUŽ – lekce manželské nesnášenlivosti od Philipa Rotha   13.06.2017   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaŽít jako muž se snaží spisovatel Peter Tarnopol  (za jehož jménem se skrývá sám autor Philip Roth). A dochází k závěru, který čtenář vycítí, že by to snad šlo, jen kdyby...tu nebyly ženy. S nimi to jaksi nejde ani spisovatelovi ani jeho hrdinovi. 

Co zažila Soňa Vlachová a jiné příběhy z války   08.06.2017   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaHistorik, výtvarník a publicista Stanislav Bukovský (*1944 v Plzni) vydal roku 2016 pozoruhodnou publikaci Příběhy z války: hutně zpracovaná fakta i tolik let po válce zaujmou. A nejen zaujmou... Šokují.
Šokuje tu, myslím, především druhá část publikace Vrátila se z pekla, která je vzpomínkami Soni Vlachové (*1929 na Podkarpatské Rusi), jíž bylo teprve šestnáct let, když byla osvobozena z koncentračního tábora a která dnes žije sama v rodinném domku v Mirošově u Rokycan.

Kdo by neznal Minnie...   06.06.2017   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura... ale protože předpokládám, že i takoví se najdou, představím vám ji. Minnie je rodu ženského. Stvořila ji dílna Walta Disneyho, asi proto, že Mickey Mouse by si připadal v pohádkovém světě velmi osamělý. A považte to, ten slavný myšák je tu už od roku 1928, tj. téměř 90 let! Nejspíš právě žasnete, stejně jako já, jak je tato postavička (a s ní samozřejmě mnoho dalších) nadčasová. Bude děti bavit zřejmě ještě hodně, hodně dlouho - a to je dobře. Ale zpátky k Minnie. Protože ta v tomhle pohádkovém světě nesmí chybět.

Bruncvík řádí zas   01.06.2017   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaDěsuplná, krvavá, bizarní, orientální i odysseovská jsou dobrodružství Bruncvíkova?
Kdo je nezná, není Čech. I mne v dětství ten příběh protkal. Díky komu? - Díky takřka burleskní výtvarné kreaci a adaptaci Jiřího Kalouska.
Vycházela v Mateřídoušce, scénář uklohnil Zdeněk Adla a Bruncvík ožil v barevném seriálu, který měsíčník uveřejňoval mezi zářím 1972 a únorem 1973. Objevil se tedy v šesti pokračováních, ale to je v dětství jako roky života v dospělosti. Vždy jsem čekal na tu „story“ rozloženou na dvou stranách a nikdy mě nenapadlo, že si to mohu během pár minut někde jinde dočíst sám. – V Mateřídouškách se ovšem jednalo o součást Obrázkové kroniky českých dějin, později opakovaně vydávané knižně, i když zrovna Bruncvíkova epopej je v těch svazcích už velmi pokrácena. Chyba!

Moře pod Oděsou   30.05.2017   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaA je to tu! Další z příběhů z pera slavného autora Clive Cusslera s oblíbeným hrdinou Dirkem Pittem. Jak mnozí čtenáři Clive Cusslera už ví, Dirk Pitt a jeho nerozlučný parťák Al Giordino, mají jednu vzácnou schopnost (nebo spíš prokletí) - vždycky se přichomýtnou k něčemu, co se jeví sice nesmírně zajímavě, ale je to také velmi nebezpečné. Ale co by to bylo za příběh, kdyby v něm hrdinové nedávali v sázku i vlastní život?

Zeman a dva fotografové Vysočiny   23.05.2017   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaVážím si každého, kdo místo toho, aby si postavil „podnikatelské baroko“, koupí chalupu a tu opraví. Prezident Miloš Zeman

Současný prezident toho sice nenapsal zase tak hodně jako pánové Havel a Klaus, i on je však, a nedá se svítit, autor nebo aspoň spoluautor vícera knih. - Tak například Zpovědí bývalého prognostika i Zpovědi informovaného optimisty či (vloni) publikace Tato země je naše. Což je hezké, ale až do roku 2016 tento muž nikdy nepsal žádné komentáře k fotografiím, které by nato vyšly knižně.

Putování mezi buddhisty a komunisty   20.05.2017   Barbora Kroutilíková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaAčkoliv knihy od současných českých autorů zrovna nečtu, když jsem už podruhé v knihovně narazila na knihu Pěšky mezi buddhisty a komunisty od Ladislava Zibury, bylo mi jasné, že čeká právě na mě. Věděla jsem jen, že je to mladý Čech, který se velmi rád vydává na pěší poutě. Krom toho, do zemí, které navštívil a o nichž i píše, se asi jen tak nepodívám, a tak mě zajímala i odlišná kultura a mentalita. I když jsem měla zezačátku strach, nakonec mě kniha mile překvapila, a proto bych ji ráda doporučila i vám. 

Co skrývá Přízrak Klementina?   15.05.2017   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Křest nově vydané knihy není v prostorách Národní knihovny ČR nijak výjimečnou událostí.  Stejně by tomu mohlo být i 16. května 2017, kdyby ovšem nešlo o zcela originální projekt. Tereza Meravá, spisovatelka a novinářka, představí v Klementinu dětskou osobní knížku s názvem Přízrak Klementina, doplněnou krásnými ilustracemi Lukáše Fibricha. Možná vás zarazil termín „osobní“ kniha, oč vlastně jde? 

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 168

Celkový počet stran Rozhledny je 168. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . Kulturní akce . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2017 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2776 s