Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 4.2.2023, svátek má Jarmila 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13367
Komentářů: 11337


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

Ranhojička   29.01.2023   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKrálovna rebelů

...v životě se stávají věci, které člověk nečeká, které neplánuje a kterým nedokáže zabránit. Jejich příběh neskončil, jak by měl. Já ale vím jistě, že by jej rádi prožili znovu, i ten konec, jen kdyby to znamenalo, že by mohli mít i stejný začátek...

Nádherná obálka. Trošku předvídatelný příběh, nicméně tak čtivý, že vám to ani nevadí. Napínavé, milé, zajímavé, návykové. Od první strany se to prostě dobře čte. Většina zvratů se dala předpokládat, ale konec překvapivý byl. A to jako dost. Hlavně ten přerod z nejisté, trošku zakřiknuté dívky v sebejistou, chladně odhodlanou ženu mě zaskočil...

Zrada, násilí, surovost, krutost, bezmoc, ale i odvaha, láska, statečnost a odhodlání. Snaha vymanit se osudu. Nevzdat to. Bojovat. A hlavně - přežít...
 

Vlaštovčí kopec   27.01.2023   Veronika Švarcová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaAmerické dějiny měly svá úskalí. Vidina nových začátků provázela tento "nový" kontinent od prvních Otců poutníků až po 21. stol. Velmi často se tento zlatý sen proměnil v noční můru. Boj o přežití, nezávislost, dřina, hospodářská krize provázely každou generaci.
Ve velké hospodářské krizi se ocitá i děj knihy Vlaštovčí kopec od Donny Everhartové. Příběh několika málo postav v čele s mladými Ray Lin a Delem nás zavede do terpentýnařských pracovních táborů.
S odkazem na úspěšnou knihu Kde zpívají raci nás nakladatelství láká na podobně laděný titul. Krása přírody, silný děj a průlet kouskem ameriské historie dělá z Vlaštovčího kopce lákavý literární kousek pro širší okruh čtenářů. Zda obstála ve svých slibech bych ráda zhodnotila v této recenzi.

Sheleana Aiyana: Staň se tou pravou   25.01.2023   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaJedna z nejlepších knih o sebepoznávání, které nás uklidní, ujasní nám sebe samé a navede nás do náruče partnera, se kterým budeme opravdu šťastni. Většina neúspěchů ve vztazích je dána tím, že naši pozornost poutají lidé, kteří jsou také zranění a kteří také hledají nás pro to, aby své rány nevědomě rozrývali.

Jana Štrausová: Poselství dětí nového věku   24.01.2023   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura
Příběhy, hluboká zamyšlení i cesty do minulých životů. Rozpomenutí se na vlastní dětství, na své dětské hluboké vhledy a pocity. Soucit a zvědavé nahlížení do dětské logiky. Fascinující příběhy mezi nebem a zemí – skutečně podtitul knihy je trefný.

Alenka a svět záhad   21.01.2023   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaMálo platné, tady jsme všichni potrhlí...

Cordelia Francesca Brabbs: Orákulum jednorožců   19.01.2023   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaVíce radosti, prosperity a spokojenosti. Pomoc s nacházením té pravé cesty! To vše slibují karty Orákulum jednorožců a něco takového jsem od nich čekala. Realita s nimi ale byla trošku jiná. Nejsou tak jemné, jak se zdají, nejsou tak snivé, jak nádherné až fascinující zářivé jsou  jejich obrázky a celé grafické zpracování karet.

Nikdynoc   17.01.2023   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKdyž lidi umírají, často se poserou...

Vítejte v Nikdynoci... V příběhu, kde neplatí žádná pravidla...

MILUJ SVŮJ ŽIVOT 2023: nástěnný kalendář   04.01.2023   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura
Nástěnný kalendář přinese každý měsíc lehkého laskavého slova, pěkné podívání na obrázek a eleganci všude tam, kde bude viset. A samozřejmě také pečlivá okénka, která můžete zaplnit svými úkoly, nebo také úspěchy! Už jste si zkoušeli psát do okének kalendáře jen to dobré, co vás potkalo?

Zkuste to a třeba si kvůli tomu pořiďte nový kalendář.

Maminka neříká pravdu   28.12.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaBussi rozhodně není autor pro každého. Zpočátku to většinou v jeho knihách neodsýpá, ztrácíte se v ději, v postavách, máte chuť knihu odložit a už se k ní nevrátit... Ale když vytrváte, tak to stojí za to ;)

Gosta Berling   19.12.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPříběh nesourodé skupiny lidí, které spojuje jeden padlý muž. Bývalý farář Gosta Berling je rozporuplná postava, kterou milujete, nenávidíte, litujete i nechápete, kterou možná pohrdáte a přesto ji obdivujete. Muž, který toho hodně ztratil a který pomalu ztrácí i sám sebe. V příběhu se rozvíjí odvěký boj dobra a zla, kdy hrdina balancuje na samém kraji propasti a nezřídka padá až na dno…

HAVÍŘOVINA – román o spisovatelské krizi a tajemství jednoho domu   16.12.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaJak známo, překvapení se rodí vždy nečekaně – často tehdy a tam, kde je nejméně čekáte. Nebojím se předem říci, že kniha HAVÍŘOVINA takovým překvapením – alespoň pro mne – je. A byl bych rád, kdyby se jím stala i pro další čtenáře.
 

Emilka   15.12.2022   Veronika Švarcová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaVzpomínky jsou jako střípky. Skládají se postupně a vytvořit z takových drobných střípků celou knihu je úkol velice náročný. Čím je člověk starší, tím více tíhne k době svého dětství. Vzpomíná převážně na lidi blízké, kde zůstala po jejich životech stopa lásky a vzhledem k tomu, že čas je kolikrát milosrdný, většinou u takového vzpomínání člověk zjistí, jak důležité bylo s těmito blízkými prožít alespoň část života.
Pokud k tomu máte i literární ambice, tak se vše spojí v knihu jakou je právě zmíněná Emilka. Obstát však v dnešní nabídce podobně laděných knih není nic jednoduchého. Zda se to Emilce podařilo, zkusí zhodnotit má recenze.

Život jedna báseň   13.12.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKdyž si nebudete klást otázky, nikdy nenajdete odpovědi...

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 197

Celkový počet stran Rozhledny je 197. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.078 s