Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 9.8.2022, svátek má Roman 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13254
Komentářů: 11310


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

Kde se les dotýká hvězd   08.08.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaÚmyslům osud tolik protiřečí, že z našich plánů nakonec vždy sejde - přání jsou naše, ne však, co z nich vzejde... (W. Shakespeare, Hamlet)

Jak se pije láska   01.08.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTaky by vás to zajímalo? Potom si musíte přečíst příběh o Mary Jane - ale nejen o ní. Příběh dvou odlišných světů, způsobů jak žít, možností, kterým směrem se vydat. Poměr stran jedna ku jedné... Čarodějnice by to měla snadné ;)

A každé ráno je cesta domů delší a delší...   30.07.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaSelžeme jedině tehdy, když se znovu nepokusíme o to, co jsme chtěli...

Astra – románový debut kanadské spisovatelky Cedar Bowersové   27.07.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKdo je ASTRA? Jméno má po hvězdě, ale její život má k hvězdnému daleko. V románu jsme svědky jejího porodu i toho, jak ji do života (nuceně) zasvěcuje její otec – despotický snílek, žijící na zapadlé farmě kdesi odlehlé části Britské Kolumbie a zastávající právo na svobodu, primitivní způsoba života bez vzdělání a dalších civilizačních vymožeností. Kolik lidí musí ASTRA v životě potkat, aby se ve svém životě neodlišovala od nás ostatních a stala se jak úspěšnou pracovnicí, tak i matkou a manželkou?
 

Na dovolenou i dlouhé letní večery: 5 knížek, které byste si neměli nechat ujít   27.07.2022   Michaela Wilhelmová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaLehnout si na deku, v ruce knížku. Okolo voní louka nebo šplouchá moře. Ideální léto. Jakou knížku si přibalit do kufru nebo batůžku? Připravili jsme pro vás inspirativní tipy na letní čtení. 

Říkej tomu, jak chceš   24.07.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaUdělat správnou věc znamená pro každého něco jiného. Nic není jednoznačné a možná je to tak v pořádku...

Michal Čagánek: Bůh jede na dovolenou   13.07.2022   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura
Říká se, že přišlo jako… ale odkud přišlo? Krásná větička, kterou četbu knížky Michala Čagánka začne každý čtenář. A dokonce jsem měla chuť knihu odložit a chvíli si jen tak přemýšlet, odkud asi jaro přichází. A až pak se začíst.

Tajemství   05.07.2022   Veronika Švarcová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaV dnešní době feminismu, silných žen a všeobjímací volnosti přichází Tereza Dobiášová s knihou, která by se dala považovat za výsledek všech těchto nových myšlenkových proudů. Kdo jiný by měl v české historii představovat revoluci, než hlavní postava knihy Tajemství, Anežka Přemyslovna. Lze vůbec ale vzít postavu z historie a neponičit její myšlenkový odkaz? Velká výzva pro každého autora, natož pro pro nováčka mezi autory, kterým autorka bezesporu je.

KDYBY - kacířství Stanislava Bukovského   01.07.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaSnad každý Čech zná citát Jana Wericha o tom, že „Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem“, případně „Kde blb tam nebezpečno.“  Myslím, že podobnou situaci poznává každý - někdo i vícekrát denně. A nemusíte chodit ani mezi lidi – stačí si zapnout naší televizi nebo rozhlas. Jak tomu čelit? Najít někoho na opačném pólu, naslouchat mu, případně si přečíst, co napsal a čím nás dokáže obohatit. Ještě, že takoví lidé mezi námi žijí.

Kniha Evy Střížovské – Český dialog 30   22.06.2022   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaO novém literárním počinu šéfredaktorky Českého dialogu i křtu knihy, který proběhl v hezkém prostředí knihovny Libriprohibiti, bylo napsáno již několik článků. Přesto jsem se rozhodla, že i já přispěji několika svými názory.
 

Will Bowen: Příběhy štěstí   07.06.2022   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura„Reflektujte si svůj život, ale ne jen to dobré, co jste zažili,“ radí nám. „Přemýšlejte i o tom těžkém, co vás v něm potkall, a jak jste to dokázali překonat. Díky tomu si uvědomíte, že zvládnete cokoli.“
A nakonec také přijde zítřek, který bude lepší.

Supernova   30.05.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaDočteno... Ta divoká jízda plná adrenalinu, intrik, zvratů, bolesti, krutosti, lží, nečekaných odhalení i neustálého chaosu, kdy orientovat se v tom, kdo je superhrdina a kdo padouch dalo pořádně zabrat - je u konce.

SKANDÁL V RYTMU CHARLESTONU - Pamela Hartová a Londýn dvacátých let   24.05.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKdyž tě pálí dobré bydlo, říkávaly naše babičky, jdi do světa a postarej se sama o sebe. Australská dívka z dobré rodiny Katherine Scottová to ani nemusí slyšet a vyráží do Anglie, kde má její rodina vzdálené příbuzné a kde chce uplatnit své herecké a hlavně taneční mistrovství pod pseudonymem Kit Linnonová. Londýn je něco jiného než nudné australské městečko, hýří životem. Rozjařená společnost se tu vesele baví, holduje alkoholu a předvádí se v tanci. A to nejen ve městě ale i na venkovských sídlech, kam bohatí šlechtici zvou své známé ze stejných společenských kruhů. Kit se pokusí uplatit své taneční umění v revuálním divadle. Uspěje. Ale co dál?
 

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 194

Celkový počet stran Rozhledny je 194. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.047 s