Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 4.6.2023, svátek má Dalibor 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13454
Komentářů: 11381


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

Lucie Pytlová: Barefoot: žij naboso!   23.06.2021   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaÓ, jak ráda bych žila naboso! A to jsem tomu prosím nijak fanaticky nepropadla, dokonce jsem se ještě loni štítila sundat boty a dloubat pak špínu z kůže. Stačila tráva, volnost, čas pro sebe samotnou a navrch chůze po bosé stezce (kterou jsem nadšeně dala dvakrát) a špína nešpína, nechte mě být, tuhle rozkoš já prostě potřebuji!
 

TEMNÝ PŘÍLIV –Peter Temple nabízí nový thriller   22.06.2021   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKdo se nechá zlákat objemnou knihou od „držitele Ned Kelly Award za nejlepší krimi thriller roku“ australského spisovatele Petera Templa, kdo zná jeho předchozí, do češtiny přeloženou knihu STARÉ DLUHY se stejným vyšetřovatelem Jackem Irishem, případně kdo si přečte na obálce krátkou anotaci „Tajemství obklopující zmizelého syna má ostří nabroušené jako břitva“ při výběru určitě nezaváhá.
 

Kde zpívají raci   14.06.2021   Veronika Švarcová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNení to tak dlouho co jsem si říkala, jak pěkné by bylo najít knihu, která tzv "sedne do noty". Prostě a jednoduše, otevřít ji a přečíst na jeden nádech.
Je takových velmi málo. Takové najdou své čestné místo v mé knihovně. Většina je však posílána po přečtení dál.
Když jsem sáhla po knize od Delii Owens "Kde zpívají raci", mohu říci, že jsem již měla nastudováno několik recenzí, názorů a sama jsem byla zvědavá, zda to bude ta, co "sedne do noty".

Šaráda s časem Kerstin Gierové   04.06.2021   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaRudá jako rubín (Kerstin Gierová) 1. díl Vtipné, hravé, milé, lehce romantické. Příběh vás pohltí a vy ani nevíte jak, a jste na konci. Velmi čtivé, napínavé, každá postava má něco do sebe a postupně se jednotlivé střípky příhod skládají do uvěřitelného, zajímavého příběhu... Krásné! Moc se mi to líbilo. A to už dávno nejsem cílová skupina. Ale člověk prostě někdy takový příběh potřebuje. Potřebuje snít...

Oceán na konci cesty každého z nás   01.06.2021   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNádherná grafika, úžasné ilustrace. Kniha, která vás upoutá na první pohled. Neotřelý námět, kterému zkrátka neodoláte. Tohle vše je kniha Neila Gaimana, která v roce 2020 vyšla v úplně novém kabátku. A ten jí moc sluší...

VOLNÝ PÁD – psychothriller Josepha Findera z podnikatelského prostředí   26.05.2021   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaSlogan nového psychothrilleru z nakladatelství Mystery Press říká: „Všechno, co milujete, můžete v jediném okamžiku ztratit...“ Chce se dodat: nebo se nevzdat a bojovat. Tuto sílu musí v sobě najít Nick Conover, ředitel velkého koncernu, jemuž se začíná hroutit vše  - nešťastnou náhodou přijde o manželku, místní v městečku ho začínají nenávidět,  protože musel sáhnout k radikálnímu propouštění a jeho spolupracovníci ho začínají obcházet. Dokáže se nepřízni osudu vzepřít?


 

Christina von Dreien: Nakonec všechno dobře dopadne   22.05.2021   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura
Krize, ve které žijeme, je jen dočasná a vše dobře dopadne – tvrdí autorka této knihy. Možná ji znáte z předchozích publikací „Christina…“. Tato útlá fialovorůžová kniha je příjemným čtením, chcete-li se naladit na vlnu víry v dobro, lásku a dobré zítřky.

TICHÁ SMRT –thriller Petera May ze španělského prostředí a s novým detektivem   17.05.2021   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKaždý nový román skotského spisovatele nyní žijícího ve Francii Petera May je očekáván čtenáři s velkým zájmem. May je plodným autorem a tak čtenář má možnost si každoročně vybrat alespoň jednu jeho knihu z pomezí detektivky a kriminálního románu. Nyní k jeho nejlepším dílům, jakými je trilogie SKÁLA, MUŽ Z OSTROVA LEWIS a ŠACHOVÉ FIGURKY a dalším dílům, o nichž jsme ve webmagazinu podrobně psali, jako UMRLČÍ CESTA či OCHRÁNÍM TĚ přidalo brněnské nakladatelství Host další titul s názvem TICHÁ SMRT.
 

Sleva na kurzy tvůrčího psaní ONLINE   05.05.2021   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaS kurzy tvůrčího psaní se doslova roztrhl pytel. Ale ne každý je online. Ne každý je se slevou. Ne vždy dostanete zpětnou vazbu. A někdy kupujete doslova zajíce v pytli.

BOHOVÉ JADEITU A STÍNU – pohádka splétající mayské mýty s moderní dobou   02.05.2021   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNezapomněli jsme číst pohádky? Pokud si myslíte, že jsou jen pro malé děti a dobré k jejich uspání, pak si po přečtení knihy Sylvie Moreno-Garcie určitě opravíte názor. A také získáte mnoho poznatků o nám nepříliš známé mytologii starého Mexika, čerpající hlavně z mayské „bible“ Popol Vuh.
 

Dopisy ze Sachsenhausenu   26.04.2021   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPříběh, který vás rozseká. Příběh o křehké naději, o počínající lásce, o bolesti a krutém poznání... Příběh o tom, že i mrtví by měli vědět, že jsou milováni. A že by to měli vědět i ti živí... Příběh šestnáctileté Margot, která na sklonku války začne pracovat v poštovním oddělení koncentračního tábora a zjišťuje, že i Židé mají city...

Lustr pro papeže   24.04.2021   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaSkutečný příběh z pekla normalizačních lágrů... Svět, který většina z nás (naštěstí) nezná. Který si neumíme představit. Kterému bychom možná neuvěřili, kdyby nebylo těch, kdo po letech konečně promluvili...

DEN ZEMĚ v nakladatelství Kazda   22.04.2021   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaChceme vám přinášet hodnotné čtení plné lásky k přírodě i v těžkých časech. Bez pomoci čtenářů to ale nezvládneme.

Právě nabízíme slevy 25 % a při objednávce nad 1000 Kč knihu zdarma!

Věříme, že díky našim knihám budete přírodě více rozumět. Jde nám o stejnou věc...

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9  10  11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 199

Celkový počet stran Rozhledny je 199. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.055 s