Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 10.6.2023, svátek má Gita 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13457
Komentářů: 11382


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

NEKLIDNÉ POBŘEŽÍ – krimi thriller z Faerských ostrovů   30.12.2020   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura Z bohaté nabídky detektivek a napínavých krimi příběhů, jimiž nakladatelství Mystery Press obohatilo vánoční trh, mírně vyčnívá titul NEKLIDNÉ POBŘEŽÍ anglického spisovatele Chrise Oulda. S autorem se český čtenář setkává poprvé a také na Faerské ostrovy se hned tak nepodívá. Proto může být titul lákavý pro všechny, kdož mají rádi temné „severské“ detektivky z prostředí, v němž byste nepříliš rádi žili jak kvůli chladnému a deštivému počasí tak kvůli místním lidem, jimž se drsnost přírody jakoby vryla i do povah.
 

Joe Dispenza: Probuďte své božství   19.12.2020   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura
Jak se osvobodit od minulosti vyladěním svého těla na novou mysl? To je hlavní myšlenka této knihy a hlavní úkol, který na čtenáře čeká. Kromě toho se naučíte, jak lidský mozek funguje, už v průběhu čtení se o některých pravdách na sobě samých přesvědčíte, a hlavně – ať vám to bude trvat měsíc, tři, rok, dva a x přečtení této knihy, nevzdáte se. Tak chytlavý je obsah. Tak přesvědčivý.

ZLOČIN NA STŘÍBRNÉM PLÁTNĚ – případ soukromého vyšetřovatele Eliáše Sattlera   07.12.2020   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTrochu nostalgie v předvánoční době neuškodí. V nejnovějším románu Viléma Křížka se čtenář může zažít naše hlavní město Prahu na přelomu dvacátých a třicátých let. Pro mnohé jsou to idylická léta, kdy republika vzkvétala a kdy se na světlo světa resp. na plátna kin začínají dostávat zvukové filmy.
 

Petra Martin: Karty emocí   05.12.2020   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaJak poznat to, co cítíme? Zdá se to jako naprosto zbytečná otázka, ale přiznejme si, že emoce jsou vskutku nevyzpytatelné. Někdy jedna zakrývá druhou. Myslíme si, že… ale skutečnost je jiná. Právě k tomuto závěru jsem přistoupila s Kartami emocí a rozhodla se je zkusit. Skutečně to tak je?

David Michie: Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu   03.12.2020   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaHebké čtení, které si nadávkujete přesně, jak potřebujete. Nebo příjemný poslech, který je živější, méně ovlivnitelný, ale zase tak pohodlný, když se zapředete do zimních peřin! Ivana Jirešová se postará o to, aby vám bylo dobře do ouška. Knížka je zase příjemnou biblí, kterou si otevřete kdy chce a kde chcete - garantuji, že knížka je účinná jako léčba duše na každé své stránce.

Katherine Woodward Thomas: Otevři se lásce   01.12.2020   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaZáchranný kruh pro srdce. Ta milovaná snaha otevřít se lásce, partnerství nejen s někým milovaným, ale především partnerství sami se sebou - tato snaha nyní přinese výsledky, protože máte v ruce knihu, která vám poklade ty správné otázky, díky nimž naleznete svou hodnotu.
A tu potom nalezne ten správný  partner.

KDE ZPÍVAJÍ RACI – světová literární událost od Delie Owensové   29.11.2020   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Při slově bestseller nezažívá serioznější čtenář příliš radosti. Představí si líbivou, čtenářům se podbízející prózu často bez snahy o širší umělecký záměr. Něco jako je populizmus u politiků. Existují však výjimky, kdy čtenářsky mimořádně úspěšný román nese i znaky svérázného uměleckého díla a zalíbí se nejen čtenářům ale i nelítostným kritikům. Román americké spisovatelky Delie Owensové můžete směle zařadit do této druhé, méně početné skupiny.
 

TIPY na knižní dárky s dopravou ZDARMA   25.11.2020   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaAž do 6. 12. platí akce "dopravné zdarma" na všechny knihy e-shopu Literární strom. Stačí v pokladně  použít kupón VANOCE. Platí pro všechny knihy ve slevě, včetně balíčků!

Jaké knihy si zde můžete objednat? Romány, povídky a dětské gamebooky.

Nepohřbívejme se. Ani psychicky!   17.11.2020   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaOd hrůzy k útěše.

Vláďa Vytásek: Můj bylinkový svět   16.11.2020   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaBylinková knížka k zamilování. K dennodennímu potěšení, učebnice bylinkových základů. Výroba léčivých prostředků i informace o jednotlivých bylinách. A navrch něžná dávka laskavosti, kterou je Vláďa Vytásek proslulý.

Eva Ondřejová: Jak se vyhnout válce Roseových?   09.11.2020   Aneta Šimonková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Zpočátku to vypadá jako láska na celý život, tedy alespoň většinou se to tak zdá. V mnoha vztazích však všední dny počáteční pohádku časem změní ve zcela jiný literární žánr a zamilovanost mnohdy vystřídá „válka Roseových“... A co teď? V této knize naleznete praktický manuál rodinného práva pro širokou veřejnost, především pro zamilované, snoubence, partnery, rozvádějící a rozcházející se páry či zainteresovanou veřejnost, jako jsou rodiče. Není mnoho lidí, kteří by se nesetkali v okolí s rozvodem nebo rozchodem, a s tím spojenými negativními zkušenostmi, zničenými ideály a doživotními spory.

PODEJ MI RUKU – psychothriller z vědeckého prostředí Megan Abbottové   26.10.2020   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTakové to byly kamarádky, které před sebou neměly žádná tajemství. Obě vzorné studentky připravující se na vědeckou kariéru. Kit sice trochu mrzelo, že je oproti Diane vždy dvojka, ale jejich vztah skončil z jiného důvodu. Diane se přítelkyni svěřila se svým tajemstvím, které Kit nedokázala strávit.
 

KALENDÁŘ 2021: Miluj svůj život   20.10.2020   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKalendář. Místo, kam si zapíšete běžné denní úkoly, klidně i pro celou rodinu. Místo, na které spočinete pohledem a v laskavém obrázku spatříte pulsující radost ze života. Nebo klidnou moudrost, jež ještě intenzivněji probouzí moudrá slova, pojednání ke každému měsíci v tomto kalendáři. Moudrost, kterou tak často zapomínáme.

 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  12  13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 199

Celkový počet stran Rozhledny je 199. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1715 s