Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

Tři knihy za cenu dvou   06.12.2018   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura                              Využijte SLEVY nakladatelství Literární strom platné do 31.12.2018:

1) Tři knihy za cenu dvou, i s podpisy autorů + další sleva 5 %
Úspěšný titul roku 2018 "Kráska přichází" za 239 Kč + novinka "JEN JEDEN SVĚT" za 239 Kč, minus 5% množstevní sleva, tj. celkem 454 Kč! K tomu zdarma originální povídky "Oběšenci jdou s námi". Žádné další příplatky, cena je včetně poštovného.

2) Samostatně objednaný román JEN JEDEN SVĚT bez poštovného, pouze za 239 Kč
 

Horolezci   04.12.2018   Kateřina Sovová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPříběh o odvaze a dobývání hor - takto stručně shrnuje hlavní poselství encyklopedické publikace věnované alpinismu a horolezectví jako takovému nakladatelství Jota, z jehož produkce tuto novinku zařazujeme.

Kroky v dešti   03.12.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNový román slovenské autorky Kataríny Gillerové má opět nádhernou obálku, která vás zláká si tuhle knihu pořídit, nebo po ní alespoň zvědavě sáhnout. Je vidět, že nakladatelství Motto si na výběru obálek dává opravdu záležet, a věřím, že i to je jeden z důvodů, proč knihy této autorky mizí z regálů knihkupectví - i když ten důležitější je samozřejmě hlavně to, že Katarína Gillerová psát prostě umí...

Halina Pawlowská: „Když chceš hezky milovat, musíš lásku pilovat.“   30.11.2018   Aneta Šimonková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPřesně takhle postupuje hlavní hrdinka nejnovější knihy Haliny Pawlowské Díky za fíky. I když občas se řídí  trochu pozměněným heslem, které zní: Když chceš hezky milovat, tak SEX musíš pilovat! Knihu začala Halina Pawlowská psát na ostrově Wangerooge v Severním moři a je to v pořadí její 31. román. Hrdinka nejnovějšího příběhu je stejná, jako v bestselleru Díky za každé nové ráno. Autorka se ale brání tomu, že by se jednalo o pokračování románu. “ Proč Díky za fíky?! Fíky měla ze všeho nejradši moje máma, ale já jsem knížku takhle pojmenovala proto, že jsem příběh jedné vášnivé noci, kdy se bilancuje vztah, u kterého není jasné, že jde o lásku, chrlila se stejnou emocí jako tehdy Díky za každé nové ráno. A taky proto, že popisuju strašně trapné situace, odhaluju chtíč a směju se, i když je to někdy všechno k pláči… Kdybych chtěla cynicky a stručně vyjádřit o čem kniha je, mohla bych taky říci: O jedné noci, kdy ON příšerně chrápe a ONA nemůže usnout!”
  
 

Zapomeň na minulost   27.11.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNic netrvá věčně... Važ si toho, co máš, a nepátrej v minulosti. Zapomeň na ni, důležité je to, co máš před sebou...

KŘÍŽ ROMANOVCŮ – bestseller Roberta Masella – knižní tip   13.11.2018   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaAmerický spisovatel Robert Masello (v češtině vyšly jeho romány Vigilie, Bestiář a Krev a led) umístil svůj nejnovější bestseller do nehostinného prostředí Aljašky do fiktivního městečka Port Orlov na pobřeží Beringova moře. Na nedalekém ostrově Svatý Petr bývala před sto lety ruská osada, kam se uchýlili stoupenci legendárního mnicha Rasputina. Dnes je to „místo duchů“, opuštěné a podle místních lidí prokleté místo, jemuž se všichni podvědomě vyhýbají.

Pětinásobný křest - to jen tak nezažijete!   11.11.2018   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaVe čtvrtek 22. listopadu v 17 hodin doslova poteče šampaňské proudem v Městské knihovně v Klášterci nad Ohří. Důvodem bude křest minimálně pěti knih pěti místních autorů (šestá kniha vyjde Radce Zadinové 19.11., takže pokud dorazí včas, bude čestně přijata do klubu).
Je to rarita, že se v městečku s 15 tisíci obyvateli soustřeďuje tolik autorů - kromě níže uvedených odtud pochází ještě spisovatelka Martina Doležalová a rýsuje se tu další talent v podobě Markéty Kurešové, vítězkyně literárních soutěží.

(Fotografie ze společného křestu v r. 2016)

Tatér z Osvětimi   04.11.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTatér z Osvětimi je zřejmě kniha, kterou nikomu nemusím blíž představovat, protože každý, koho tahle tématika zajímá, o ní zřejmě už slyšel. Albatros Media se rozhodla vydat vzpomínky muže, který prožil tři roky v Osvětimi - Březince jako tatér, sepsané ženou, která se s tímto mužem po válce setkala a spřátelila.

Děláme si to doma sami 3   22.10.2018   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaHerbář receptů pro domácí lékárnu, kosmetický salón i špajz. Již třetí pokračování populární příručky domácí výroby vydává v těchto dnech nakladatelství Jota.

Pod Annapurnou svítá modře   15.10.2018   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Otevřete dokořán dveře k nové životní cestě… ať už vás zavede kamkoli. Kniha o cestě, horách a lidech.

Vládkyně ohně   08.10.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPříznivci malé ohnivé čarodějnice Hazel Cooperové, jejího zvířecího společníka Bramleyho i věčně nerudného, ale v jádru dobrého lovce čarodějnic Tita Whitea, se dočkali. Pokračování čarodějnického příběhu s názvem "Vládkyně ohně" vyšlo koncem prázdnin a přiznám se, že i já jsem po této knize napjatě sáhla, abych se dozvěděla, jak se bude příběh dál odvíjet...

VYCHÁZEJÍCÍ SLUNCE - knižní tip – prorocký román Michaela Crichtona   07.10.2018   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaO filmu, který pod stejným názvem podle románu amerického spisovatele Michaela Crichtona (1942-2008) natočil režisér Philip Kaufman jsme již ve webmagazinu psali – viz http://www.webmagazin.cz/index.php?stype=all&id=10477. Nyní se knižních pultech znovu objevuje literární předloha (dokonce ve 4. vydání) dík nakladatelství Plus (společnost Albatros Media a.s.) Jak vyjde srovnání nesporně úspěšného filmu s knižním bestsellerem?
 

Jen jeden svět? Ve vaší mysli jich je víc!   06.10.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNová kniha spisovatelky Renaty &Sindelářové přichází ke čtenářům ve zbrusu novém kabátě. Renata se rozhodla vydat novou spisovatelskou cestou a já mám za to, že změna jí svědčí. Vztahový příběh oblékla do lehce mystického hávu.

Kromě příběhu se v knize dotýká i jisté filozofie. Existuje skutečně jen jeden svět? Nebo jich existuje víc? Co když jsou mezi námi takoví, kteří vnímají i jiné světy? 

Vnímání je ryze subjektivní. Každý vidíme jen to, co chceme a také jsme schopni vidět.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16  17  18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 193

Celkový počet stran Rozhledny je 193. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0464 s