Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 9.8.2022, svátek má Roman 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13254
Komentářů: 11310


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

Protivníci   23.05.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPříběh začíná tam, kde první díl končí, takže jsem měla dojem, že čtu jednu opravdu dlouuuuhou ságu o věčném boji dobra a zla, o lásce, nenávisti, pomstě až za hrob, o přesvědčení, že děláte dobrou věc, o pochybnostech, že nemusíte mít pravdu, o citech, které se skrývají hluboko pod povrchem, o bolestech, které se zdají být zapomenuty v propadlišti času - ale nejsou...

Renegáti   16.05.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTrošku jiné než Měsíční kroniky, ale mně se to líbilo. Nejdřív jsem trošku plavala v ději, to, že každá postava měla dvě jména a jinou identitu (některá i víc) mi dalo řádně zabrat. Pořád jsem se vracela zpět a četla pasáže znovu, abych pochopila, kdo kde s kým a proč...

Hostitel   06.05.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKrásné, silné, dech beroucí. Příběh o síle lidské duše a nejen té. O hloubce lásky člověka k člověku, o věrnosti, naději, odvaze i touze. O neustálých pochybnostech, o hledání sebe sama, o putování mezi světy, i o dlouhé cestě domů...

CVIČENÍ DŮVĚRY – mnohovrstevný román Susan Choiové z prostředí umělecké školy   04.05.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaU nás dosud neznámá americká spisovatelka Susan Choiová se českému čtenáři představuje románem CVIČENÍ DŮVĚRY. Zavádí nás do střední umělecké školy v nejmenovaném předměstí jednoho velkoměsta a situuje příběh do osmdesátých let minulého století. Na první pohled a po přečtení úvodních slov na přebalu se může zdát, že jde o jeden v mnoha studentských románů, v nichž teenegeři zažívají první lásky i rozchody, nacházejí sebedůvěru a odpoutávají se od vlivu rodičů. Jenže pozor – zde je všechno jinak.
 

Yasmin Boland: Magický Měsíc   04.05.2022   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKonstelace a fáze Měsíce mají nesmírný vliv na náš každodenní život. Můžeme v nich ale najít podporujícího a věčného přítele, protože měsíční vlivy jsou jako každodenní menu. Stále stejné, lehce předvídatelné, ale pokaždé okořeněné něčím jiným.

Bolest neutopíš, ale přečteš   03.05.2022   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNový román Bolest neutopíš, který dosud existoval jen v elektronické podobě, vychází konečně i jako klasická kniha - právě dnes. V papírovém formátu se můžete těšit na 232 stran emocí, erotiky, osobních dramat i humoru. Zajímavé na tomto románě je, že vychází ze skutečného životního příběhu. Podle podtitulu knihy bychom ho prý zažít nechtěli - je lepší o něm jen číst. Přesto ho hlavní hrdina opravdu prožil, se vším krásným i hrozným, co k němu patřilo... 

Prostě na mě zapomněli   02.05.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPříběh osmileté Klárky, která se s rodinou krátce po válce nastěhuje do opuštěného, vybydleného domu ve Svatém Wolfgangu - vesnici v Sudetech. Očima dítěte před námi autor odkrývá příběh, ze kterého mrazí i po letech.

Soběstačný   24.04.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaCo má člověk dělat? Bůh mu dal ramena, dává mu i břemena...

Výlety do náručí   23.04.2022   Marek Řezanka   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura„Výlety do náručí“ jsou mou reakcí na dobu, v níž se momentálně nacházíme. Dobu, kterou vnímám jako skličující, zmatenou, plnou chaosu a bariér, dobu, v níž pro řinčení zbraní mnohdy přeslechneme Múzy.

KNIHOVNICE Z TROUBLESOME CREEKU – bol, slzy, neštěstí a... nezdolnost   20.03.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaU nás neznámé americké spisovatelce Kim Michele Richardsonové se v tomto díle podařilo mimořádně účinnou a emotivní formou zobrazit dvě literárně doposud opomíjená témata: existenci pojízdných knihoven, dopravujících čtivo do vysokých horských samot a skutečnost, že kůže člověka může mít také barvu nezvyklou – modrou.
 

JAK JSEM... – kratochvilné čtení Marka Velebného   03.03.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPři vyslovení názvu Jak jsem... automaticky naskočí slavný Ota Pavel a jeho Jak jsem potkal ryby. Přijít s tímto názvem je proto tak trochu aktem odvahy. O to víc malý svazeček vydaný Knihovnou města Plzně příjemně překvapí.
 

KDE SE LES DOTÝKÁ HVĚZD - román plný tajemství, lásky a odvahy   12.02.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaK překvapení dojde většinou tehdy, když je nejméně čekáte. Zázrak je něco zcela výjimečného a a málokdo se s ním setká. To první –tedy překvapení – přináší román americké spisovatelky  Glendy Vanderahové  KDE SE LES DOTÝKÁ HVĚZD. Nechce se věřit, že jde o debut a přečtete ho jedním dechem. A o to druhé – zázraky – v něm jde.

 

Mélissa da Costa: ADRESA NADĚJE   12.02.2022   Veronika Švarcová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPo unikátní Olive Kitteridgeová bylo velmi náročné sáhnout po jiné knize a po desáté straně ji z nudy neumístit na poličku "navždy a daleko". Pokud čtete něco tak špičkového, vše další se může velice rychle zřítit do propadliště dějin, ať se bráníte kritice sebevíc.
Kniha Adresa naděje mě upřímně zaujala přebalem. Holt marnivost zvítězila nad hlavou a já přitáhnuta  květy, motýly jsem knihu vzala na milost. Možná v celém tom zimním období, kdy člověk tak nějak celkově netrpělivě vyhlíží jaro, které onu naději právě symbolizuje, kniha s tak příznačným názvem měla být tou jedinou možnou správnou volbou.

Starší články - strany: 1  2  3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 194

Celkový počet stran Rozhledny je 194. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0442 s