Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

Surrealistky a surrealisté   19.04.2018   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura„Na první pohled se tvorba některých fantazijních malířů docela podobá dílům opravdových surrealistů, ale ve skutečnosti stojí surrealismu asi tak blízko, jako se má Disney k Hieronymu Boschovi.“ Desmond Morris
Dítě štěstěny, talentovaný zoolog Desmond Morris (*1928) se dožil 24. ledna devadesáti let.

UMÍRAJÍCÍ DETEKTIV – krimi ze severu Evropy z pera Leifa G.W. Perssona   16.04.2018   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPokud jste si oblíbili severské detektivky, pak je na knižním trhu další kniha se zvláštním názvem UMÍRAJÍCÍ DETEKTIV. Jde  v pořadí osmou knihu spisovatele Leifa G.W. Perssona, čtvrtou, která vychází v českém překladu. Od prvních stránek cítíte odlišnost od knih jiných severských pisatelů detektivek – jak ve stavbě příběhu, způsobu vyšetřování i v postavě vyšetřujícího kriminalisty.

Zdeněk Svěrák opět zabodoval - má cenu za mluvené slovo   15.04.2018   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaZvláštní cenu Asociace vydavatelů audioknih za mimořádný přínos v oblasti mluveného slova letos získává Zdeněk Svěrák, který texty audioknih nejen čte, ale zároveň i píše.
 Cenu za mimořádný přínos v oblasti mluveného slova vyhlašuje Asociace vydavatelů audioknih (AVA) od roku 2015. Jako první ji získal herec Martin Stránský, v roce 2016 pak herec, divadelní pedagog, režisér Jan Jiráň. V loňském roce si cenu odnesla herečka Hana Maciuchová. Jako jedinou zveřejňuje AVA tuto cenu ještě před oficiálním vyhlášením všech výsledků.

Které hrady a zámky vám zatím zůstaly utajené?   28.03.2018   Aneta Šimonková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaUž je před námi opět sezóna výletů. Ne náhodou se připomínáme nyní, protože už o víkendu se otevírají hrady a zámky. Na které letos vyrazíte vy? Našli jsme pro vás skvělého průvodce.

Cizí ložnice   27.03.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNakladatelství Motto ve spolupráci s Albatros Media v letošním roce vydal další román známé slovenské autorky Kataríny Gillerové "Cizí ložnice". Věřím, že všichni, kteří mají tuto spisovatelku rádi, se nemohli dočkat, až si budou moci přečíst její novou knihu. A tahle opravdu stojí za to...

K povídkovému románu Dnes je i zítra   24.03.2018   Jindra Lírová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Proč mě po přečtení nové knížky již známé spisovatelky Renaty &Sindelářové napadá, že půvabně psaný příběh o lidech a lidičkách z města nad řekou a mezi horami je tak podobný tomu mému, mým postavám z města naopak ležícího v nížině, zato nad řekami dvěma?

VAŘILA JSEM PRO PICASSA – román americké spisovatelky Camille Aubray   22.03.2018   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKniha z nakladatelství METAFORA se objevila na českém knižním trhu jako zjevení. Díky lákavému názvu a podtitulu „román o umění, lásce a jídle v čarovné Provenci“ jistě zláká jak uměnímilovné čtenáře, tak labužníky i čtenářky romantického čtiva. Uspokojí je?

Pod zámkem   19.03.2018   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNakladatelství Jota tentokrát sází na příběh Maude Julienové, ženy, která přežila šílený plán svého otce.

Ivanka Trump přepisuje pravidla   17.03.2018   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPříjemný průvodce pracovním životem, která vám krok za krokem ukáže, jak šťastně žít a přitom si budovat kariéru.“ — USA Today

Ivančiny rady jsou úplně pro každého, nejen pro ženy.“ —Tony Hsieh, CEO of Zappos.com and author of Delivering Happiness
 

Adolf kontra Winston   13.03.2018   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaMáte lidi, kteří Nejtemnější hodinu Anthony McCartena (*28. dubna 1961) vnímají jako román a náležím „do party“; ale pokud mám být objektivní, samo sebou běží (a nikoli jen) o dílo non-fiction. Co více, bezesporu o vynikající práci v tomto žánru.

Čekání na smrt   06.03.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNový napínavý thriller Lisy Jackson, autorky, která diváky umí šokovat, udržovat v napětí a děsit už spoustu let, vplul mezi čtenáře na podzim, přesně v období, kdy je nejlepší zalézt si za kamna s dobrou knihou v ruce...

EMIL BOČEK. STRACH JSEM SI NEPŘIPOŠTĚL   05.03.2018   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaŽivotní příběh a svědectví generálmajora Emila Bočka, válečného hrdiny a veterána bojů 2. světové války. BRNĚNSKÁ JOTA VYDÁVÁ BOČKOVU BIOGRAFII KU PŘÍLEŽITOSTI JEHO 95. NAROZENIN.

Dcera ohně   03.03.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaRománový debut německého autora Matta Ralphse, který na knižní trh vplul počátkem února pod názvem "Dcera ohně", už na první pohled upoutá případné zájemce svou nápaditou a zajímavou obálkou. Nakladatelství Fragment, které tuto knihu vydalo, ví, jak nalákat čtenáře, aby si knihu koupili - protože obálka je jednou z důležitých věcí, která knihu prodává...

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19  20  21 22 23 24 25 ... až 193

Celkový počet stran Rozhledny je 193. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0432 s