Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

Češi znovu dobývají vesmír   24.02.2018   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaSlavnostní křest stejnojmenné knihy Kamila Mikety se uskuteční v úterý 6. března 2018 v 18 hodin v THE PUB PRAHA 1 (Veleslavínova 3, Praha 1).

Zveme všechny duševné svobodné a zvědavé, všechny dobrodruhy, všechny příznivce astronomie a kosmonautiky i ty, kteří prostě jen chtějí zabít nudu!

Nic není náhoda   20.02.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNa podzim vyšla kniha nejspíš nejprodávanější slovenské autorky Kataríny Gillerové "Jestli mi uvěříš". Kniha se zajímavou obálkou a ještě zajímavějším názvem čtenáře doslova vyzývá, aby po ní sáhli. Dosavadní tvorba této autorky se nevyhýbá palčivým tématům a zapovězeným rodinným tajemstvím, které čtenářkám odkrývá postupně, promyšleně tahá za provázky, aby příběh učinila zajímavým a zakrytým rouškou třaskavého napětí. Snad každý pak touží dozvědět se, co se vlastně stalo...

E. Barrios: Ami, vnitřní civilizace   19.02.2018   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTak nám Pedro trochu dospěl, tudíž v této třetí knize celé Amiho série už sem tam plujeme i v milostným a zamilovaných vodách a někdy mi toho Pedrita bylo až líto.

Les - návod k použití   17.02.2018   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNěmecký autor Peter Wohlleben, ochránce přírody a zkušený lesník, napsal pro nás - městem zkažené představitele civilizace - návod na použití lesa.

Tato na první pohled obyčejná naučná knížka mě vyloženě uchvátila svou jednoduchostí a zároveň hloubkou. Peter Wohlleben píše o svých poznatcích lesa v ich-formě a tento blogerský přístup udílených rad je plný emocí a osobních postřehů, který tvoří ze čtení o lese příběh. Takže nijak zvlášť nevadí, že kniha neobsahuje žádné obrázky a zdá se tedy na první pohled jako návod naprosto nepoužitelná.

A Bůh pravil, musíme si promluvit, napsal Hans Rath   15.02.2018   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKdyž Bůh praví, že si musíte promluvit, nedá se to odmítnout. Protože vás to bude pronásledovat. Své o tom ví berlínský psychoterapeut Jakob Jakobi, který s takovým podivínem prožil jednu zimu a vánoční čas a tenhle chlápek mu vyjídal ledničku, komentoval život jeho, ale lidstva jako takového a pak se za dramatických okolností odebral o dům dál.

ZTRACENÁ VLÁDKYNĚ – napínavý příběh z pera Steva Robinsona   14.02.2018   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaMožná, že jste už jméno genealoga Jeffersona Tayteho (který si zkráceně říká JT) , hlavního hrdiny knihy ZTRACENÁ VLÁDKYNĚ, už zaznamenali. V nakladatelství Mystery Press už vyšly tři jeho romány s tímto čtyřicetiletým obtloustlým Američanem – STOPY V KRVI, HLUBOKÝ HROB a POSLEDNÍ ANGLICKÁ KRÁLOVNA. Pokud se ním setkáváte poprvé, tak jako já, asi ho vezmete na vědomí a na jeho další knihy se budete těšit a čekat v dalších dílech, že snad i on, zvyklý pátrat v rodokmenech jiných, dokáže najít také svoje vlastní kořeny.  

Víš, že tě potřebuju?   13.02.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNakladatelství Albatros Media v lednové nabídce nových titulů přichází s dlouho očekávaným druhým dílem fenomenální DIMILY trilogie "Víš, že tě potřebuju?" od Estelle Maskame. Ti z vás, kdo už četli první díl s názvem "Víš, že tě miluju?", se nejspíš dalšího dílu nemohli dočkat stejně jako já...

Kontroverzní fantasy z Aporveru vychází alespoň knižně   11.02.2018   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaMěl to být nejdražší český film všech dob, fantasy příběh, který uchvátí diváky nejen v Čechách. Film Poslední z Aporveru se však své premiéry ani po více než deseti letech dosud nedočkal. V nakladatelství Fragment nyní vychází první díl fantasy série Srdce Aporveru alespoň v knižní podobě. Také druhý díl, Poslední z Aporveru, vyjde ještě tento rok. Autorem obou knih je David &Senk. 

Slyšíš, jak mluví stromy?   10.02.2018   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKdo rozumí stromům nejlépe? Přirozeně lesník. A tím právě je německý autor knihy pro děti "Slyšíš, jak mluví stromy?" Peter Wohlleben. Učí malé čtenáře, aby se na stromy v lese dívali nejen jako na živoucí organismy, ale doslova jako na originální "bytosti", které se vzájemně vnímají a pomáhají si. A aby se to lépe četlo, kromě zajímavých informací obsahuje kniha spousta obrázků i úkolů, které pobaví děti i dospělé.

Horal(ka)   06.02.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNová kniha spisovatelky Danky &Sárkové, kterou vydala krátce před Vánocemi, zaujme nejen názvem, ale i obálkou. Horal(ka) přináší příběh ženy krátce po čtyřicítce, které vylétnou děti z hnízda a ona se najednou ocitne uprostřed všeho dění sama. Snad každá žena si tímhle obdobím musí projít, některá to zvládá s noblesou, některá hůř, a někdo se s tím nevyrovná nikdy.

TESLA – génius, který zkrotil elektřinu   02.02.2018   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTak zní název mimořádně zajímavé publikace z pera anglického vědce Davida J. Kenta. Na zadní straně graficky výjimečné knihy je doplněno VIZIONÁŘ-VYNÁLEZCE-GÉNIUS-REBEL. Na každé straně knihy pak čtete slova GÉNIUS ELEKTROTECHNIKY. Všechny charakteristiky jsou správné a odpovídají obsahu knihy i plně charakterizují jméno Nikola Tesly. Ale zdaleka neříkají vše o této výjimečné osobnosti.

Kdo jsi bez viny, hoď kamenem...   30.01.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaI tak by se mohla jmenovat nová kniha autorky Jilliane Hoffman, která možná není v podvědomí českých čtenářů tak známá, ale ačkoli má na svém kontě teprve čtyři knihy, stihla si už mezi svými fanoušky vydobýt jistý obdiv a věrnost. Ti, kdo četli její romány "Falešná stopa" a "Bezesné noci", jistě rádi sáhnou po další knize této nedoceněné spisovatelky, která vyšla po delší odmlce těsně před Vánocemi.

Zrádné srdce   24.01.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTak konečně jsme se dočkali. Všichni ti, kteří s napětím a nedočkavostí nám čtenářům vlastní, dychtivě vyhlíželi pokračování knihy "Falešný polibek". Druhá kniha s názvem "Zrádné srdce" vyšla těsně před Vánocemi a potěšila jistě mnohé z vás. Letopisy pozůstalých pokračují tam, kde osudy našich oblíbenců v předchozí knize skončily: V temném království, kde lidi pouze přežívají, kde nikdo nezná slitování, kde vládne nelítostný Komizar - a odkud není úniku.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  21  22 23 24 25 ... až 193

Celkový počet stran Rozhledny je 193. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0386 s