Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

A zrodí se píseň   23.01.2018   Veronika Švarcová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaLoňská novinka Samanthy Shannonové přicházela již jako třetí pokračování série Kostičas. Najít solidní čtivo, natož pokračování, je rok od roku náročnější, tudíž mé obavy se mísily s napětím.
Pochvalné recenze na minulé dva díly pěly chválu jak na samotnou autorku, tak na její literární počin. Než přivítáme letošní knižní novinky, ráda bych zavzpomínala právě na tuto knihu.

Zdeněk Slabý je skromný. Ač potkal skoro každého   09.01.2018   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPrvní svazek vzpomínek Zdeňka Karla Slabého (*1930) na osobnosti našeho i zahraničního kulturního světa vyšel roku 2016. Rok nato následovalo ještě objemnější pokračování; zatímco první svazek má 512 stran, loňský končí stránkou 544. Následovat bude svazek třetí, kde konečně autor zavzpomíná i na sebe. Opět nejen.

GALA DALÍ – román o ženě, která věděla co chce a taky toho dosáhla   02.01.2018   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaV osmnácti letech se vydala z rodného Ruska na léčení do švýcarského sanatoria. To se ctižádostivá dáma ještě jmenovala Elena Dmitrijevna Diakonovová. Tam se seznámila s nadějným básníkem Eugenem Émilem Grindelem. Stal se její první láskou a později i manželem. Tarotové karty, které ji provázely celý život jí prozradily, že bude básníkem mimořádně úspěšným. Vybrala mu proto umělecké jméno, pod nímž ho všichni známe - Paul Éluard.

Nejsnadnější kuchařka na světě   30.12.2017   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaRychle a jednoduše, tak chtějí vařit nejen všichni kuchařští začátečníci, ale také všichni ti, kdo vaření nepovažují za svého koníčka. Přitom je samozřejmě fajn, umět připravit něco nového. Přesně do téhle skupiny patřím, a proto jsem sběratelkou rychlých a přitom chutných receptů. Nejsnadnější kuchařka na světě J.F Malleta mě proto oslovila a velmi překvapila. 

Co je to Minecraft   26.12.2017   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaMinecraft je nezávislá budovatelská hra s otevřeným světem a velmi jednoduchou krychlovitou grafikou. První verze spatřila světlo světa již 17. května 2009 po zhruba týdnu vývoje a díky obrovskému úspěchu se začala transformovat do rozsáhlé komplexní hry. Autorem je švédský vývojář Markus "Notch" Persson, který právě kvůli úspěchu Minecraftu opustil své původní zaměstnání, založil vlastní firmu a začal se plně věnovat vývoji.

ZVLÁŠTNÍ, ALE PRAVDIVÉ – vynikající román autora bestsellerů Johna Searlese   22.12.2017   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKdo z čtenářů přečetl (a vychutnal) knihu Johna Searlese NEBUDETE SE BÁT NIČEHO ZLÉHO, o níž jsme nedávno psali, nepochybně sáhl i po jeho druhé knize vydané v nakladatelství Mystery Press ZVLÁ&STNÍ, ALE PRAVDIVÉ. Zcela bezpečně pozná styl autora, vrstvení záhad i jejich logické vysvětlení, i když kniha byla napsána již před třinácti lety. A hlavně – dostane možnost dalšího čtenářského zážitku, kterého se v posledních létech dočkáte jen zřídka, i když knih, dosti často pochybné kvality, přichází na knižní trh stále více

Loď duchů   21.12.2017   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTak je to tady... Přichází opět Vánoce a s nimi na knižní trh vplouvá "Loď duchů"...

Veřejná tajemství   19.12.2017   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaV listopadu pod záštitou Albatros Media vydává nakladatelství Motto ve druhém vydání knihu jedné z nejoblíbenějších spisovatelek současnosti: Nory Roberts.
Nejspíš není třeba tuto autorku představovat, protože kdo má rád romantické knihy s napětím, tajemnem nebo detektivní zápletkou, ten na ni musel ve čtenářské sféře už narazit. A kdo jednou vzal do ruky některou z jejích knih, nezůstal u jediné. Nora Roberts ne nadarmo patří na vrchol čtenářského světa. Její příběhy nám knihomolům dělají společnost už spoustu let, a stále ještě jsme se jich nenabažili. Vracíme se k nim, čteme je znovu a znovu, pátráme po nových titulech, schraňujeme je do svých soukromých knihovnických sbírek.

Clint Eastwood v retrospektivě   12.12.2017   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaInteligentní, vysoko ceněný filmový historik Richard Schickel (1933-2017) skutečně uměl psát. Toho výsledkem je dnes 36 knih, i když některé především editoval a další mají spoluautory. Schickel také produkoval po 33 let kritiky do magazínů Life a Time a ocenili jej mnozí. Mimo jiné jak Americký, tak Britský filmový institut.

Napříč Jižní Amerikou   11.12.2017   Kateřina Sovová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura…se letos vydalo hned několik známých českých cestovatelů. Pavel Svoboda má ovšem oproti jiným tu velikou výhodu, že umí úžasně fotit. Výsledkem jeho sedmiměsíční cesty napříč tímto stále populárnějším kontinentem je tak nádherný barevný cestopis, který zaplňuje dlouholetou mezeru na tuzemském knižním trhu.

Noc, která všechno změní...   05.12.2017   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNová kniha, kterou vydalo ve spolupráci s Albatros Media nakladatelství Motto, "Noc v Central parku" je nejnovější počin známého a oblíbeného autora Guillaume Mussa. Tento francouzský prozaik možná není v literárním světě tolik známý, protože k naší škodě jde teprve o čtvrtou knihu, která byla přeložena do češtiny. Myslím si, že o moc přicházíme - tento autor totiž umí překvapovat, má co nabídnout, čtenáře rád šokuje nečekanými zvraty i překvapivými rozuzleními...

Rozverné pohádky o dědovi Honzovi – šamanském kouzelníkovi a jeho vnučce Sáře   03.12.2017   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPlné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení.  

Literární dítka Danky Šárkové   02.12.2017   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaSpisovatelka s vlastním jménem &Sárka Denková pochází z Prahy, ale aktuálně žije v Krkonoších - s nadsázkou tuto svou zkušenost popsala ve zcela nové knize Horal(ka). Knihy této autorky bývají smyšlené, i částečně autobiografické, Danka &Sárková využívá v knihách např. své zkušenosti ze své původní profese účetní, své znalosti o východních filosofiích apod. Její romány pro ženy, novely a společenské romány se zabývají rodinnými problémy a pohrávají si s psychologií jedince. 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21  22  23 24 25 ... až 193

Celkový počet stran Rozhledny je 193. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0411 s