Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

Tomáš Zářecký: Krysí requiem   26.10.2017   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Nový thriller mladého autora Tomáše Zářeckého Krysí requiem vychází jako e-kniha díky nakladatelství Lukáš Vik. Tomáš Zářecký k tomu říká: "Kvůli negativním zkušenostem jsem se rozhodl udělat "jen" e-knihu. Píšu "jen", ale nemyslím si, že by e-knihy byly méněcenné. Já jejich kouzlu propadl, pořídil jsem si kvalitní čtečku a musím se pochlubit, že hlavně díky ní jsem letos přečetl už 16 knih. To je na mě ohromné číslo, věřte mi, protože jak čtu rád, tak vůbec nestíhám. Ale tenhle šikovný stroj se vejde do kapsy, vezmu si ho kdekoliv, a ejhle, knihy naskakují. Dal jsem si předsevzetí, že přečtu 25 knih za rok a nevěřil jsem, že to zvládnu, ale možná to dokážu. Taky jako e-kniha je Krysí requiem o dost levnější než klasická tištěná, internetové obchody ji budou prodávat za 99 Kč."

Inspirátor surrealistů Janin a jeho kniha   24.10.2017   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaDíky urgencím vysokoškolského pedagoga a znalce problematiky Martina Jirouška vydalo loni nakladatelství Volvox Globator poprvé česky pověstný frenetický text Julese Janina (1804-1874) Mrtvý osel a gilotinovaná žena (1829). 

Světla ubývá. Přicházejí Temné hvozdy.   23.10.2017   Kateřina Sovová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaCenami ověnčená autorská prvotina kreslířky Emily Carrollové přináší pětici mrazivě temných příběhů. Patřičně si je užít, v kvalitním českém překladu a červenočerném tisku, si je můžeme už nyní. Další bonbónek z pražského Comics Centra.

Tetín svaté Ludmily   17.10.2017   Veronika Švarcová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPokud jeden autor stvoří knihu mimořádnou, stane se malý literární zázrak. Pokud se na takovém díle sejdou lidé zvučných jmen, lze předpokládat, že vzejde něco úžasného.
Kniha Tetín svaté Ludmily se zrodila teprve nedávno. Nakladatelství Dokořán přineslo na stránkách "příběh" naprosto dokonalého místa naší země. Magického, zemitého ...
Pokud jste měli to štěstí a Tetín navštívili, jistě mi dáte za pravdu, že seznámit se blíže s tak významnou lokalitou, obohatí nejenom čtenáře, ale i člověka samotného.


PŘÍPAD EWY MORENOVÉ – krimi román švédského autora Håkana Nessera   13.10.2017   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura&Svédský autor H?kan Nesser není českým čtenářům neznámý. V nakladatelství MOBA vyšlo již sedm jeho románů řazených do sérií s trochu cynickým, trochu melancholickým inspektorem Van Veeterenem (např. HLAVOLAM či KARAMBOL) nebo italsky vyhlížejícím inspektorem Gunnarem Barbarottim (MUŽ BEZ PSA). V nejnověji vydaném krimi románu je hlavní postavou žena – kriminální inspektorka Ewa Morenová. 

Emil Zátopek se vším všudy   07.10.2017   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaVzestup a pád Emila Zátopka, to je podtitul nové knihy Dnes trochu umřeme, která vyšla v nakladatelství Mladá fronta. Kniha shrnuje životní úspěchy i neúspěchy našeho nejslavnějšího vytrvalostního běžce a čtenář se jen diví, proč není autorem Čech, ale Brit. Novinář Richard Askwith kvůli životopisu objel Českou republiku a sesbíral obdivuhodné množství detailních úryvků ze Zátopkova života.

Zvláštní příběh   26.09.2017   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKatarína Gillerová patří mezi mé oblíbené autorky. Protože od vydání její poslední knihy už uplynuly 3 roky, měla jsem o to větší radost, když jsem zjistila, že vychází její další román.
"Zvláštní příběh", který nakladatelství Motto vydalo letos koncem léta ve spolupráci s Albatros Media, má nádhernou, poutavou obálku, něžnou a vábivou, stejně, jako bývají i příběhy této autorky.

Poselství od protinožců   23.09.2017   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKniha lékařky Marlo Morgan podávající svědectví o kmeni australských domorodců, který ač žije zcela primitivním způsobem života, je duchovně nejvyzrálejší rasou na planetě Zemi. Marlo Morgan se do divoké buše dostává ve svých padesáti letech a zpočátku vůbec netuší, o co jde. Domnívá se, že jí kmen chce poděkovat za to, jak se v Austrálii stará o jeho členy, kteří mají problém se zapojit do společnosti. Všechno ale dopadne jinak a Marlon s kmenem zůstává po dobu několika měsíců v divočině, aby poznala hloubku skutečného bytí.

Winston Churchill - jedna z nejrozporuplnějších osob 20. století   19.09.2017   Tereza Vítková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPremiér Spojeného království, historik, žurnalista, voják, zákonodárce. Na jedné straně zaplavován obdivnými komentáři pro svá odvážná a k úspěchu vedoucí rozhodnutí. Druhými odsuzován za to, že na cestě k vítězství se nezdráhal využít jemně řečeno radikálních prostředků. Držitel Nobelovy ceny za literaturu v roce 1953. A závěrem především jeden z nejvýznamnějších státníků, jaké kdy 20. století poznalo. Toto je Winston Churchill. On a nikdo jiný. Důkaz, že historii lidstva může ovlivnit pouhý jediný člověk.

TAJNÁ HISTORIE TWIN PEAKS – napsal Mark Frost, vydala JOTA Brno   17.09.2017   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPřed více než 25 lety se zrodil neobyčejně úspěšný televizní seriál MĚSTEČKO TWIN PEAKS, na něhož v roce 1992 navázal film se zkráceným názvem TWIN PEAKS. Autorská dílna – spisovatel Mark Frost a režisér David Lynch doslova šokovali televizní i filmové diváky znepokojivými otázkami a pod kriminálním příběhem bylo cítit autorské úsilí udělat seriál „jinak.“ Řada věrných diváků si jistě vzpomene na divokost jak děje tak i užitých inscenačních prostředků, kdy oba tvůrci nijak nekrotili svoji přebujelou obrazotvornost.

O vlivu internetu   12.09.2017   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura„Vliv média na myšlení je z dlouhodobého hlediska významnější než vliv jeho obsahu.“ Marshall McLuhan

Na internet jsme si možná už zvykli. Nebezpečí by představovat neměl, i když pro někoho zničující být může. Je to asi jako s puškou, kterou má doma mnoho &Svýcarů. Vlivem internetu na naše myšlení se zabývá i kniha Nicholase Carra Nebezpečná mělčina...

Freediving, smrt a touha pokořit hranice lidských možností   11.09.2017   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaBiografie Adama Skolnicka Na jeden nádech přináší působivé nahlédnutí do zákulisí fascinující sportovní disciplíny freedivingu a příběh předčasného skonu největšího freedivera Ameriky, Nicholase Mevoliho.

Falešný polibek   05.09.2017   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPřiznám se, že kniha "Falešný polibek", kterou vydalo nakladatelství CooBoo ve spolupráci s Albatros Media, mě nejdřív zaujala svou obálkou. Je prostě úchvatná! A tak jsem po ní sáhla, přečetla si anotaci a zajímalo mě, o čem bude kniha, která má podtitul "Kroniky Pozůstalých", jež tuhle třídílnou sérii otevírá...

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23  24  25 ... až 193

Celkový počet stran Rozhledny je 193. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0461 s