Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

Nezvi si vraha do života   29.08.2017   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Nakladatelství Petrklíč, představuje čtenářům nový román plný napětí a erotiky – NEZVI SI VRAHA DO ŽIVOTA úspěšné autorky Blanky Faltové. Pro spisovatelku je to už v pořadí třetí samostatný román. Za oba předešlé tituly  - Fronta na lásku  a Na slzy nezbyl čas získala nejen čtenářskou oblibu, ale i spoustu kladných recenzí. Podle ukázky lze předpokládat, že ani u této knihy tomu nebude jinak.

Když vám Čtyři dohody ožijí v rukou   22.08.2017   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura Když vám Čtyři dohody ožijí v rukou – jak zvláštní to je pocit. Hladivý, jemný a náhle máte dojem, že jste ochotni měnit dohody uzavřené sám se sebou. Kdo zná knihy Dona Miguela Ruize, jistě ocení i tyto už poněkolikáté vydané karty. Je to jen několik myšlenek vybraných z této legendární knihy, ale i ti víc tu bude fungovat intuice a ten báječný pocit, kdy přesně na míru vytáhnete poselství sami sobě.

Křest knihy Jana Svěráka Příběh filmu Po strništi bos   21.08.2017   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPražský Neoluxor se dnes v 17:00 stane dějištěm křtu knihy Jana Svěráka Příběh filmu Po strništi bos. Přijďte se setkat s tvůrci a herci z nejočekávanějšího filmu roku 2017 na motivy knihy Zdeňka Svěráka Po strništi bos a nahlédnout do tajů vzniku filmu!

Tajnosti Edvarda Valenty   15.08.2017   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTeprve napřesrok v srpnu (jedenadvacátého) uplyne čtyřicet let od smrti spisovatele a novináře Edvarda Valenty, proč ale nepředběhnout články regulérních historiků aspoň pár vzpomínkami a pohledy na několik aspektů jeho života i díla?

Dovolená s knihou: Namísto klasické elektronická. Škodí víc zraku?   13.08.2017   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaČeši jsou národem opravdových knihomolů – za knihy utratí i přes pět tisíc korun ročně, průměrně nakoupí 11 titulů za rok, loni vyšlo 17 815 knih, navíc má Česko nejhustší síť knihoven na světě. Většina Čechů nevynechá četbu ani na dovolené, stále častěji však nechávají tištěné tituly doma. Ty totiž vystřídaly e-knihy. Řada lidí si ale klade otázku, zda jejich četba neškodí zraku víc než listování papírovou klasikou. 

Slyším tě všude   12.08.2017   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaConnie Willisová je ostřílenou a oceňovanou autorkou sci-fi. Pro každý svůj příběh vytváří unikátní prostředí, vybírá jiné téma. Její nový román Slyším tě všude se zabývá komunikací a telepatií. Moderní technika nám umožňuje být pořád ve spojení, do jaké míry to ale je přínosné? Aktuální téma nasazené na představu, že operací mozku lze dosáhnout vyššího citového propojení s osobou v blízkém vztahu, od počátku zaujme. Způsob zpracování nás vtáhne do spletité komunikační spirály, díky které se dá kniha charakterizovat jedním jediným slovem jako ukecaná.

Vzpomínky muže ze člunu   07.08.2017   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaZdeněk Jirotka, dejme tomu, je typickým autorem jedné knihy. Saturnina. Za kanálem La Manche i na světě je na tom podobně Jerome Klapka Jerome (1859-1927), autor Tří mužů ve člunu (1889), a nabízí se otázka, co dalšího od něj si přečíst, nejsme-li literární badatel. I jen druhá polovina Tří mužů na toulkách totiž už není "ořechovým", ba ledaskoho zklame. Přesto se najdou prima knihy téhož mistra. A to? Deník dvou poutníků (1891, česky 1992), tři díly Lenochových myšlenek (1886-1905), autobiografický román Paul Kelver (1902) a neprahnete-li pak po břitké legraci, nevynechejte Klapkovy strašidelné povídky, Nájemníka z třetího patra (1907) a román Oni a já (1909). Ten je koneckonců i značně vtipný. Ale i Jirotka napsal ještě třeba Muže se psem a ani v těchto dílech, které jsme právě vyjmenovali, nepřekročil Jerome svůj stín. A ač je i plodným autorem desítek esejů a celkem padesáti knih a dramat, musel až do smrti tolerovat následující dovětek nakladatelů na svých obálkách: „Od autora Tří mužů ve člunu.

Čaj nejen o páté   05.08.2017   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNemáme anglickou výchovu, a přesto když nám je špatně, zima nebo máme špatnou náladu, často sáhneme po nejjednodušším zdravém prostředku: čaji. Autorky knihy Čaj nejen o páté, Karen Sullivanová a Paula Graingerová, nám poradí různé kombinace bylinek na různé neduhy i příležitosti. Když chceme pít lepší než jen obyčejný čaj, je určitě ideální, obrátit se na odborníka. Nebudeme přece vařit z vody, i když v tomto případě... :-)

Olga Ivinská jako Lara a Boris Pasternak jako dr. Živago   03.08.2017   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura„Lara skutečně existuje. Měl by ses s ní setkat,“ říkával Boris Pasternak svému synovi z prvního manželství Jevgeniji (1923-2012)

NEBUDETE SE BÁT NIČEHO ZLÉHO - krásný a děsivý román Johna Searlese   02.08.2017   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNevěřte titulu – bát se budete zcela jistě. Ne však po celou dobu, kdy budete knihu číst a bude to spíše jemné mrazení v zádech nežli děsivá hrůza. Ale tajemna si užijete dost od prvních stránek.

Hned na začátku dojde k vraždě. Masonovi - rodiče dospívajících dcer Sylvie a Rose se stanou obětmi v kostele, kam se po podivném telefonátu pozdě večer vypraví. Co vlastně a koho viděla Sylvie, když po vražedném výkřiku vtrhla do kostela?

Snadný tarot od Barbary Moore   27.07.2017   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaAutorka to s taroty umí. Pojímá je jako hravou pohádku, jako svět, do kterého se ponoří a začne v něm tančit.
Zvládla napsat knihu pro začátečníky?

Všechno, úplně všechno   24.07.2017   Kateřina Sovová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura...by ráda zažila ústřední hrdinka stejnojmenného knižního bestselleru pro mladé, osmnáctiletá Madeline Whittierová. Bohužel, vzácná nemoc dívce znemožňuje jakýkoliv kontakt s okolním světem. Setkání s novým sousedem, chlapcem Ollym, ovšem nečekaně tenčí stěny sterilní bubliny, ve které Maddy doposud vyrůstala. Může jeho láska změnit dívčin tragický osud anebo ho jenom uspíší?

Bradbury a tetovaný   17.07.2017   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaBradbury po tom člověku osobně nekreslil, nicméně o něm napsal...
Anotace Ilustrovaného muže označuje za „nejdůležitější sbírku“ Raye Bradburyho, je to však trochu reklama. Nebo ne? Marťanská kronika je koneckonců i román (a nejen sbírka povídek) a navíc mate, že je nám většina povídek Ilustrovaného (či vlastně potetovaného) muže známa z časopiseckých vydání i jiných sborníků. Savana, Nultá hodina, Kaleidoskop, Město, Raketa, Psanci, Dlouhý déšť...

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24  25 ... až 193

Celkový počet stran Rozhledny je 193. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0565 s