Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

TICHÁ SMRT –thriller Petera May ze španělského prostředí a s novým detektivem   17.05.2021   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKaždý nový román skotského spisovatele nyní žijícího ve Francii Petera May je očekáván čtenáři s velkým zájmem. May je plodným autorem a tak čtenář má možnost si každoročně vybrat alespoň jednu jeho knihu z pomezí detektivky a kriminálního románu. Nyní k jeho nejlepším dílům, jakými je trilogie SKÁLA, MUŽ Z OSTROVA LEWIS a ŠACHOVÉ FIGURKY a dalším dílům, o nichž jsme ve webmagazinu podrobně psali, jako UMRLČÍ CESTA či OCHRÁNÍM TĚ přidalo brněnské nakladatelství Host další titul s názvem TICHÁ SMRT.
 

Sleva na kurzy tvůrčího psaní ONLINE   05.05.2021   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaS kurzy tvůrčího psaní se doslova roztrhl pytel. Ale ne každý je online. Ne každý je se slevou. Ne vždy dostanete zpětnou vazbu. A někdy kupujete doslova zajíce v pytli.

BOHOVÉ JADEITU A STÍNU – pohádka splétající mayské mýty s moderní dobou   02.05.2021   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNezapomněli jsme číst pohádky? Pokud si myslíte, že jsou jen pro malé děti a dobré k jejich uspání, pak si po přečtení knihy Sylvie Moreno-Garcie určitě opravíte názor. A také získáte mnoho poznatků o nám nepříliš známé mytologii starého Mexika, čerpající hlavně z mayské „bible“ Popol Vuh.
 

Dopisy ze Sachsenhausenu   26.04.2021   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPříběh, který vás rozseká. Příběh o křehké naději, o počínající lásce, o bolesti a krutém poznání... Příběh o tom, že i mrtví by měli vědět, že jsou milováni. A že by to měli vědět i ti živí... Příběh šestnáctileté Margot, která na sklonku války začne pracovat v poštovním oddělení koncentračního tábora a zjišťuje, že i Židé mají city...

Lustr pro papeže   24.04.2021   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaSkutečný příběh z pekla normalizačních lágrů... Svět, který většina z nás (naštěstí) nezná. Který si neumíme představit. Kterému bychom možná neuvěřili, kdyby nebylo těch, kdo po letech konečně promluvili...

DEN ZEMĚ v nakladatelství Kazda   22.04.2021   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaChceme vám přinášet hodnotné čtení plné lásky k přírodě i v těžkých časech. Bez pomoci čtenářů to ale nezvládneme.

Právě nabízíme slevy 25 % a při objednávce nad 1000 Kč knihu zdarma!

Věříme, že díky našim knihám budete přírodě více rozumět. Jde nám o stejnou věc...

VAZAČ VZPOMÍNEK – mysteriózní historický román Bridget Collinsové   15.04.2021   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaZkušeného čtenáře dnes už máloco překvapí. Často máte pocit, že vše již bylo napsáno, že už autoři nemohou přijít s ničím novým. Námět knihy Bridget Collinsové osloví originálností, musí zaujmout a dá vám podnět k dalším úvahám.

Prach, který se snáší ze snů   07.04.2021   Veronika Švarcová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPrvní světová válka, kapitola lidského bytí, která přeskládala svět kámen po kameni. Nekonečný seznam osudů, lásek, ztrát, zoufalství i naděje. 
Knih na toto téma vzniklo nespočet. Od velkých melodramat po soukromé příběhy.
Do této nekonečné řady se staví i kniha oblíbeného autora Louise De Berniéres s názvem Prach, který se snáší ze snů.

 

Michal Čagánek: Odložený vesmír   31.03.2021   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaS takovýma lidma je to marnost nad marnost – to by byla asi krátká charakteristika Aleše Hlavinky, hlavního hrdiny Odloženého vesmíru. A možná právě proto přišel vesmír, aby všechno přeskládal, odložil, přeložil a pořádně mu naložil.

ČERNÉ ZLATO –severská krimi od Dany Stabenow   25.03.2021   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaJiž počtvrté se americká autorka detektivek Dana Stabenow představuje péčí nakladatelství Mystery Press českému čtenáři. Po románech POD HLADINOU, CHLADNÝ ČAS PRO VRAŽDU a DEVÁTÁ OBĚŤ (o dvou posledních jsme ve webmagazinu psali) se můžete opět setkat se sympatickou aleutskou vyšetřovatelkou Kate Shugakovou.
 

Kerstin Simoné: Thovt, projekt lidstvo, klíč k transformaci   18.03.2021   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaStůjme si za pozitivním a nenechme se zlomit. To je poselství této knihy, které jsem si odnesla. Ale přiznám se, že čtivo to pro mne bylo obtížné, protože  na jednu stranu tu je hromada naděje, sem tam návody, jak si zvednout svoji vlastní náladu, vyzařování a pocit naděje do budoucna (a tako to  jsou skvělá cvičení pro bdělou přítomnost), na straně druhé do toho růžového autorka řízla pěkně do krvava a dostáváme tu celou plejádu lidských nedostatků až tyranie sebe samých a planety.

Bernadette von Dreien: Christina, kniha II, vize dobra   16.03.2021   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura„Nejúčinnějším způsobem, jak začít, je aktivovat ve svém každodenním životě svého vnitřního pozorovatele a nejprve identifikovat své osobní vzorce myšlení a jednání, a ty následně transformovat. Transformace neboli změna vzorců jednání je pravděpodobně nejpracnější, zároveň však nejdůležitější fází ze všech…“

Město žen   15.03.2021   Veronika Švarcová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaObdobí války je vděčné téma v literatuře. Od faktu až po dobrodružné romány, tragické příběhy nebo životopisné kousky. 
To vše čtenáře baví a láká. Otázkou zůstává na počátku knihy, jak moc kvalitní příběh před námi stojí. V tak velkém množství snadno sáhneme po krásném obalu s prázdným obsahem.
Město žen vyzývá čtenáře lákavým přebalem. Zaujme svým příběhem? Ráda bych Vám alespoň kousek nechala do knihy nahlédnout. Věřím, že budete překvapeni.

 

Starší články - strany: 1 2 3 4  5  6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 193

Celkový počet stran Rozhledny je 193. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0456 s