Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

Michelle A. Motuzas: Šamanské léčení   04.03.2021   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaIntuitivně laděné karty probouzí chuť ponořit se do všech svých životních témat. Autorka vám představuje své dílo s laskavostí a nabízející láskou, kterou nelze odmítnout. Ostych ze šamanské energie je pryč, nechávám si pouze pocit, že v těchto kartách vše živé ovlivňuje vše živé.

Satya Singh: Kundaliní jóga   25.02.2021   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKniha je plná dobrých nápadů pro to, jak zharmonizovat svůj život a páteř, a to nejen fyzickým cvičením, ale i mentálním nastavením.
Je také příjemnou studnicí velmi hebkého psaní, kdy máte pocit, že opravdu sedíte někde v ašrámu naproti autorovi a nasloucháte moudrosti staré tisíce let a zážitkům starých destíky let.
Z praktického hlediska úžasná kniha: skvěle popsané cviky, psychosomatika, popisky a obrázky umožňují rychlou orientaci.

Karty hvězdných duší: Do hloubky jemné duše člověka   14.02.2021   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaMystikové, teologové, filozofové, vědci a vizionáři – ti všichni vzhlíželi ke hvězdám. A my to někdy děláme. Koho nikdy nenapadlo, jaké je tajemství té obrovské životní síly, kterou máme, která je ve vesmíru, jak rozsáhlý vesmír je a jak se vůbec přihodilo, že tu všichni jsme a díváme se na hvězdy. Máte takový zážitek za sebou? Ten pocit, který nás přesahuje?

Zápisník cholerika: Když si smíchy poprskáte roušku   10.02.2021   Michaela Wilhelmová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaMůžete se začíst do dlouhé ságy plné desítek bájných postav, můžete sáhnout po červené knihovně a áchat nad osudy hlavních hrdinů... anebo můžete zvolit sérii těhle svižných a humorem překypujících postřehů a zážitků, které vám zvednou náladu ještě na další týden. A to je teď velmi potřeba. 

Krmte ptáky, nebo vyhynou   20.01.2021   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaV posledních desetiletích dochází především v důsledku lidské činnosti (industrializace, užívání pesticidů, kácení lesů atd.) k masovému vymírání zvířat a ztrátě biodiverzity na celé planetě. Vymírání se týká savců, mořských živočichů, hmyzu i ptáků. Některým živočichům pomůže už jen zásah vyžadující rozsáhlou změnu a nový přístup společnosti k přírodě, ale mnohým ptákům může pomoci každý z nás. Jak? V první řadě celoročním přikrmováním. Proč a jak, to se dozvíme v inspirativní publikaci Krmíme ptáky - ale správně, kterou vydalo nakladatelství KAZDA.

Will Bowen: Dopisy od Boha   06.01.2021   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaS Dopisy od Boha můžete chodit spát. Můžete s nimi usínat. Jak je libo. Princip věčného kalendáře (každý den jedno sdělení, jedna stránka) je příjemný v tom, že probouzí pocit něčeho vedle sebe, pevného, jasného, stabilního. Něco, s čím si postupně budujeme vztah.

NEKLIDNÉ POBŘEŽÍ – krimi thriller z Faerských ostrovů   30.12.2020   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura Z bohaté nabídky detektivek a napínavých krimi příběhů, jimiž nakladatelství Mystery Press obohatilo vánoční trh, mírně vyčnívá titul NEKLIDNÉ POBŘEŽÍ anglického spisovatele Chrise Oulda. S autorem se český čtenář setkává poprvé a také na Faerské ostrovy se hned tak nepodívá. Proto může být titul lákavý pro všechny, kdož mají rádi temné „severské“ detektivky z prostředí, v němž byste nepříliš rádi žili jak kvůli chladnému a deštivému počasí tak kvůli místním lidem, jimž se drsnost přírody jakoby vryla i do povah.
 

Joe Dispenza: Probuďte své božství   19.12.2020   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura
Jak se osvobodit od minulosti vyladěním svého těla na novou mysl? To je hlavní myšlenka této knihy a hlavní úkol, který na čtenáře čeká. Kromě toho se naučíte, jak lidský mozek funguje, už v průběhu čtení se o některých pravdách na sobě samých přesvědčíte, a hlavně – ať vám to bude trvat měsíc, tři, rok, dva a x přečtení této knihy, nevzdáte se. Tak chytlavý je obsah. Tak přesvědčivý.

ZLOČIN NA STŘÍBRNÉM PLÁTNĚ – případ soukromého vyšetřovatele Eliáše Sattlera   07.12.2020   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTrochu nostalgie v předvánoční době neuškodí. V nejnovějším románu Viléma Křížka se čtenář může zažít naše hlavní město Prahu na přelomu dvacátých a třicátých let. Pro mnohé jsou to idylická léta, kdy republika vzkvétala a kdy se na světlo světa resp. na plátna kin začínají dostávat zvukové filmy.
 

Petra Martin: Karty emocí   05.12.2020   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaJak poznat to, co cítíme? Zdá se to jako naprosto zbytečná otázka, ale přiznejme si, že emoce jsou vskutku nevyzpytatelné. Někdy jedna zakrývá druhou. Myslíme si, že… ale skutečnost je jiná. Právě k tomuto závěru jsem přistoupila s Kartami emocí a rozhodla se je zkusit. Skutečně to tak je?

David Michie: Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu   03.12.2020   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaHebké čtení, které si nadávkujete přesně, jak potřebujete. Nebo příjemný poslech, který je živější, méně ovlivnitelný, ale zase tak pohodlný, když se zapředete do zimních peřin! Ivana Jirešová se postará o to, aby vám bylo dobře do ouška. Knížka je zase příjemnou biblí, kterou si otevřete kdy chce a kde chcete - garantuji, že knížka je účinná jako léčba duše na každé své stránce.

Katherine Woodward Thomas: Otevři se lásce   01.12.2020   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaZáchranný kruh pro srdce. Ta milovaná snaha otevřít se lásce, partnerství nejen s někým milovaným, ale především partnerství sami se sebou - tato snaha nyní přinese výsledky, protože máte v ruce knihu, která vám poklade ty správné otázky, díky nimž naleznete svou hodnotu.
A tu potom nalezne ten správný  partner.

KDE ZPÍVAJÍ RACI – světová literární událost od Delie Owensové   29.11.2020   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Při slově bestseller nezažívá serioznější čtenář příliš radosti. Představí si líbivou, čtenářům se podbízející prózu často bez snahy o širší umělecký záměr. Něco jako je populizmus u politiků. Existují však výjimky, kdy čtenářsky mimořádně úspěšný román nese i znaky svérázného uměleckého díla a zalíbí se nejen čtenářům ale i nelítostným kritikům. Román americké spisovatelky Delie Owensové můžete směle zařadit do této druhé, méně početné skupiny.
 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5  6  7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 193

Celkový počet stran Rozhledny je 193. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0525 s