Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníLiteratura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

TIPY na knižní dárky s dopravou ZDARMA   25.11.2020   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaAž do 6. 12. platí akce "dopravné zdarma" na všechny knihy e-shopu Literární strom. Stačí v pokladně  použít kupón VANOCE. Platí pro všechny knihy ve slevě, včetně balíčků!

Jaké knihy si zde můžete objednat? Romány, povídky a dětské gamebooky.

Nepohřbívejme se. Ani psychicky!   17.11.2020   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaOd hrůzy k útěše.

Vláďa Vytásek: Můj bylinkový svět   16.11.2020   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaBylinková knížka k zamilování. K dennodennímu potěšení, učebnice bylinkových základů. Výroba léčivých prostředků i informace o jednotlivých bylinách. A navrch něžná dávka laskavosti, kterou je Vláďa Vytásek proslulý.

Eva Ondřejová: Jak se vyhnout válce Roseových?   09.11.2020   Aneta Šimonková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Zpočátku to vypadá jako láska na celý život, tedy alespoň většinou se to tak zdá. V mnoha vztazích však všední dny počáteční pohádku časem změní ve zcela jiný literární žánr a zamilovanost mnohdy vystřídá „válka Roseových“... A co teď? V této knize naleznete praktický manuál rodinného práva pro širokou veřejnost, především pro zamilované, snoubence, partnery, rozvádějící a rozcházející se páry či zainteresovanou veřejnost, jako jsou rodiče. Není mnoho lidí, kteří by se nesetkali v okolí s rozvodem nebo rozchodem, a s tím spojenými negativními zkušenostmi, zničenými ideály a doživotními spory.

PODEJ MI RUKU – psychothriller z vědeckého prostředí Megan Abbottové   26.10.2020   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTakové to byly kamarádky, které před sebou neměly žádná tajemství. Obě vzorné studentky připravující se na vědeckou kariéru. Kit sice trochu mrzelo, že je oproti Diane vždy dvojka, ale jejich vztah skončil z jiného důvodu. Diane se přítelkyni svěřila se svým tajemstvím, které Kit nedokázala strávit.
 

KALENDÁŘ 2021: Miluj svůj život   20.10.2020   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKalendář. Místo, kam si zapíšete běžné denní úkoly, klidně i pro celou rodinu. Místo, na které spočinete pohledem a v laskavém obrázku spatříte pulsující radost ze života. Nebo klidnou moudrost, jež ještě intenzivněji probouzí moudrá slova, pojednání ke každému měsíci v tomto kalendáři. Moudrost, kterou tak často zapomínáme.

 

Becker: Hypnóza a Metoda přímé komunikace s nevědomím   26.09.2020   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura
„Nauka o reinkarnaci vychází z teze, že člověk je strůjcem svých stávajících životních podmínek, přičemž má v každém okamžiku možnost sám si vědomě vytvářet svůj osud. Jestliže se v konkrétních případech jedná o nemoci či rány osudu, není až tak podstatné. V praxi mnoho terapeutů rozlišuje mezi reinkarnační terapií a regresní terapií. Zatímco reinkarnační terapie hledá příčiny klientových potíží v jeho dřívějších životech, omezuje se regresní terapie na prožitky ze současného života…

…Termín reinkarnační terapie přitom sugeruje, že příčina problému je v některém z minulých životů. Ve skutečnosti má však většina problémů svoji příčinu v současném životě.“
 

MĚSTO ŽEN – dramatický román Davida R. Gillhama   23.09.2020   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura„Ještě žije duch lidství,“ říká židovská matka dvou dětí mladé německé dívce, která se o ně – za cenu vlastního života – pomáhá starat. Jsme v Berlíně roku 1943. Lidé cítí, že válka se nevyvíjí podle představ a vedle fanatických nacistických obhájců roste počet těch, kteří začínají cítit duch porážky. V neobyčejné době se musí každý rozhodnout,  zda stále věřit „vůdci“ a v obrat k lepšímu nebo si uvědomit skutečný stav. Muži jsou převážně na frontě a tak se Berlín mění na „město žen“. A mezi nimi jsou i takové, které ví, jak se správně zachovat...
 

Peru 1970   17.09.2020   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaHorolezec a spisovatel Libor Dušek vzpomíná ve své nejnovější knize Peru 1970 českou horolezeckou expedici, která skončila předčasně pod lavinou v základním táboře. Knihu, kterou vydává nakladatelství Jota,  doprovází film Boys 1970 věnovaný 50. výročí této tragické události.

RECENZE: To byl Arnošt Lustig   15.09.2020   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura„Exil vezme člověku skoro všechno, ale jenom na začátku. Potom mu přidává. Obohacuje ho. Umožní mu očistit se, vrátit se k podstatnému, k tomu, co v něm bylo zahlušeno všedností. Poučí ho o osudu jednotlivců i celých skupin. Připomene mu vlastnosti, na které pozapomněl, čest, odvahu, mravnost, vytrvalost. Nebo vědomí prosté pravdy, že to nikdo nemá lehké.

David Frej: Život bez zánětu   13.09.2020   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTělo v rovnováze. V dnešní době je to těžký úkol, což vám dojde při čtení řádků o tom, co všechno nám nabízí klasický supermarket. A nemusí to být zase tak těžké, napravovat škody moderního života, když budete vědět, po jakých zlepšovácích sáhnout. Koření, potraviny, návyky – vše je dostupné a při troše cviku i dobře aplikovatelné do běžného života.

DOPISY ZE SACHSENHAUSENU – román australského spisovatele Jamese Moloneyho   16.07.2020   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKolik už bylo popsáno stránek o válce a koncentračních táborech? A ještě více o lásce? Dá se v těchto tématech přijít s něčím novým? Lze ještě čtenáře překvapit? Zkuste se začíst do knihy DOPISY ZE SACHSENHAUSENU a brzy zjistíte, že s dobrým nápadem se zkušený autor dokáže podívat  na problém doby konce světové války novýma očima a z jiného úhlu.

Gamebook Kdo zachrání planetu?   13.07.2020   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNový gamebook určený pro děti 9-13 let z dílny Renaty &Sindelářové je tentokrát zaměřený ekologicky.  Skupina dětí se psem Tapem se společně vrhne do zachraňování planety. Děti uklidí odpadky z jeskyně, postaví krmítko, vyvenčí pejsky z útulku, zachrání zraněnou vránu nebo se třeba naučí, kdy a kde je nebezpečné rozdělávat oheň. Přitom se od moudré Nadi dozvědí mnoho zajímavostí o tom, které zvíře je nejchytřejší, nejrychlejší nebo nejdéle žije na planetě Zemi.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6  7  8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 193

Celkový počet stran Rozhledny je 193. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0943 s