Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.9.2019, svátek má Matouš 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 504
Publikovaných článků: 12723
Komentářů: 10895


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

REVOLUTION česko-německy   25.05.2019   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníSrdečně vás zveme na česko-německou výstavu výtvarného umění v Chomutově.

Vernisáž se uskuteční dnes, v sobotu 25.5.2019 ve 14 hod., v Galerii Špejchar Chomutov.

Výstava potrvá do 27. června 2019.

Otevírací doba: pondělí-sobota 9-17 hodin

Eva Jiřičná stále v DOXu   09.05.2019   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníUž jste se u nás dočetli, že k významnému jubileu naší vynikající architekty Evy Jiřičné uspořádalo Centrum současného umění DOX retrospektivní výstavu její tvorby. Můžete navštívit nejen expozici, ale i doprovodné programy, které stojí za to. 

Eva Jiřičná má v DOXu výstavu. Zahájení předčilo očekávání   23.03.2019   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníEva Jiřičná patří k předním osobnostem světové architektury. U příležitosti jejího životního jubilea připravilo Centrum současného umění DOX ve spolupráci se studiem AI DESIGN rozsáhlou výstavu mapující průřez její profesní dráhou od 60. let do současnosti. Výstava bude k vidění do 12. 8. 2019.

Za kulturou (nejen) s Ivanem Svatošem   14.01.2019   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníKdo by neznal Prahu v podání oblíbeného malíře Ivana Svatoše? Ne každému je ovšem známo, že nedaleko pražského Jungmannova náměstí se nachází útulná galerie Art Francesco, ukrývající nejenom mistrova díla, ale také pořádající nejrůznější zajímavé akce, na které můžete v nadcházejících měsících zavítat.
 

Přijďte si s dětmi užít Léto s DOXíkem!   04.07.2018   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníCentrum současného umění DOX připravilo na letní měsíce tradiční Léto s DOXíkem – řadu programů pro děti i rodiče, které se nesou v duchu her a interaktivních setkání se současným uměním a architekturou.

Aleš Hnízdil v DOXu: Genetický kód vědomí   13.06.2018   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV rámci výstavy Genetický kód vědomí představí Aleš Hnízdil na terase Centra DOX soubor svých prací, které vznikly v průběhu posledních dvou let. Výstava bude pro veřejnost otevřena do 10. září.

My tancovat nemusíme   04.04.2018   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníZnáte Josku Skalníka? Byl jedním z předáků Jazzové sekce, od jejíhož vzniku uplynulo již téměř půl století. Skalník je bez nadsázky otcem snadné vizuální rozpoznatelnosti produkce této státem neřízené organizace. Jednoduchý grafický jazyk, který zvolil pro její, jak by se dnes nejspíš řeklo „jednotný vizuální styl“ (stejně jako obaly gramofonových desek) se vyznačoval sebevědomou čistotou, s níž uměl zúročit ohlasy samizdatové estetiky a těžit z limitované kvality tehdejšího tisku. Tu nyní poznáte v Centru současného umění DOX.

Spolupráce malíře Adama Jílka s Art for Amnesty pomáhá boji za lidská práva   18.02.2018   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníArt for Amnesty je projekt neziskové organizace Amnesty International, který propojuje svět umění se světem lidských práv. Jedním z umělců, kteří se rozhodli k tomuto projektu připojit, a propůjčit tak svůj talent a čas boji za lidská práva, je malíř Adam Jílek. Společně s Art for Amnesty uspořádali na podzim 2017 neveřejnou prodejní výstavu s názvem Absence společenských norem pro podporovatele Amnesty International. 

Multimediální výstava Bosche zaujme, ale neohromí   05.02.2018   Kateřina Sovová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNizozemský malíř, „mistr nočních můr“, Hieronymus Bosch představuje v Praze svoje dílo tak, jak jsme ho ještě neviděli. Výseky nejen z jeho triptychu Zahrada pozemských rozkoší ožívají na několika velkých plátnech, a za doprovodu působivé hudby dávají návštěvníkům poznat, kým tenhle tajuplný pán vlastně byl.

DANIEL PEŠTA: DeTermination   31.01.2018   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníDoposud největší samostatná výstava Daniela Pešty (*1959) v České republice představuje průřez jeho dílem z posledních deseti let. Ústředním tématem výstavy v Centru současného umění DOX je biologická a sociální determinace člověka a hledání možností, jak se z ní vymanit. Autor se prostřednictvím různých médií dotýká aktuální společenské a politické situace, kterou reflektuje jak z širší historické perspektivy tak i z privátního úhlu pohledu. Výstava bude v DOXu k vidění do 7. 5. 2018.

Karíma Al-Mukhtarová: Největší houpací kůň na světě   17.01.2018   Pavla Hložková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMožná někdy nudnou zimní sezónu prosvětluje osobitá výstava mladé nadějné umělkyně a výtvarnice v galerii Futura na pražském Smíchově… Byla připravena speciálně pro její prostory a k vidění je zde i obrovský koupací kůň.

Joan Miró –pozvánka na mimořádnou výstavu umělcových mistrovských děl   11.01.2018   Stanislav Polauf   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNaprosto nezaměnitelné - tak je možné charakterizovat umění Španěla Joana Miró. Barevnost jeho obrazů a  neobyčejná výmluvnost forem z něj udělaly jednoho z nejpopulárnějších umělců 20. století. Galerie Kuns(t)räume v Bayerisch Eisenstein poskytuje náhled do jeho grafické tvorby a zavádí návštěvníka do umělcova pestrého a temperamentního světa.

Luboš Plný Centru současného umění DOX   03.01.2018   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýstava v Centru současného umění DOX představí průřez tvorbou Luboše Plného, který se stal jediným českým autorem zastoupeným na mezinárodní expozici Viva Arte Viva! letošního Bienále současného umění v Benátkách. Výstava, která je dosud největší samostatnou prezentací tohoto umělce v České republice, je zároveň koncipována s jistou nadsázkou jako hommage životu a dílu tohoto umělce-autodidakta a jeho úspěchu na mezinárodní výtvarné scéně. 

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 41

Celkový počet stran Rozhledny je 41. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2019 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2708 s