Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 28.2.2024, svátek má Lumír 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

Umění dechu: Filomena Borecká ve Veletržním paláci   27.02.2024   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Zapomeňte na ticho galerií a otevřete své smysly novému zážitku. Filomena Borecká, česká umělkyně žijící v Paříži, nás zve na cestu do světa tichých myšlenek prostřednictvím svého fascinujícího umění dechu. V unikátním projektu v Národní galerii nám umělkyně otevírá dveře do "vnitřní krajiny", kde dech přetváří abstraktní kresby. Připravte se na setkání s uměním, které pohlcuje nejen oči, ale i samotný dech.

Národní galerie, to je umění, solidarita a česká identita   21.02.2024   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Národní galerie Praha (NGP) představuje svým návštěvníkům fascinující plán pro rok 2024, otevírající dveře k dílům Michelangela a dalších mistrů ve spolupráci s Musée du Louvre. Veletržní palác se stane arénou pro výstavu o solidaritě v umění v době konfliktu, zatímco palác Kinských představí neobvyklý projekt věnovaný fenoménu hokeje. NGP se také chystá prezentovat české umělce na prestižním Benátském bienále umění.

Proč se Mona Lisa usmívá?   19.02.2024   Monika Škubalová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Mona Lisa, mistrovský portrét od Leonarda da Vinciho, kraluje v pařížském Louvru nejen svou neotřesitelnou krásou, ale také záhadným úsměvem, který vyvolává otázky, které fascinují umělecký svět. Tento portrét není jen obrazem, je to vstup do světa tajemství, které nás láká k hloubkovému pohledu. Při sledování tohoto mistrovského díla se ponořme do analýzy, zkoumejme každý pohled, každý stín a snažme se odhalit, co skrývá tato enigmatická tvář. Zjistíme, že Mona Lisa není jen obrazem, ale portálem do uměleckého světa plného záhad, který nás nutí položit si otázku: Co se skrývá za tímto nevýslovným úsměvem?

Jaroslava Papežová a její zářivé vlčí máky na výstavě v Klatovech   09.01.2024   Pavla Hložková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníUmělkyně Jaroslava Papežová sama sebe označuje jako vášnivou malířku žijící v Pošumaví, konkrétně v Janovicích nad Úhlavou, kde rovněž provozuje svůj Ateliér s duší a spolu s manželem zahradníkem prolnula svou činnost i do poutavých rostlinných dekorací. Nejen květinové náměty její malířskou dlouholetou tvorbu provázejí dlouhá léta, k vidění teď například dechberoucí vlčí máky budou na výstavě v bance ČSOB v Klatovech…
 

KALENDÁŘ Miluj svůj život 2024   08.11.2023   Renata Petříčková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNádherné autorské dílo Lucie Ernestové je inspirováno Louise L. Hay, která ukazovala celý život, jakou sílu mají naše myšlenky. Byla úžasně odvážnou průkopnicí pozitivního myšlení a moudrosti, kterou bychom neměli nikdy zapomínat.

Salvador Dalí: Fascinujícís svět surrealismu   09.10.2023   Monika Škubalová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Salvador Dalí, výjimečný surrealistický malíř a vizionář, nás zavede do záhadného světa, kde realita a fantazie splynou do neuvěřitelných obrazů. Jeho umění je jakýmsi oknem do podivuhodných snových krajin, kde se každý tah štětce stává průzkumem lidské mysli a jejích nejhlubších tajemství.

Umění v kontextu společnosti: Příběh evoluce skrze dějiny   15.09.2023   Monika Škubalová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Umění není pouhým zrcadlem doby, ale živým svědkem historie a společenských proměn. Otevřete s námi dveře do minulosti a sledujte, jak se umění vyvíjelo a odráželo dobové změny v různých epochách. V tomto článku se ponoříme do fascinujícího světa umění a jeho nezlomného spojení s lidstvem.

Novátorské digitální dílo Refika Anadolana zahájí Dvořákovu Prahu   06.09.2023   Michaela Wilhelmová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníSe jménem uznávaného umělce Refika Anadola z Los Angeles se Češi mohli potkat například při loňském Signal Festivalu. Teď přichází s novinkou, která se stane vizuálním předskokanem hudební události roku, Dvořákovy Prahy. A to není vše – brzy startuje i unikátní výstava!

Letní výtvarný salon Kodl Contemporary začíná   21.06.2023   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníLetní výtvarný salon Kodl Contemporary již pošesté představuje přední umělce současné scény. Letos poprvé nejen v Praze, ale i v Helsinkách, na výstavě jsou totiž rovnocenně zastoupeni čeští a finští tvůrci. Expozici je možné navštívit v prostorách Galerie KODL do 31. července.  
 

Výstava Alžběty Jungrové "Já věřím". Ta vám nesmí uniknout   24.04.2023   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Tvorba Alžběty Jungrové fascinuje krásou, její snímky dokonale vystihují emoce. A co teprve nyní, když se fotografka zcela zaměřila právě na naše emoční projevy. Výstava fotografií „Já věřím“ probíhá od 19. dubna do 15. října v unikátních prostorách Staré prádelny Všeobecné fakultní nemocnice v Praze 2.
 
 

Pro (č) umění? v Atriu na Žižkově   07.04.2022   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Proč umění? Pro čumění? Musí být umění vždy krásné? Smí se v galerii smát? A co to znamená, když někdo má umělecké střevo? Nová výstava v galerii Atrium na Žižkově vezme od 19. dubna až do konce září návštěvníky do zákulisí umělecké tvorby a odpoví jim na otázky, které si roky pokládali (nebo je na ně vůbec nenapadlo se zeptat), a představí díla významných českých a slovenských umělců současnosti.

 

Vernisáž obrazů Prahy Anny Karan nadchla nejen Pražany   06.10.2021   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Včera byla v pražském Mánesu zahájena výstava velkoformátových obrazů Prahy běloruské malířky Anny Karan. Ta v Praze žije již sedmnáct let, hodnotí ji jako nejpůvabnější a nejatraktivnější město na světě, a je jí plně fascinovaná. Proto tak ráda maluje různá místa našeho hlavního města. „V obrazech se odráží mé emoce, pocity z daného místa. Přitom nezapomínám na historii toho místa. Někdy se v atmosféře obrazu odráží. Jsem velmi ráda, že se mi podařilo uskutečnit vernisáž právě v den nejvýznamnějšího státního svátku České republiky“, uvedla nadaná malířka vernisáž.

Michael Rittstein zve na Klokaního Tarzana   15.09.2021   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMichael Rittstein opět nezklamal. V pražské Trafo Gallery představil unikátní, pestrou a neotřelou výstavu Klokaní Tarzan. Pokud se chcete ocitnout ve světě fantazií, barev a nekonečného plátna, neváhejte vstoupit. 

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 43

Celkový počet stran Rozhledny je 43. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1839 s