Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 21.9.2023, svátek má Matouš 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 510
Registrovaní čtenáři: 521
Publikovaných článků: 13511
Komentářů: 11387


MěřeníVýtvarné umění - Výtvarné umění štětcem i perem

Umění v kontextu společnosti: Příběh evoluce skrze dějiny   15.09.2023   Monika Škubalová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Umění není pouhým zrcadlem doby, ale živým svědkem historie a společenských proměn. Otevřete s námi dveře do minulosti a sledujte, jak se umění vyvíjelo a odráželo dobové změny v různých epochách. V tomto článku se ponoříme do fascinujícího světa umění a jeho nezlomného spojení s lidstvem.

Novátorské digitální dílo Refika Anadolana zahájí Dvořákovu Prahu   06.09.2023   Michaela Wilhelmová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníSe jménem uznávaného umělce Refika Anadola z Los Angeles se Češi mohli potkat například při loňském Signal Festivalu. Teď přichází s novinkou, která se stane vizuálním předskokanem hudební události roku, Dvořákovy Prahy. A to není vše – brzy startuje i unikátní výstava!

Letní výtvarný salon Kodl Contemporary začíná   21.06.2023   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníLetní výtvarný salon Kodl Contemporary již pošesté představuje přední umělce současné scény. Letos poprvé nejen v Praze, ale i v Helsinkách, na výstavě jsou totiž rovnocenně zastoupeni čeští a finští tvůrci. Expozici je možné navštívit v prostorách Galerie KODL do 31. července.  
 

Výstava Alžběty Jungrové "Já věřím". Ta vám nesmí uniknout   24.04.2023   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Tvorba Alžběty Jungrové fascinuje krásou, její snímky dokonale vystihují emoce. A co teprve nyní, když se fotografka zcela zaměřila právě na naše emoční projevy. Výstava fotografií „Já věřím“ probíhá od 19. dubna do 15. října v unikátních prostorách Staré prádelny Všeobecné fakultní nemocnice v Praze 2.
 
 

Pro (č) umění? v Atriu na Žižkově   07.04.2022   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Proč umění? Pro čumění? Musí být umění vždy krásné? Smí se v galerii smát? A co to znamená, když někdo má umělecké střevo? Nová výstava v galerii Atrium na Žižkově vezme od 19. dubna až do konce září návštěvníky do zákulisí umělecké tvorby a odpoví jim na otázky, které si roky pokládali (nebo je na ně vůbec nenapadlo se zeptat), a představí díla významných českých a slovenských umělců současnosti.

 

Vernisáž obrazů Prahy Anny Karan nadchla nejen Pražany   06.10.2021   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Včera byla v pražském Mánesu zahájena výstava velkoformátových obrazů Prahy běloruské malířky Anny Karan. Ta v Praze žije již sedmnáct let, hodnotí ji jako nejpůvabnější a nejatraktivnější město na světě, a je jí plně fascinovaná. Proto tak ráda maluje různá místa našeho hlavního města. „V obrazech se odráží mé emoce, pocity z daného místa. Přitom nezapomínám na historii toho místa. Někdy se v atmosféře obrazu odráží. Jsem velmi ráda, že se mi podařilo uskutečnit vernisáž právě v den nejvýznamnějšího státního svátku České republiky“, uvedla nadaná malířka vernisáž.

Michael Rittstein zve na Klokaního Tarzana   15.09.2021   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMichael Rittstein opět nezklamal. V pražské Trafo Gallery představil unikátní, pestrou a neotřelou výstavu Klokaní Tarzan. Pokud se chcete ocitnout ve světě fantazií, barev a nekonečného plátna, neváhejte vstoupit. 

Robert Vano má výstavu Výběr z díla. Kde ji najdete?   01.10.2020   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVe výstavním prostoru STARS LOVERS & FRIENDS v Praze 2 najdete  to nejlepší z díla tohoto  fotografa, který prorazil i na poli světovém. Výběr z díla nabízí nejen pohled na snímky Roberta Vana, můžete si vybrané artefakty i zakoupit. Jako například kalendář a ještě budete mít dobrý pocit, protože část z výtěžku bude věnována na podporu dobročinné organizace DEBRA ČR.
 

Tip: Unikátní výstava Bylo nebylo, Van Gogh, Monet, Renoir… ve Foru Karlín   21.09.2020   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMísto, kde budete fascinováni audiovizuálním konceptem výstavy. Prostor, kde to není jen o kulturním zážitku. Prostě sebou necháte prostoupit vjemy z rotujících maleb velikánů světového malířství. I se zvukovým doprovodem. To nabízí jedinečný koncept výstavy Bylo nebylo, Van Gogh, Monet, Renoir....

Intimní deník Fotofatal Nadie Rovderové najdete v pražském DOXu   09.09.2020   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPo jedenácti letech od své poslední rozsáhlé výstavy představuje fotografka Nadia Rovderová v Centru současného umění DOX více než 120 děl. Svými expresivními barevnými fotografiemi, jež z odstupu připomínají akvarely či olejomalby, povyšuje zdánlivě všední situace na výjimečné, takřka osudové události. Expozice je rozčleněna do tří částí, které evokují základní složky psýché podle psychoanalytika C. G. Junga.

Jak mluví andělé? Kouzlo obrazů Šárky Motyčkové   11.02.2020   Pavla Hložková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýtvarnice &Sárka Motyčková si za svůj život prošla mnoha povoláními, teď však konečně naplno dělá to, co ji baví. Na jejích obrazech, z kterých vystupují andělé,  zračí se na nich stromy a koloběh života, je to vidět. Jejich hloubku můžete posoudit na aktuální výstavě v Městské knihovně v Lovosicích.

Jsem tady, oznamuje Jiří David výstavou malby v DOXu   05.02.2020   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníJedna z nejvýraznějších osobností české umělecké scény Jiří David má po více než 10 letech samostatnou výstavu v České republice. V DOXu prezentuje dosud nevystavené velkoformátové malby, které vznikly v letech 2018 a 2019. To si nemůžete nechat ujít.

Drátěné plastiky Veroniky Psotkové poprvé v interiéru DOXu   27.11.2019   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníV Centru současného umění DOX byla zahájena výstava sochařky Veroniky Psotkové s názvem Spolu. Autorka známá netradičními prostorovými instalacemi stylizovaných drátěných figur a objektů v exteriéru, ve veřejných prostranstvích, dostala vůbec poprvé na území České republiky příležitost vystavovat čistě drátěné instalace v interiéru v takovém rozsahu. Galerijní prostředí jí umožňuje ve větší míře experimentovat jak s lehkostí zavěšení, tak s osvětlením, které ve výstavním prostoru sehrává naprosto zásadní roli.

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 42

Celkový počet stran Rozhledny je 42. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0329 s