Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 29.2.2024, svátek má  

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníNevíte co s penězi? Tvořte z nich veledíla!

11.03.2010   Michaela Wilhelmová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zatímco si krize pohodlně píská na flétničku nedostatku, snaží se jí umělci čelit tím nejlepším, co člověk umí - výsměchem. Co s dolary, librami či yeny? Máme pro vás celou řadu nápadů. Můžete složit rozkošné origami, nechat si udělat originální nehty a dokonce se v šatech z bankovek i vdát!

Američané už nevědí, co nového vymyslet a tak, ač by to člověk čekal spíš v Rusku, zavedly některé salony krásy nový hit - nové nehty s dekorem skutečné dolarovky, pětidolovky a když si připlatíte, tak klidně i víc! Celá procedura vás vyjde v přepočtu na necelé dva tisíce korun. 

Justin Smith, jehož stránky si můžete prohlédnout na adrese www.justinesmith.net, patří vskutku mezi nekonvenční umělce. Během našeho výběru jsme na něj narazili hned několikrát. Psi modeluje rád, sám má jednoho doma. Ovšem v jeho peněžně-sochařském inventáři narazíte třeba i na ovce... Z peněz zkrátka tvoří skoro všechno. Velkorozměrné koláže světa, coby financemi ovládaného života, ale i třeba dolarový revolver či granát. Od všeho něco. Sami se o tom můžete přesvědčit ještě o kousek níž. 

Chcete-li vyjádřit lásku vypočítavé ženě, můžete to udělat krásným dortem s jednodolarovkou složenou do tvaru srdce. Celý nápad vymyslel Thomas Hawk a koupit si jej můžete v San Franciscu, v Joe´s Cable Car Restaurantu. 

Pokud chcete ve finančnickém světě plavat jako ryba ve vodě, naučte se po vzoru umělce Won Parka skládat dolarové kapříky. Použít k tomu můžete klidně naší stokorunu. Kapřík tak alespoň nabyde na hodnotě, vždyť kurz dolaru je teď 19 korun. 

 

 

O kousek níže právě sledujete tak zvané moneygami. Jde o sražení dvou slov - money, tedy peníze a origami, tradiční skládačka z papíru. Někdo přidělává postavám na bankovkách tělíčka, někdo zase klobouky. Zásadou zůstává, že nesmíte bankovku potrhat a obličej i čepici vytvořit z jednoho kusu pouhým ohýbáním. Schválně si to zkuste, fotografii s Boženou Němcovou ve slušivém čapci nám můžete do redakce poslat. 

Udělat z bankovek jemnou květinovou krásu napadlo již zmíněného umělce Justina Smithe. Z papírků umí vykouzlit hned několikeré kytice i samostatné kvítky pod skleněnými poklopy. Galerie mají o jeho umění zájem a tak se musí pořádně otáčet, aby uspokojil nejen je, ale i celou řadu soukromých sběratelů a nadšenců. A navíc - tahle květina se bude úžasně vyjímat i na svatbě, nejlépe, berete-li si milonáře nebo bohatou vdovu. A svatební šaty nevěsty? Ty musí být také z bankovek! S těmihle se předvedla Katie Derham v ITV show The People's £50 Million Lottery Giveaway. 

 

 

Fotografie: Flickr.com,www.nailartgallery.com, richardsmith.posterous.com Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0371 s