Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 7.12.2021, svátek má Ambrož a Benjamín 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13151
Komentářů: 11276


MěřeníKdo vás naučí vařit japonská jídla? Přece Tomio Okamura!

16.03.2010   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Možná si řeknete, že tento vytížený podnikatel, kterého znáte z televizní obrazovky nejen jako odborníka na cestovní ruch nebo také jako investora z pořadu Den D, ale hlavně jako muže, který prohlašuje, že práci věnuje drtivou většinu dne, si tak zrovna udělá čas, aby vás mohl učit vařit. Ale udělá. A ještě vám popřeje hezký den.

Mezi aktivity Tomia Okamury totiž patří také obchod Japa Shop ve Verdunské ulici v pražských Dejvicích, který dováží do Čech pravé japonské ingredience, nádobí, můžete si půjčit DVD s japonskými televizními programy nebo propadnete komiksům Manga a také zde naleznete butik s oděvy a doplňky Momijiya. Hlavně se tady ale můžete zhruba jednou za čtrnáct dní zcela zdarma přiučit japonskému kuchařskému umu.

Vaření s Tomio Okamurou
Japonská kuchyně ovšem nepředstavuje jenom přípravu sushi nebo pokrmů z rýže na několik způsobů. Návštěvníci se na této akci mohli již naučit připravovat japonské polévky a omáčky, nudle na různé způsoby nebo dezerty ze zajímavých surovin jako je např. puding ze zeleného čaje či černého sezamu. Celým procesem provádí Tomio Okamura osobně a rozhodně nešetří svými postřehy, na které jsme u něj zvyklí. Proto se vám může stát, že pokud přijdete na kurz zrovna v období, kdy zkrachuje nějaká cestovní kancelář, tak máte informace z první ruky nebo vám Tomio sdělí, že zrovna investoval do cestovky pro plyšáky.

              
 
Tým obchodu navíc nepočítá jen s pár porcemi, které na ukázku připraví, množství odpovídá počtu příchozích diváků, kteří mohou následně ochutnávat. Tak, když budete mít cestu kolem Dejvic, zkuste objevit jinou kuchyni, se kterou vás seznámí přímo ti, kterým je nejbližší. Navíc se setkáte s příjemným personálem, který se nezapomene usmát a popřát vám hezký den (jak říká Tomio Okamura, kdyby to dělal každý, hned je na světě o několik miliónů hezkých okamžiků navíc). Nejbližší termín vaření je pondělí 22. března a od 18 hodin se zde budou připravovat nudle Soba a nudle Udon.

                           

Tomio Okamura 
Narodil se v Japonsku, jeho otec je Japonec, matka Češka a Tomio má ještě dva bratry. Osud tohoto úspěšného podnikatele však není veřejnosti úplně neznámý. Nejprve žil s rodinou v Japonsku, ale když byl ještě dítě, vzala maminka bratry do Čech, kde museli kvůli matčiným zdravotním problémům nějaký čas pobývat v dětském domově. V tomto prostředí si Tomio hodně zkusil, protože se potýkal se šikanou od ostatních dětí. Ale i tady se možná začala více utvrzovat jeho houževnatost a píle, díky kterým je dnes tam, kde je.
Později se vrátil do Tokia, kde v kině prodával popcorn. Uplatnit svůj byznys talent nebylo jednoduché, protože japonská společnost je nedůvěřivá vůči cizincům a toho Okamura v jejích očích představoval. Nezbývalo než zkusit štěstí jinde – opět v Praze.
Zpočátku se snažil v Čechách učit japonštinu, ale to ho neuživilo. Pak ale přišla nabídka na průvodce pro japonské turisty. Po bližším poznání cestovní oblasti si Tomio řekl, že to zkusí sám. Odletěl do Londýna, kde na veletrhu potkal zástupce největší japonské cestovní agentury a s nimiž podepsal kontrakt. Dnes vozí do Čech více jak 100 000 turistů za rok.

Zajímavosti
• Mezi Tomiovy koníčky patří i kupování umění. Jeho sbírka obsahuje i tak významná díla, že si je půjčují i galerie.
• Tomio Okamura je milovníkem piva. Dokonce takovým, že založil – dnes čtvrtletník - Pivní magazín.
• Práci, která ho během dne (a zejména v letních měsících) zaměstnává nejvíce, vykonává zadarmo. Je totiž mluvčím Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, které v létě věnuje i 9 hodin denně. Svůj byznys pak řeší po nocích, ale říká, že když měl dřív pár hodin jen na to, tak to bylo paradoxně únavné.
• Jeho pracovitost dokládá výrok, kdy říká, že spí nerad, protože ho spánek zdržuje a nejraději by byl stále vzhůru.

Nová knihaTomio Okamura
často dostává otázky typu „jak se stát bohatým a úspěšným“. Nejenom tazatelům, ale i lidem, kteří chtějí blíže poznat jeho osud, umožní nová kniha - Tomio Okamura - Český sen, kterou v dubnu vydá nakladatelství Fragment - nahlédnout do jeho života.

Zdroje
:
www.tomio.cz
www.japa-shop.cz
www.ceskatelevize.cz


Foto: Aneta &Simonková 
Náhled obálky knihy Tomio Okamura - Český sen: nakladatelství Fragment (www.fragment.cz)


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Nastvany Obcan - 23.1.2012 - 0:50

Jdete s tim debilem uz fakt do hajzlu. Naposled by
Je to narcis a megalhar. Bohuzel presvedcivy. Pokud se dostane k lizu, date mi bohuzel za pravdu. A ted ten prispevek rychle smazte protoze je vulgarni. Sorry ale uz jsem se musel nekde vyventilovat. Bojem se uz otevrit i konzervu aby na me odnekud nevykouk.

Od: Aneta Šimonková - 23.1.2012 - 13:14

"Nastvany Obcane", článek je z března z roku 2010. Takže pochybuji, že na vás vykouk při letmém prohlížení stránek. Buď jste se sem dostal přes vyhledávač skrz hledaný výraz "Tomio Okamura" anebo jste na článek kliknul, i když jste viděl, že se v něm o panu Okamurovi píše. Takže tu "konzervu" si dobrovolně otevíráte sám. Míň zloby u netu a víc štěstí v osobním životě! Hezký den :).

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.055 s