Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 30.9.2022, svátek má Jeroným 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13280
Komentářů: 11316


MěřeníČesko hledá Superstar

24.02.2004   Markéta Karešová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Tak máme novou atrakci. „Česko hledá Superstar“. Pořad, který v mnohém předčí zavedené "Caruso show". Skutečná show, která láká k obrazovkám miliony diváků.

Často nesoudní amatérští zpěváci a zpěvačky se ztrapňují před celým národem a doufají, že se stanou obdivovanými a slavnými hvězdami dneška. Na tom by snad ani nebylo nic tak zvláštního, kdyby konkurz nepřenášela TV Nova do éteru pro pobavení všech. Diváci se vesele baví při některých výkonech adeptů a pasou se na vesměs pravdivých a krutých kritikách poroty. Když pak kamera zabere plačící uchazečku nebo uchazeče, kterého porota právě pořádně sepsula, je národ pro dnešní večer náležitě uspokojen. I když jsou někteří adepti skutečně troufalí a velmi málo sebekritičtí, vůbec mi nepřipadá zábavné a vtipné, bavit se jejich prohrou. Pro některé je to prohra vskutku zásadní, při níž se jim zbortil životní sen. Možná se vám zdá, že přeháním a že je to přece jen „sranda“, ale mně skutečně tato zábava připadá trochu slaboduchá. I když.... pořady TV Nova mají tuto nálepku celkem často, tak proč se divím, že?


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: sob - 24.2.2004 - 9:59

no a co?
patrim k lidem, kteri si porady v televizi vybiraji natolik peclive (ovsem spise z casovych duvodu :))), ze vlastne nevidim skoro nic. ale nenechal jsem si ujit moznost podivat se v nedeli prave na tuhle "superzabavu" (motivoval me jisty klip, ktery mi doputoval do e-mailove schranky).
musim rict, ze stejne jako jsem se tem lidem smal, tak jsem se s nimi stydel, casto je obdivoval, ze neco tak desnyho dokazou prezentovat pred lidmi, ktere ja sam povazuju za spicku v oboru (tim nemyslim divaky tv nova :).
dovolim si ale oponovat vasemu nazoru - ti lide jdou za nejakym svym cilem, nekteri vedi, za jakym, jini to zkouseji, aniz vedi, do ceho lezou. vsichni ale podepisuji smlouvy, vsichni vedi, ze se na nich budeme my ostatni popasat. a uprimne receno, lito mi v nedeli bylo jen nekolika z nich, vic jsem litoval porotu, ktera to musi poslouchat a jeste riskuje, ze nektery z jejich clenu dostane pres hubu :))). obecne si spis myslim, ze mnozi dnesni mladi lide jsou prehnane sebevedomi, nezajima je nic nez jejich vlastni prospech a maji pocit, ze jsou nejlepsi na svete a naprosto nepostradatelni, proste jim strasne moc chybi jakasi vnitrni pokora. tim ovsem nechci rict, ze jsou takovi vsichni a uz vubec ne, ze nekterym z nich nemuze "drsny" vyrok poroty zpusobit lehkou dusevni nerovnovahu.

Od: eddy - 24.2.2004 - 11:04

nic noveho pod sluncem
Pametnici, kteri videli Formanuv film "Konkurs" (tusim ze to byl jeho prvni film), mi myslim daji za pravdu

Od: Sendy - 24.2.2004 - 11:21

Naprosto souhlasim se sobem
Ti lidé tam jdou ze své vlastní vůle, nikdo je nenutí a vědí do čeho jdou. Vědí, že se na ně bude dívat téměř celý národ a tak je na jejich svobodné vůli, zda tam půjdou, či ne. Porota se mi líbí. Každá porota by měla být od toho, aby hodnotila pravdivě a ne mazala někomu med okolo pusy. Pravdou je, že některých je mi opravdu líto, ale to oni osobně nemají soudnost. Každý je jiný, někdo si z toho vezme poučení a snaží se jít dál a někdo to naopak vzdá. Ale to už je zase jen na každém z nás. Naopak si všimněte, jakou neskonalou a upřímnou radost mají Ti, kteří uspěli a jaká nádherná atmosféra a soudržnost lidí tam panuje. Taková se vidí málokde.

Od: Honza Vavřička - 27.2.2004 - 8:57

Není mi jich líto!
Vůbec mi neni líto snaživců před porotou. Je to přece jejich svobodná volba. Každý kdo chce něčeho dosáhnout, musí dříve nebo později narazit na nekompromisní porotce. Když někdo neuspěje v Česko hledá Superstar, může zkusit štěstí jinde. Možná, že se z prohry poučí a ocení zkušenosti získané ve studiu. Možná, že se rozbrečí a už se nikdy nebude snažit prorazit. Myslím si, že to je přirozený jev, vývoj, evoluce, zrání, ...
Pro skutečné zpěváky je to prostě jenom jeden z desítek konkurzů. Pro ostatní...bohužel, máte padáka.

Od: Filip - 27.2.2004 - 12:32

Tenhle konkrétní pořad jsem sice neviděl, ale "zábava" TV Nova je podle mě celkově čím dál ubožejší. Viz. kazeta, k výročí 10 let jejich narozenin, kterou jsem měl to "štestí" skoro celou zhlédnout, byla víc než trapná.

Od: Markéta Karešová - 28.2.2004 - 11:38

Díky Filipe, o tom článek byl. Zřejmě vyzněl asi trošku jinak, než jsem chtěla. Neměla jsem v úmyslu litovat nebohé soutěžící, i když někteří skutečně politováníhodní jsou, ale především ukázat, na to, jakou ubohou zábavu nám TV Nova přináší.

Od: Jitka Faltýnková - 29.2.2004 - 19:40

Nova?
Nechci nějak litovat neúspěšné uchazeče pořadu "Česko hledá superstar" , byla a je to jejich volba, že se přihlásili do tohoto konkurzu a myslím, že s tím měli počítat, ale souhlasím tu s názory ostatních, že úroveň Tv Nova nezadržitelně klesá. Je posmívání se druhých opravdu zábava pro ostatní?..asi jak pro koho, ale věřte mi, pro účastníky nejen tohoto castingu to příjemné určitě není.

Od: Kirchheisen - 2.3.2004 - 12:32

Nechte naši novu na pokoji
Pořad "Česko hledá Superstar" je jeden z nejpovedenějších pořadů, co kdy byly vysílány. Soutěžící, kteří v tomto pořadu vystupují jsou nositeli kultury našeho národa.

Co se týká TV-Nova, jsem toho názoru toto médium je nositelem nejvyšší kultury a vzdělanosti u nás.

Kircheisen

Od: pavel - 2.3.2004 - 13:25

Nova
Nova nositelem největší kultury u nás... to myslíš vážně??? Nova je shit a jen manipuluje s lidma.Pouští jim kraviny a dělá na ně super reklamy a pak to ještě patřičně (Železný kdysi) ohodnotí jako super chytrý lidi co sledují pitomí telenovely... Nova nedává nic kulturního!!!!!!! Všechny jejich soutěže jsou jen kopírovaný z ciziny.Většina je nudnejch.Zábavný pořady - o tom ani nebudu mluvit myslím,že to je úplně jasný.. A nova hledá.... - jo to je sranda.Ano uznám bavím se nad hloupostí lidí co tam jdou a jejich talentem. Nova hledá jednoho člověka (jestli se nepletu) to bude zpěvák-čka na kterýho nebudou muset nijak šáhnout.Je tam hodně a myslím okolo 20-30 lidí co na to maj,bejt zpěváky a oni hledaj jen jednoho.Nechápu potom ty lidi o tam chodí a neumí čistě zpívat - to si vážně mysleli,že maj nějakou šanci? To už není odvaha,ale totální hloupost a porota jim to řekla jasně a bez mazání medu okolo.Proč jim maj říkat,ty na to máš ale musíš trenovat.-Pak se vykašlou třeba na školu,že jim takhle někdo poradil a zkazí si celej život. Půjdou si za svím snem.. - stejně by jim to někdo říct musel,tak proč ne ted a tady dokud maj čas si rozmyslet co vůbec chtěj a nemít hlavu v oblacích.Já chtěl bejt milionářem a asi tušíte,že mi to nevyšlo - jinak bych tu nepsal takový kraviny ale tacoval na pláži u moře polonahej s 15 nahýma kočkama :o)))

Od: Omezenec - 2.3.2004 - 15:06

To: Pavel
Člověče, jseš nějakej startovací, to Ti nedošlo, že to Kirchheisen myslel ironicky? :-))

Od: omezencovi :o)) - 3.3.2004 - 6:39

od Pavla
Možná jo,ale co jsem poznal na foru a co romové kde jsem správce,tam lidi napíšou a stojí si za ještě šílenějšíma názorama.. :o)) Tak se pak nediv,že jsem ho vzal vážně.A když si vzpomenu na lidi co NOVU a její telenovely a záb. pořady vychvalujou,tak mi to připadne i jako celkem častej názor lidí u telky :o))

Od: petronela a petromila - 16.3.2004 - 15:45

PROČ? ZA CO? NO FUJ.....
Pro KIRCHHEISEN : COžééééé? Televize Nova je to nejstupidnější co může bejt! Asi nebudeš o nic lepší,když si myslíš tohle : >>Co se týká TV-Nova, jsem toho názoru toto médium je nositelem nejvyšší kultury a vzdělanosti u nás.

Od: Petronela,petromila - 16.3.2004 - 15:47

fakt ne,nenene....
nevypadá to,jako že to myslel ironicky! Víš, jsou i tací kteří tv nova pokládají za modlu !!! huh

Od: Kirchheisen - 23.3.2004 - 12:36

Já bez novy nemůžu žít. Bez novy bychom si nikdy neuvědomili, co je demokratická společnost!

Od: Bára - 29.3.2004 - 22:26

Pochybuju, že cílem Novy je vzdělávat národ. Chce vydělávat a to se jí daří. A to je záviděníhodné. Na RTL má ten pořad taky úspěch a žádná telenovela se tam, myslím, výrazněji neuchytí. Nespojujte tuhle soutěž jen s Novou. Měla by úspěch všude.
Někdo slavný kdysi řekl, že všechno je směšné, pokud se to děje někomu jinému. Ten pořad je dělaný tak, aby přitáhl diváky a vydělal peníze! O co jiného tu jde? O hyenismus, povrchnost? Hloupost. A taky tam pár lidí moc pěkně zazpívalo a udělalo si radost, i mně.

Od: Filip - 30.3.2004 - 10:22

Souhlasím že je Nova převážně o ničem, hodně často trapná a občas stupidní. Přičemž trend se posouvá od prvního po to poslední co jsem vyjmenoval. Ale zároveň je velmi výdělečná, což nevypovídá o ničem jiném, než o jejích divácích. A kdo jsou její diváci? No přece Češi...

Od: Bára - 31.3.2004 - 20:15

Filip:Netvrdím,že Nova je skvělá. To jsou Češi podle tebe pitomci?! Šlo mi spíš o ten pořad, ale to je fuk. A když nesnášíš Novu, která si podle tebe díky divákům na sebe vydělá, co si myslíš o 100,- Kč za televizi od každého?

Od: Markéta - 9.4.2004 - 14:30

Báro, těch 100 Kč za TV se mi zdá nehorázné, když ho mají platit i lidé, kteří televizi nemají. A skutečně několik takových lidí znám. Doplácejí na nepoctivost těch, kteří neplatí, ale co je jim po tom??

Od: anonym - 16.4.2004 - 13:22

...
To jsou názory... Každej z Vás tady rozdává hoňky, ale vsadím se, že do jednoho NOVU sledujete!!! Kritizovat umí každej co? Akorát závist...

Od: Anonym - 16.4.2004 - 13:24

...
co si o tom myslíte?

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0651 s