Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 21.5.2019, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 502
Publikovaných článků: 12645
Komentářů: 10845


MěřeníPARALLEN: Mniši s pornem, místo myrhy štětka na WC

19.03.2010   David & Daniela   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Do klubu XT3 dorazilo uskupení způsobující bolesti hlavy a zvyšující tělesnou teplotu. Tenhle Parallen vám ve zdraví neuleví. Seznamte se s pořádnou dávkou punku!

Přípravek skrývá účinnou látku punku v podobě čtveřice mladíků vyznačujících se povzbuzujícím energickým projevem a instrumentálními kreacemi. To vše v jednom slově - Parallen - kteří zavítali v magický den 13.3. do pražského klubu XT3, aby pokřtili debutové album nazvané příznačně „Na bolení hlavy“.

Pro začátek dorazil autobus plný fanoušků z Blatné – jihočeského města a kolébky punku, jehož osazenstvo bylo vybaveno slámou a podobnými produkty, aby (jak sami říkají) „přinesli do Prahy atmosféru blatenského života a tím svérázně podpořili své oblíbené hudebníky“.

Kapelu tvoří: Kuba (kytara‚ zpěv), Martin (kytara), Mates (bass), Jindra (bicí).

„Chtěl jsem svojí kapelu, která bude hrát i mimo školu,“ vysvětluje Kuba. Povedlo se a deska je na světě.

Jak to bývá dobrým zvykem, role otců křtu se ujalo duo v podobě bratrů Datlových účinkujících ve formaci Anča Band – pro mnohé kultovním jihočeském uskupení. Alternativní hudba si vyžádala alternativní křest v podobě dvou mnichů - avšak v jednom těle - předčítávajících písmo svaté z bible a porno novin (nejmenovaných, ale všem dobře známých). Namísto kadidla a myrhy posvětili CD v duchu punkové alternácie čerstvě nadojeným mlékem a štětkou na udržbu WC.

"Věříme, že se takto posvěcené album bude prodávat ve jménu lásky k punku," osvětlují.

Párty ale ani nezačala, ani neskončila křestem. Všude válející se slámu rozvířily hostující kapely - Zdrawej dúchod, Kombajn boys a Anča Band. Avizovaný Kopec šišek nedorazil kvůli nemoci kytaristy. Ruch punku z pogujícího publika neutichal a jen se stupňoval. Předkapely zahrály na jedničku a připravily tu správnou atmosféru pro hvězdy večera. Kotel pod podiem se zmítal v rytmu hudby deroucí se z podia a vytvářel jedinečný punkový šum. O ten ho nepřipravily ani hvězdy večera, naopak. Představily desku jak nejlépe uměly, způsobem, na který mnozí jen tak nezapomenou. A to bylo cílem.

Blatenská sestava Anča Band se dostala na prkna, když už měli všichni slámu i za ušima. Hrají world music, což znamená české buchty z folku plněné rock´n´rollem, punkem a spoustou jiného, co doma najdeme. Vlastní charakteristika kapely vám snad také napoví - „Anča Band je banda vylitejch hovad!“

Hlavní zásadou jsou provokující texty bratrů Datlových, jejich zpěv je trochu ironizující, trochu uštěpačný s melodickým hlasem zpěvačky. A to už se atmosféra z pogujícího poskakování změnila v melodické hopsaní. Nechybělo hraní fotbálku a na baru se hromadily sklenice od dalších a dalších vypitých piv. Jaký dojem si odnesl návštěvník? Dobrý. Seskupení PARALLEN a jejich CD NA BOLENÍ HLAVY můžeme všem vřele doporučit a věříme, že se potkáme na letních festivalech!Na profil kapely se můžete podívat i na bandzone: www.bandzone.cz/parallen
Fota: autor


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2019 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.056 s