Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 7.12.2021, svátek má Ambrož a Benjamín 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13151
Komentářů: 11276


MěřeníMají děti v tísni předem ztracené životy?

25.03.2010   Aneta Šimonková   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V současné době můžete zhlédnout ve Spíriu Hudební a taneční fakulty AMU fotografickou výstavu Martina Bandžáka Ztracené životy. Ta vznikla ve spolupráci s projektem Magna Děti v tísni, který humanitárně podporuje zejména oblasti ve východní Asii a v některých částech Afriky a vy se nyní můžete podívat na autentické snímky, které Bandžák pořídil v Kambodži.

Výstava dokumentuje situaci v Kambodži v období let 2002 až 2008. Martin Bandžák tam pobýval právě s organizací Magna Děti v tísni, jíž je spoluzakladatelem. Retrospektivu této cesty mapuje nejen série vystavených fotografií, ale také kniha Stratené životy, kde naleznete další snímky, které věrně dokazují, že v našich končinách si na životní podmínky nemáme co stěžovat a spíše bychom se měli snažit předat kousek našeho blahobytu i tam, kde ho potřebují mnohem více, aby si zajistili alespoň základní a důstojnější podmínky k živobytí.


Výstavu zahájila moderátorka Ester Janečková, proslov o své organizaci zde měli i její zakladatelé Denisa Augustínová a Martin Bandžák a sluchové receptory pohladil sametový hlas Dary Rolins, která ještě před zpěvem vyzvala k podpoře projektu všechny přítomné: „Tu pozitivní energii, kterou v sobě máme, bychom měli předat i dál.“

              
                                    
Vlevo nahoře Ester Janečková zahajuje výstavu, vpravo Dara Rolins zpívá a vyzývá k podpoře projektu a dole Denisa Augustínová a Martin Bandžák seznamují přítomné s projektem Magna Děti v tísni.

Výstavu Ztracené životy si může veřejnost prohlédnout od 19.3. do 6.4., denně od 16 do 20 hodin v sále Spírium Hudební a taneční fakulty AMU (Malostranské náměstí 13, Praha 1).

Magna znamená „ta, která má sílu pomáhat"
Humanitární organizace Magna Děti v tísni o.p.s. vznikla v roce 2001 na Slovensku. Její zakladatelé Denisa Augustínová a Martin Bandžák se rok před tím vrátili z tříměsíčního pobytu na Kubě, kde dokumentovali děti, které na Kubu jezdí na léčebné pobyty. Jako hlavní cíl si zakladatelé vytyčili „dokumentovat život lidí a dětí žijících v krizových oblastech světa a přinutit moderní společnost pomoci jim žít hezčí a kvalitnější život“.
Mezi první akce patřila kampaň Asia Today spojená s výstavou fotografií, která měla za cíl upozornit na problematiku tibetských uprchlíků a přiblížit jejich život v exilu. Následoval projekt Zaostřeno na děti, který upozornil na problematiku života dětí uprchlíků, dětí války a dětí ulice. V roce 2003 Magna uspořádala první veřejnou sbírku na pomoc HIV/AIDS dětem v Kambodži. Tehdy Augustínová a Bandžák během několikaměsíčního pobytu v jihovýchodní Asii sledovali závažnost tématu HIV/AIDS v Kambodži, kde se virus šířil nebývale rychle a pro děti neexistovala šance, že by dostaly kvalitní lékařskou péči. O rok později přišla Magna s dalším populárním projektem a sice podpory konkrétních dětí ve světě. V rámci kampaně Nenechte mě zemřít, kterou podpořila i modelka Adriana Sklenaříková-Karembeu, vznikla tehdy iniciativa PODPOŘ DÍTĚ, jejíž online program si můžete prohlédnout ZDE. V roce 2006 pak Magna otevřela své pobočky i v České republice a v Rakousku. Mezi její poslední aktivity patří program PMTCT PLUS (Zastavení přenosu viru HIV z matky na dítě) realizovaný v Keni a nově také spuštění provozu mobilní kliniky v odlehlých částech Nikaragui.

Více informací o organizaci, formách pomoci a projektech naleznete na www.magnadetivtisni.cz.Zátiší s knihou Stratené životy. Výtěžek z prodeje publikace jde na konto organizace Magna Děti v tísni.

 
Afrika a Kambodža - fotografie z terénu (zdroj: mediální agentura 2media.cz)

 
 
Další snímky z terénu (foto: Martin Bandžák, zdroj: www.magnadetivtisni.cz)

foto
: Aneta &Simonková
2media.cz
www.magnadetivtisni.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0255 s