Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 7.6.2023, svátek má Iveta a Slavoj 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníJak v Neratovicích chcípl pes

27.02.2002   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Já děvče "moravsky plnokrevné", odkojené Vírskou přehradou, Zlatou lyží a velmi pozoruhodnou potravinovou směsí rozmixovanou z banánů, piškotů a mléka, jsem značnou část svého, pravda, mladého života strávila v matičce stověžaté.

   Obzvláště období pubertální jsem si vychutnávala po mnohých klubech, hospodách a jiných zajímavých nočních kulturních zařízení. Ovšem osud si s námi obvykle rád zalaškuje a tak i mě zavál do městečka malého jako dlaň, do Neratovic.

     Na přivítanou mi kývaly komíny firmy Spolana a.s. a vzduch se netetelil jarem, ale velmi podivným… (čtenář nechť laskavě doplní rým sám). Přesto jsem hodlala k svému novému domovu přistupovat pozitivně a řekla si - nelituji výměny rušné Prahy za ticho maloměsta, alespoň mohu chodit na dlouhé procházky do polí a lesů a vychutnat si konečně po letech lomozu tramvají, měkkého lůna přírody. Plna očekávání jsem dychtivě vyrazila k místnímu lesu, v hlavě malebné hvozdy rodné Vysočiny a před sebou lesíček zvící většího parku. Vstoupila jsem mezi první stromy, zavřela oči a… náhle ucítila pod botou cosi mazlavého. Opodál výsměšně štěkal vlčák, na něhož majitel v teplákách do zvonu s lampasem, volal: "Berte." Pořádně jsem se rozhlédla kolem sebe. Půdu vskutku hnojilo neskutečné množství psích exkrementů a větvičky keříků zdobily igelitové sáčky všemožných tvarů a barev. Znechuceně jsem se vrátila domů, dostatečně vyléčená z poznávání přírodních krás.

     Léto jsem strávila objížděním hradů a zámků Mělnicka. Podzim přinesl pár zajímavých výstav v nedaleké Praze. Ale zima mě zaskočila nepřipravenou a s plíživou krutostí mě naprosto společensky paralyzovala. Co teď ? Poslední autobus, provozovaný soukromým dopravcem, vyrážel z Prahy krátce před půlnocí. Tudíž jsem všechny akce opouštěla v nejlepším. Bylo mi jasné, že tedy musím hledat vyžití v našem krásném městečku. Kulturní dům jsem ze svého okruhu zájmu vynechala, neboť z těch šesti hudebních hostů měsíčně, čtyři z nich svá vystoupení většinou zruší. Na věhlasnou diskotéku Alchymista, poháněnou obrovskou reklamou na rádiu Zlatá Praha  jsem odvahu vyrazit ztratila. Těžko bych doháněla mladickou svěžest a nezkrotný elán patnáctek, které vydrží tancovat osm hodin v kuse. Exkurze po hostincích se rovněž nevydařila. Ty slušnější uráželi Gambrinusem v lahvi a tam, kde se čepovalo dobré pivo chutné, by noha slušného děvčete nevkročila. Nakonec jsem se utvrdila v jediném. Opravdu se zde vůbec NIC NEDĚJE.


     A pak SE TO STALO. CHCÍPL TU PES! Paní Beránková, co má na poštovní schránce napsáno: Emílie+Alois+Anička+Pavlík+Punťa Beránkovi, plakala u kolárny paní Novotné z pátého patra na rameni. Jejich Punťu, čistokrevného stokilového podvraťáka - matka doga, otce dala ulice - kdosi zabil. Zřejmě otrávil, protože u něj našla zbytek návnady na hlodavce. Její pláč se nesl chodbou a všichni obyvatelé postupně otevírali dveře a vysílali zástupce rodiny podívat se, cože se to KONEČNĚ DĚJE? I cynický puberťák Holásek, který mě denně mučí velmi hlasitým poslechem nejnovějších kousků house scény pravidelně od pěti hodin ráno, uronil slzu. Pan Beránek zavolal policii ze svého nového mobilu NOKIA 3310 a dramaticky prohlásil: "Naštěstí si děti odvezla na víkend tchyně. Až se vrátí, bude to pro ně tragédie."

   Radoval se pouze pan Ján Lakatoš a jeho družka, jež s lákavou vizí psího guláše stavěla hrnec s vodou na plotnu. Policista pan Harvánek dorazil po dvaceti minutách, vyslechl svědky, něco si načmáral do bločku a zmizel, aniž by cokoliv objasnil. Zato v místním tisku se objevila zpráva pod titulkem "Otrávený pes", cituji: "Dne 9. února 2002 nalezla majitelka, paní E.B., svého psa v odpoledních hodinách mrtvého ve sklepě domu č. p. 2006 v Mrázově ulici v Neratovicích. Na místo činu byla přivolána hlídka policie a provedla jeho ohledání. Po pachateli se dosud pátrá."
   Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: rolandanna - 20.3.2018 - 3:03

ZDE PRI ZÍSKÁNÍ ÚVERU, ZKONTROLUJTE KARTU NEPRÍPUSTNE V NEJVYŠŠÍCH 24hodinách {anthonyjackworld@gmail.com}
Am Mark Oscar, chci svedcit o Anthony Jackovi prázdné karty ATM, které mohou vybírat peníze z bankomatu po celém svete. Byl jsem predtím velmi chudý a nemel jsem žádnou nadeji, když jsem videl tolik svedectví o tom, jak mu Anthony Jack pošle prázdnou ATM kartu a použije ji ke sberu penez v jakémkoliv bankomatu a bohatství. Také jsem ho poslal e-mailem a poslal mi prázdnou kartu. Použil jsem ji, abych získal 70 000 dolaru. stáhnete maximálne 5000 dolaru denne. Anthony Jack vydá kartu pouze proto, aby pomohl chudým. Hackujte a vybírejte peníze prímo z bankomatu ATM s použitím ATM Programmed Card, která beží v automatickém režimu. pošlete mu e-mail, jak se dostat pres: anthonyjackworld@gmail.com

Od: Rodriguez Puyol - 22.5.2020 - 13:23

TESTIMONY, JAKÝM jsem ZÍSKAL MÉ PROGRAMOVANOU KART
TESTIMONY, JAKÝM jsem ZÍSKAL MÉ PROGRAMOVANOU KARTU BLANK ATM, KDYŽ SE ZÍSKAL MAXIMÁLNĚ 5 000 USD denně.

Chtěl bych bez výhrad doporučit spolupráci s ATM GENIUS LINKS, jmenuji se Rodriguez Puyol. Programovaná prázdná bankomatová karta již není novinkou ani novým trendem. Byl jsem zdráhavý při nákupu této prázdné bankomatové karty všechno kvůli tomu, co jsem o něm slyšel online, všechno se zdá být příliš dobré, aby to byla pravda, ale byl jsem přesvědčen a šokován, když můj přítel na mém pracovišti jsem dostal od ATM GENIUS LINKS naprogramovanou prázdnou bankomatovou kartu a dnes jsme oba potvrdili, že to opravdu funguje, bez prodlení jsem to udělal. Od té doby jsem z Programované bankomaty dokázal vydělat 5 000 dolarů denně. Jsem tak nadšená, že od chvíle, kdy jsem si objednala a zaplatila za doručení Programované bankomaty, nedostala jsem se scammed a teď jsem byla schopna zařídit svůj život pomocí této Programované bankomaty, nyní vlastním dům a firmu laskavě je kontaktujte ještě dnes a získejte více informací a osvícení prostřednictvím e-mailu: atmgeniuslinks@gmail.com nebo WhatsApp + 1-781-656-7138.

Vaše spokojenost je na místě Cíl a vaše práce s nimi bude mít dobrou zkušenost, laskavě je kontaktujte dnes a získejte další dotazy a osvícení prostřednictvím e-mailu: atmgeniuslinks@gmail.com nebo WhatsApp + 1-781-656-7138.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.025 s