Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde Nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 25.5.2018, svátek má Viola 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 499
Registrovaní čtenáři: 494
Publikovaných článků: 12487
Komentářů: 10761


MěřeníZnalec psí duše Cesar Millan: Se psy si rozumím po celém světě

18.04.2010   redakce   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zástupci kanálu National Geographic vyzpovídali "psí kapacitu" - snad nejslavnějšího psího cvičitele a chovatele Cesara. Jeho zkušenosti jsou k nezaplacení, a tak se není co divit, že je v zahraničních televizích k vidění téměř každý den. Co poradí našim "páníčkům"?

Otázka: Ve Vašem rodném Mexiku se stále pořádají psí zápasy. Co si o tom myslíte?
Odpověď: Myslíte zápasy lidí se psy nebo zápasy jen mezi psy? Psi spolu soupeří o teritorium, což je naprosto přirozené. Nebudou se nicméně prát až do roztrhání, budou se snažit jen získat převahu nad tím druhým. Psí zápasy pro zábavu jsou samozřejmě odsouzeníhodné. Jsou to činy agresivních lidí. Myslím, že tito lidé jsou emocionálně prázdní, něco jim schází, jdou naprostou špatnou cestou. Snažíme se nyní o osvětovou kampaň mezi hispánskou komunitou v Americe. Psí zápasy je možné zastavit jen zvýšením informovanosti u lidí. Problém se nevyřeší, když zakážete jednu určitou psí rasu jako např. v Anglii, kde nyní zakázali chov pitbullů. Je třeba lidi naučit, že musí se psy dělat mnoho rozličných činností, což vyžaduje energii a týmovou práci. Agresivním lidem většinou schází rodiče a jejich výchova, mají v sobě bolest a tu se snaží uvolnit skrze alkohol, drogy nebo třeba psí zápasy. Společně s univerzitami také vypracováváme projekt výchovy u předškoláků. Chceme jim zprostředkovat správné zacházení se zvířaty, empatii, soucit a uvažování. Moderní společnost ztratila spojení s přírodou, lidé jdou do zoo místo do přírody. Potřebujeme, aby nás zvířata opět naučila, co je příroda.

Otázka: Mnoho zemí řeší problém s pouličními psy, kteří se nekontrolovatelně množí. Co si myslíte o kastraci jako řešení?
Odpověď: Všechno je to o vnímání a přístupu, nechceme přece vytvořit obrovskou populaci psů. Se svou kampaní začínám v zemi, která mi umožnila dělat tuto práci, a pak ji hodlám přesunout do dalších zemí.
Každý chce tento problém vyřešit, ale nezná způsob. Otázka je, jak motivovat lidi, a to já – alespoň podle mého názoru - umím. Je potřeba lidi inspirovat, ale nic jim nenařizovat. Musí sami udělat první krok. Když se k matce přírodě nebudete chovat správně, čeká Vás jen zpětný odraz. Globální oteplování je perfektním případem zacházení s přírodou bez předchozího zvážení následků. Kdo ale ponese následky toho, co jsme napáchali my? Budou to naše děti, vnoučata. Nikdo z nás nechce ublížit své rodině. Lidé chtějí udělat mnoho věcí, jen neví jak. Nechtějí, aby jim někdo něco nařizoval, potřebují jen motivaci a náměty. Mnohdy si to naši politici neuvědomují a místo toho říkají, co musíme, nebo dělají jednotlivé kroky za nás. Existuje cesta, jak změnit svět, ale dá se přitom hodně věcí pokazit. Podívejte se na všechny války. Kdykoliv dojde k nějaké katastrofě, ihned se vydáváme na pomoc. Třeba takové zemětřesení na Haiti. Není neobvyklé, že čekáme, až dojde k nějakému neštěstí. Proč jsme Haiti nepomáhali již před zemětřesením? Samozřejmě bychom jej nemohli odvrátit, ale vyřešil by se třeba problém s přelidněním. Musíme se naučit jeden druhému pomáhat, aniž bychom se přitom soudili. Musíme respektovat rozdíly.

Otázka: Co jste se musel naučit, abyste se mohl stát Znalcem psí duše? Četl jste hodně odborných knih?
Odpověď: Vyrostl jsem na farmě, a to není moc vědecké. Nepotřebujete žádné odborné vzdělání, abyste dobře vycházel se zvířaty. Dokonce i velmi vzdělaní lidé, a to mezi mé klienty patří např. univerzitní profesoři, astronauti), mohou mít problémy komunikovat s přírodou. Psi neví, že lidé mají vzdělání, nerozlišují je podle počtu jejich peněz, neznají kategorie ve společnosti, oni jen cítí, jaký je člověk uvnitř. Abyste se mohl spojit se zvířetem, musíte být emocionálně vyrovnaný. Být inteligentní ještě nezaručuje vyrovnanost. Já se snažím lidem vysvětlit, co pro psy znamená rovnováha.

Otázka: Kdo je tedy problémovější? Psi nebo lidé?
Odpověď: Problémy jsou vždy s lidmi. Jsme živočišný druh, který chce neustále něco zdůvodňovat. Psi v Mexiku jsou vyhublí, ale netrpí psychologickými problémy. Oproti tomu psi v Americe mají dostatek potravy, ale projevují se u nich psychické poruchy, protože jejich majitelé je necvičí, oni je jen odměňují.

Otázka:
Můžeme o Vás jednoznačně říct, že jste úspěšný člověk. Myslíte, že byste takového úspěchu mohl dosáhnout, kdybyste neopustil Mexiko?
Odpověď: Ne. Způsob, jak jsou vnímáni psi v mé zemi, je naprosto odlišný. Psi jsou prostě pomocníky na farmách. Lidé mají jen velmi omezený přístup ke vzdělání. Asi 80 procent populace tvoří chudí lidé, kteří mají co dělat, aby uživili sebe a své rodiny, a nemají čas uzavírat přátelství se svými psy. V Americe mají lidé čas říct si, že se podívají, co jim ten chlapík ukáže. Já si myslím, že vše, co se stane, se tak má stát. V Americe dokonce vidíte prezidenty v televizi, jak venčí své psy. Pes se stává ikonou. V Mexiku není něco takového možné.

Otázka:
Pochází Vaše znalost lidské psychiky jen ze zkušeností nebo jste někdy psychologii blíže studoval?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak porozumět člověku je skrze jeho psa. Pes totiž neví, jaké je Vaše zaměstnání, ale zná způsob, jak prožíváte svůj život. Pes je schopný říct, že je jeho pán smutný nebo pod tlakem, aniž by si to on sám uvědomoval. Z knih se dozvíte, jaký je člověk obecně, ale o jednotlivci mi mnohem více řekne pes. Je to nejlepší způsob, jak se odhalit. Namísto cvičení psů bychom měli naučit lidi, jak se vědomě chovat a žít. Pes zrcadlí Vaše pocity stejně jako dítě, které vždy dělá to, co vidí doma. A to se týká i konzumace alkoholu, drog, způsobu řešení problémů.
V univerzitním programu se nyní snažíme přijít na to, jak by se trojice výcvik – disciplína – láska dala využít při výchově dětí. Výcvik se stará o tělo, disciplína o mysl, projev lásky je odměna. Každý tvor potřebuje všechny tři složky. Lidé své děti nebo i psy často pouze odměňují, ale to je špatně.

Otázka: Dokážete vyřešit každý problém v psím chování?
Odpověď: Jen deset procent psích problémů je neurologického původu, u nichž je třeba je řešit léky a já tam moc nezmůžu. Zbytek je psychologický a souvisí s člověkem, proto by všichni chovatelé psů měli mít licenci. Jako lidé se musíme naučit být otevřenější, abychom mohli vyřešit celosvětové problémy. Zvířata nám ukazují, jak se propojit, integrovat. I dominance má svá pravidla a hranice, a to nejen v přírodě, ale mělo by tomu tak být i u lidí. Já si většinou věci zkouším na zvířatech a pak je aplikuji na své děti a manželku. Někdy jsem vůdcem a někdy následuji druhé. Dobrý vůdce umí i dobře následovat. Tyto věci jsem se naučil od zvířat. Jak říkal můj dědeček: Nikdy nesmíme nic dělat proti matce přírodě. Nikdy!

Otázka: Umíte stejně dobře jako se psy komunikovat i s jinými druhy?
Odpověď: Mám dar komunikovat se ženami. Ačkoliv patří ke stejnému živočišnému druhu jako já, mají naprosto jiné smýšlení a cítění. Jsem ženatý už 16 let a musel jsem se naučit komunikaci se ženami. Od psů člověk získá empatii. Nemusíte říct jediné slovo, ale oni vycítí Vaše pocity a Vaši energii. Můžete být expert na komunikaci, ale to ještě neznamená, že budete umět komunikovat se svým psem. Já, ačkoliv neumím holandsky nebo rusky, můžu jet kamkoliv a bavit se tam se psy. Bude to univerzální jazyk zvířecího světa.
Většina lidí vede neuspořádaný život, při němž ztrácí povědomí sami o sobě, a proto je jejich psi neposlouchají. Pes nikdy neuposlechne zmatené zdroje. Člověk musí hlavně pracovat na svých osobních vztazích jako manžel, otec a s tím přijde i lepší komunikace se psem.

Otázka: Myslíte, že se někdy stanete i třeba Znalcem kočičí duše?
Odpověď: Potkávám stále více lidí, kteří dobře rozumí kočkám. Ale kočky jsou úplně jiné. Jediná kočkovitá šelma, která žije v rodině, je lev, ostatní žijí samostatně. Nicméně je pravda, že stále více lidí si pořizuje psa a kočku dohromady a samozřejmě chtějí, aby spolu dobře vycházeli. A to je pro mě nová výzva, ačkoliv kočkám tolik nerozumím. Nicméně musím přiznat, že i když jsou kočky tak silné individuality, nikdy mě žádná nenapadla.

Otázka: Máte nějaké oblíbené plemeno psů?
Odpověď: Ne. Mám jen oblíbený druh a to jsou psi. V mé smečce žije deset psů, ale normálně v přírodě by to bylo padesát. Kdybych měl jako vůdce smečky mít nějaké favority bylo by to stejné jako mít své oblíbené dítě. Proto neupřednostňuji žádné plemeno, ale oceňuji smýšlení. Ve smečce nesmíte odměňovat podráždění nebo agresi, ale musíte ocenit, když členové poslušně čekají apod.

Otázka: Označil byste nějaké určité plemeno jako vhodné třeba pro rodinu s malými dětmi?
Odpověď: Řekněme, že o té rodině nic nevím, ale pro příklad to bude třeba jejich první zkušenost se psem. Pokud mají malé děti, pak bych jim doporučil začít se středně velkým psem. Když velký pes vyroste, mohl by – třeba i nechtěně – dítěti ublížit. Proto je nejlepší středně velký pes se střední hladinou energie. I pokud jeho majitelé nebudou mít žádné předchozí znalosti, nebude mít tento pes tak rychle navrch a oni budou mít čas se všemu naučit. Pro psa je rodina vším, každý se proto musí zapojit do jeho výchovy, krmení, hry, venčení. To vše je třeba dělat jako rodina. Pes potřebuje dostávat pokyny.

Otázka: Jste inspirací pro mnoho jiných lidí. O přírodě mluvíte s neuvěřitelnou láskou. Co na psech milujete úplně nejvíce?
Odpověď: Schopnost promíjet. Prominou Vám během vteřiny. Zvířata žijí v přítomnosti, ne v budoucnosti. Jen lidé si plánují budoucnost. Zvířata žijí současnost naplno. Pes by nám mohl být knihou a učitelem.
Změnil se i náš přístup dětem. Můžete své dítě milovat sebevíc, ale musíte mu dát pravidla, co může a co nesmí, jinak z něj bude rozmazlené dítě a ne příliš dobrý člen společnosti. Každý potřebuje určitý výcvik a pravidla. Pravidla, to je nejdůležitější věc ve vztahu a ve společnosti. Jediná sféra, ve které se to mění, je manželství nebo partnerské soužití, tam nic neporoučíte, jen navrhujete a pak můžete požádat o to, co chcete.

Otázka: Na jakého psa a jakou situaci nikdy nezapomenete a proč?
Odpověď: Nikdy nezapomenu na Daddyho, mého vlastního psa. Provází mě po většinu mého života v Americe a pomohl mi vyrovnat se s mnoha událostmi, které jsem v jeho průběhu řešil jako např. manželství, začátek kariéry, narození mých dětí, naučit se potřebám ženy. Kdykoliv mi připomene, že všechno bude zase v pořádku, proto mu říkám můj osobní Buddha. Vždy budu jeho nejlepším přítelem.

Otázka: Jak se změnil Váš život teď, když jste hvězda?
Odpověď: Co se změnilo, je skutečnost, že si můžu dovolit víc než jen dvoje kalhoty a dvoje boty, ale jinak se nezměnilo vlastně nic. Má velmi dobrá kamarádka Jada Pinkettová, manželka Willa Smithe, která mi vlastně zaplatila kurzy angličtiny po mém příchodu do USA, by Vám potvrdila, že jsem pořád stejný člověk. Jen už nemusím bydlet v garáži, můžu si dovolit své vlastní auto. Pořád chci ale hlavně pomáhat ostatním. Do důchodu plánuji jít v 55 letech, tak mám ještě 15 let práce před sebou.

Otázka: Jste cvičitelem psů, natáčíte televizní seriál, výuková DVD, jste autorem řady knih a časopisů o správné výchově psů, spravujete vlastní nadaci, cestujete po celém světě. Máte při všech těchto aktivitách ještě vůbec čas vyvenčit své vlastní psy?
Odpověď: Podívejte se, mé psy teď venčí můj starší syn André, je to rodinná tradice. Je mu patnáct a o psy se stará už od raného dětství. Mám nyní příležitost cestovat po celém světě a šířit osvětu o správném přístupu ke psům a on to chápe. Chápe důvody, proč to dělám, a ví, že se teď o vše musí postarat on. Pomáhá mu jeho mladší bratr. Desetičlenná smečka je ideální pro to, aby pochopili, co je zodpovědnost. Andre má lásku i potřebné znalosti, vyrostl společně s rotvajlerem, takže zvládne i silná plemena. Calvin se zase stará o krmení. Jsem opravdu pyšný na oba své syny a snažím se je vychovat tak, aby měli pochopení pro zvířata a starali se o ně. Věřím, že lidé, kteří se umí postarat o zvířata, se umí starat i o lidi.

Otázka: Jak vůbec začal celý projekt Znalce psí duše?
Odpověď: Všechno začalo před sedmi lety, kdy za mnou přišel člověk z Los Angeles Times. V té době jsem trénoval psy několika hollywoodských hvězd, jako jsou Nicolas Cage, Jada Pinkettová, Will Smith, a měl jsem vlastní psí centrum v Los Angeles. Uveřejnili to vše v novinách s poznámkou, že by to byl dobrý námět pro show. Hned druhý den jsem měl bezpočet nabídek od TV stanic na natáčení svého vlastního pořadu.
Jinak jsem ve svém životě čerpal z té nejlepší podpory svých rodičů. Dokonce i dítě z chudých poměrů může mít ty největší sny. Chudoba se netýká peněz ale vnímání, stavu mysli. My jsme byli chudí, ale ne v naší mysli.

Otázka: Co dalšího chystáte?
Odpověď: Budeme nyní v Anglii natáčet sitcom.

Otázka: Účinkoval jste dokonce jako animovaná postavička v seriálu South Park. Jak se Vám to líbilo?
Odpověď: Moc. Moje děti z toho byly nadšené. Kluci mě hrozně rádi viděli v South Parku. Tvůrci ke mně byli milosrdní. Bylo to super, teď je ze mě nesmrtelný animovaný superhrdina (smích).


Biografie
Cesar Millan (nar. 1969 v Mexiku jako Cesar Millán Favela) vyrostl v těsné blízkosti zvířat na farmě svého dědečka v Mexiku. Již ve 13ti letech se rozhodl, že jeho cílem je stát se profesionálním trenérem psů. Tento sen by ale v Mexiku nebyl schopen uskutečnit, proto na prahu dospělosti emigroval do USA, kde se nejdříve živil např. jako řidič. Již v tomto období měl to štěstí, že se seznámil s několika vlivnými celebritami, které mu dopomohly k perfektnímu ovládnutí angličtiny a uskutečnění jeho snu o výukovém centru pro psy. Dnes je Cesar Millan nejen americkým občanem, ale i světově známým a uznávaným znalcem psí psychiky. Na svém kontě má celou řadu naučných DVD, knih a desítky dílů seriálu The Dog Whisperer, který natáčí pro National Geographic Channel, stejně jako vydává svůj vlastní magazín a společně se svou manželkou založil nadaci Cesar and Ilusion Millan Foundation. Je ženatý, má dva syny.


Rozhovor uskutečnila Mgr. Jana Dobášová ze společnosti Channels

 

National Geographic Channel přináší v dubnu exkluzivní dokument Znalec psí duše

Tento dokument byl vyznamenán mnoha televizními cenami včetně People´s Choice Award a nominacemi na cenu Emmy v letech 2006, 2007 a 2009. Příběhy nezbedných ale i nebezpečných domácích mazlíčků přichází 16. dubna na National Geographic Channel. Průvodcem seriálu je charismatický trenér psů a znalec nejen psí, ale i lidské duše Cesar Millan. Vybrané díly z tohoto seriálu budou promítány v rámci psího festivalu, který se uskuteční v kině Aero od 6. do 8. května 2010.

 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Dana - 14.8.2010 - 10:47

Seriál Znalec psí duše pravidelně sleduji, je skvělý, jen ty titulky by mohly být lepší. Jitě jste už slyšeli o českém " znalci psí duše " Rudolfu Desenském. Je neuvěřitelné, jak stejné mají s Cesarem Millanem názory (hlavně na převýchovu páníčků) a metody.Myslím, že by bylo velice zajímavé, kdyby se ti dva setkali. Možná by z toho byl i velmi sledovaný dokument. Pan Desenský má samozřejmě také mnoho příznivců.

Od: anonym - 20.10.2010 - 0:47

Millana s Desenským bych nesrovnával. Aby šlověk mohl pracovat se psy se zákonitě nemusí stát psem, který kouše.

Od: Eva - 9.12.2010 - 21:51

Znalec psí duše
Musím se přiznat, že televize není mé médium. Ale "Znalec psí duše" (a "Slečnu Marplovou") si nechám ujít jen velmi velmi nerada. Musím přiznat, že názory, postoj a hlavně moudrost tohoto muže jsou mi moc sympatické a blízké. Moc děkuji za tento rozhovor.

Od: Šárka - 14.12.2010 - 12:49

Znalec psí duše
Velké poděkování za seriál Znalec psí duše, je to nejlepší pořad o výchově psů, vlastně hlavně jejich majitelů. Cesar Millan je výborný nejenom psí ale také lidský psycholog. Je neuvěřitelně vyrovnaný a moudrý člověk. U nás se na psy pohlíží hlavně z hlediska výcviku v poslušnosti. Ale i bez tohoto výcviku, jen při udání pravidel a dobré výchově s porozumění se žije s takovýmto psem krásně.
Cesar je jediný člověk, kterému bych svěřila své psy bez nejmenších pochybností. Po zkušenostech na některých cvičištích je tento pořad balzám na duši.
Bylo by ideální dávat k držení psů nějaké "řidičáky", kde by lidi prošli určitým školením a psychologickou průpravou. Tak by se alespoň zčásti zamezilo týrání a zneužívání psů. Také kastrace psů je velice vhodný prostředek k určité kontrole nechtěných přírůstků a potlačení agrese. Co se týče pana Desenského, tak na mně působí méně vyrovnaně a trochu mu chybí přijatelnější přístup k lidem. V tomto se už vůbec nedá s Cesarem srovnat. Je mi daleko bližší Cesarovo nahlížení na soužití lidí se psy.

Od: Roman - 24.12.2010 - 19:46

dobrý den mám problém s našimi psi.máme dva.umřel mi tatka a po nejaké době se nám začali spolu prat a nevíme

Od: Jaro - 8.1.2011 - 20:58

Mame pitbulla krizeneho se stafordem a jsou mu skoro dva roky a musim rict, ze diky Ceasarovi nemame zadne problemy, o kterych vypravi majitele pitbullu a staffu v mem okoli ... od pul roku stari jezdime jednou tydne na cvicak + pouzivame vetsinu Ceasarovych metod a mame vyrovnaneho psa, ktereho se v okoli neboji a muze z 90% behat na volno .. hrozne rad bych se chtel s Ceasarem potkat ...nedostanu z Vas pani Dobasova kontakt? :)) za dva mesice letim do USA, tak by to treba vyslo .)
btw: dekuji za hezky rozhovor

Od: Helena Kováčová - 13.1.2011 - 13:58

pekný rozhovor

Od: Kája - 14.1.2011 - 12:23

Velký dík vám všem
Zdravím všechny pejskaře.
I já jsem velkou obdivovatelkou pořadu Znalec psí duše a Buď já nebo pes. Podle těchto lidí jsem vychovala mého 1. psa a patří jim můj velký dík. Ale především bych chtěla poděkovat těm lidem, kteří si psa, ať už Yorkshira nebo Pibulla, pořídí a učí ho alespoň základní poslušnosti a nenechají psa "zvlčet". Bylo mi ctí, zařadit se mezi instruktory sportovní kynologie a když vidím, vzrůstající se počet nových psovodů na cvičišti, kteří chodí pravidelně, mám skvělý pocit! Díky.

Od: zuzana - 30.1.2011 - 9:36

:o)))
Môj obrovský obdiv má pán Desenský a tiež Millan Cesar... skláňam sa pred nimi :o)))

Od: deniska - 11.2.2011 - 16:54

znalec psí duše je jedinný program ktorý tak stršne sledujem a strašne rada by som si pohovorila so Cesarom
Milanom lebo bez jeho seriálu nemôžem žiť a mám aj jeho hru.Je super.

Od: Jaroslava - 11.2.2011 - 18:56

Cesara bych take v zadnem pripade s Desenskym nesrovnavala. Cesar umi jednat a pracovat i s lidmi, coz pan Desensky bohuzel neumi (po vlastni zkusenosti).
Jsem presvedcena, ze zde je treba obojiho.
Znalec psi duse je vyborny, u nas uz sleduje cela rodina!!!

Od: Markéta - 8.3.2011 - 14:24

Znalce psí duše sleduji....Cesar Millan je fakt neuvěřitelný to co dokáže se psy je úchvatné... Takových lidí je opravdu málo co se zajímají o psy takových lidí by mělo být víc...

Od: Jana Beyerlová - 21.3.2011 - 6:36

Seriály " Znalec Psí Duše " a také " Buď já nebo pes " sleduji moc ráda pokud to je jen trochu možné. Snad jako všichni soudní lidé si myslím, že za nevychovaným psem je majitel, který svému psu nerozumí, / pes nezlobí protože chce / nebo si co se týče plemene a povahy psa, ukousl si moc velký kus. Měla jsem možnost venčit několika zaneprázdněným majitelům psí miláčky a díky těmto pořadům se snažím tyto rady uplatňovat. Jsou to skvělé pořady.

Od: Michaela - 26.4.2011 - 12:18

Ceasar je bůh
Tento seriál jsem začala sledovat s mojí maminkou na kanálu National geographic nedávno a musím říct, že nás ohromil obě dvě. To, co předvádí tento "kouzelník", je neuvěřitelné. Vůbec jsme to nemohli s mamčou pochopit, jak je možné. Tento pán by si zasloužil, aby se o něm vědělo všude. Myslím, že u nás o něm málokdo ví a je to škoda. Každopádně držíme palečky, jak Ceasarovi, tak tomuto skvělému pořadu, který třeba bude jednou vysílat i některá z našich televizí/aspoň v to doufám/.

Od: Aleš - 5.5.2011 - 12:06

Ceasarovi klobouk dolů
Vážení, díky tomuto pořadu jsem si uvědomil, že ne vždy se dosáhne pošlusnosti silou, tak jak jsem to buhužel se svými pitbully dělal dřív já. Je mi líto, že jsem o tomto úžasném přístupu, jaký předvádí Ceasar, nevěděl dřív. Tento člověk mi ukázal, že to jde i jinak. Jen doufám, že se zadaří a bude tento psí znalec brzy i na českých televizích, aby se poučili i ostatní lidé, kteří požívají při "převýchově" psů špatné metody, jako jsem používal já.

Od: anonym - 27.5.2011 - 19:00

Znalec psí duše je naprosto ůžasný pořad.

Od: pavla - 10.6.2011 - 20:59

znalec psi duse
Tomu to poradu velice fandim a sleduji ho kazdy den.Je to uzasnej clovek. Jen tak dal Cesare jste me velkym prikladem.

Od: milena - 22.6.2011 - 1:34

millan cesar
nejprve podekovani vam pani magistro za zprostredkovany rozhovor s panem millanem cesarem kteremu patri moje velike uznani sklanim se pred jeho osobou ktera ma otevrene srdce jak pro pejsky tak pro lidi prirodu mam sama nekolik psich plemen a ucim se neni to lehke proto moc dekuji a tesim se na dalsi psi lekce milena

Od: Robert - 5.7.2011 - 8:46

Ceasar je super
Dobrý den, rád bych se i já poklonil tomuto géniovi, tudíž: " Klobouk dolů, pane mistr", strašně rád bych se s tímto člověkem setkal osobně, ale to se mi asi bohužel nesplní.Nicméně tento pořad by měla určitě vysílat nějaká naše tv, bylo by to super.Všechny díly bych si natáčel, snad se někdy dočkáme!

Od: Tess - 13.7.2011 - 21:12

KNIHY!!!!
Klaním se tomuto muži také je to neuvěřitelné co se psi dokáže až se to slovi nedá vyjádřit. Takže se kloním ale spíše by mě zajímalo kdy jeho perfektní knihy vyjdou v češtině...Nevíte někdo jestli nějaké nakladelství chystá překlad? Mám totiž pocit, že plno nekvlitních knih je překládáno ale poklady na ty se kašle...

Od: denisa - 23.10.2011 - 11:25

problem
když náš pes se bojí rány když něco spadne co máme udělat?

Od: Petra - 25.11.2011 - 15:40

Prosím, nesrovnávejte tady M.Cesara s Desenským, je to nebe a dudy a PAN Cesar si to nezaslouží, protože je úplně NEJ.

Od: kamila - 28.7.2012 - 13:39

Cesar je kapacita v oboru, škoda jen že není podobných lidí na světě víc, nebo u nás. Je opravdovým mistrem a já se stále od něho učím a to se věnuji psům a výcviku více jak 25let! Já osobně byhc psa nedala žádnému člověku na světě bez předložení způsobilosti k držení tohoto zvířete, jako se vydává řidičák, musel by mít člověk potvrzení o tom že prošel školením, psychotesty a praxí s výcvikem. To byste koukali kolik lidí by nemělo šanci na pořízení a držení něčeho tak dobráckého jako je pes! Lidi to množí jak nevím co, nemají ani chovnou stanici a dovolí si rozmnožovat svého psa jen proto že si myslí že je krásný! Jen pitbulů bez PP u nás ročně přibyde cca 600ks! Opravdu si myslíte že je u nás tolik sportovců a zkušených kynologů kteří si ho mohou dovolit? Každý čumí do PC a je na inteligentním facebooku pro blbečky...... Pak to končí v útulcích nebo zastřelením chudáka psa. Jen v ČR bychom potřebovali několik Cesarů!

Od: Tea - 9.10.2012 - 19:57

Naprosto geniální pán -
- psycholog a rodinný poradce ! Nejsem žádná plačka, ale u tohoto pořadu nejednou slzím, především za psy. Dojemný flanderský bouvier nebo rtw, co konečně poznal, k čemu byl stvořen ... nudící se a frustrovaní jedinci obklopení luxusem, bazén a hektarový pozemek, a přesto jsou životem znechuceni a obracejí svou energii buď proti sobě, nebo proti jiným. tak tohle prý je ta domestikace :(

Od: Vlasta - 6.2.2013 - 14:00

Cesar Millan je obdivuhodný člověk.Jeho pořady jsou pro mne doslova drogou. I když jsem již viděla mnoho dílů a dokonce i opakovaně, je stále co se od něj učit. Obdivuji jeho klid a vyrovnanost,čímž se liší od našeho pana Desenského. Oba však mají stejný cíl,jen každý jiné metody.Mám životní sen, potkat pana Milana osobně. Je stále co, se v životě učit.

Od: Terka - 12.6.2013 - 8:23

druhý C. Millan
Znalec psí duše je pořad, který sledujeme celá rodina. Máme 4 psy a teď jsme přibrali dalšího z útulku. Měli jsme velké problémy s jeho začleněním do naší smečky. Zkoušeli jsme kontaktovat různé cvičitele a přitom jsme narazili na člověka, který dokáže to co C. Millan. Ještě jednou moc děkujeme do Vimperka panu Molnárovi naše smečka je teď kompletní. Nejenom v Americe dokáží vychovávat psy.

Od: Veronika - 28.5.2016 - 15:02

Dobrý den,
je mi 16 let a mám ročního zlatého retrívra Daddyho. Má problém že když se k němu někdo během jídle přiblíží začne vrčet a štěkat. Už me i pokousal. Mám strach aby se jeho agrese nezhoršila a náhodou někoho i nenapadl. A tak se chci zeptat jestli mi nemůže někdo pomoc a poradit jak na něj.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2018 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.3145 s