Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 28.11.2021, svátek má René 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13145
Komentářů: 11273


MěřeníSáblíková, Roden nebo kardinál Vlk jak je neznáte

21.04.2010   Aneta Šimonková   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Karel Roden, Josef Abrhám nebo Ladislav Smoljak a Zdeněk Svěrák – osobnosti, které před objektiv jen tak lehce nedostanete. Fotografce Nguyen Phuong Thao se to ale podařilo a vybrala více jak třicet portrétů, které si můžete prohlédnou na výstavě v kavárně Platýz.

Vernisáž zahájil herec Miroslav Donutil, který připomněl, že výstavní prostory se v kavárně obměňují jednou za tři měsíce. To ostatně není Nguyen Phuong Thao neznámé, protože její fotografie zde před více jak půlrokem už zkrášlovaly prostředí a nyní se s aktuálními snímky můžete pokochat znovu. A koho že uvidíte?

Atraktivním momentem může být námět některých fotografií. Nguyen Phuong Thao pracuje pro MF DNES, a tak její snímky většinou vznikaly s určitým tématem média. Bývalý kardinál Miloslav Vlk tak například dostal otázku, jaké je jeho nesplněné přání. Jeho sen stát se pilotem fotografka a přípravný tým změnili v částečnou skutečnost a bývalý pražský arcibiskup pózuje na křídle malého letadla.
Jiný příběh má zvěčnění našich sportovních idolů – Sáblíková, Záhrobská, Eliáš – ti se fotili k příležitosti Olympijských her v kanadském Vancouveru a Thao zvolila přízračné ladění – odstíny modré a šedé a náznaky ledu a mrazu. Toť malá ochutnávka, dále napovíme, že spatříte i Aňu a Ester Geislerovy, Lucii Bílou, Petra Čecha, Petra Čtvrtníčka, Livii Klausovou, Tomia Okamuru, Pavla Lišku, Jiřího Langmajera nebo Petra Hapku.

Nguyen Phuong Thao přišli na vernisáž podpořit i herec Pavel Zedníček s manželkou moderátorkou Hankou Kousalovou nebo spisovatel a publicista Ondřej Neff se synem Davidem, se kterým Thao žije a který rovněž přispívá coby fotograf do MF DNES.

Nguyen Phuong Thao se narodila v roce 1972 ve vietnamské Hanoji. Do Čech se poprvé podívala v roce 1990, kdy přijela na zahraniční stipendium a posléze zde studovala Fakultu socialních věd Univerzity Karlovy v Praze. V médiích, konkrétně v MF DNES, působí od roku 1997, kde fotí především portréty pro Magazín DNES.

Výstava fotografií Nguyen Phuong Thao trvá do 15. července a zhlédnout (a občerstvit se rovněž) ji můžete v Café baru Platýz v ulici Národní 37 v Praze 1. 
Aňa Geislerová a Petr Čtvrtníček v prostorách Café baru Platýz (Foto: Aneta &Simonková)


Ledová trojka (Foto: Aneta &Simonková)


Že by se herec chystal k Poslední večeři? Oh my God... tedy Liška. (Foto: Nguyen Phuong Thao; Zdroj: iDNES.cz) 


Nguyen Phuong Thao a Miroslav Donutil na zahájení výstavy (Foto: Aneta &Simonková)


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0196 s