Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 26.9.2023, svátek má Andrea 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 521
Publikovaných článků: 13519
Komentářů: 11387


MěřeníNa co do kina - 20. týden

17.05.2010   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jen tři filmy přicházejí do kin v tomto týdnu, ale všechny něčím zaujmou. Ať už jde o rozmáchlou rodinnou ságu BAARIA, nenáročnou komedii TO BYL ZÍTRA FLÁM a především pak to platí pro filmové převapení týdne - nový a nezvyklý film Jana Svěráka KUKY SE VRACÍ.

BAARIA
Giuseppe Tornatore je klasik, který své schopnosti zaujmout diváka projevil v řadě filmů, jmenujme třeba Bio Ráj., Legendu o 1900, Malenu či Náznámou. Jeho nejnovější snímek, jehož česká premiéra se dvakrát odkládala, zavede diváky do sicilského města Bagheria (v místním dialektu BAARIA), kde režisér vyrostl. Půjde tedy o částečně autobiografický příběh. V Baarii se bude odehrávat přáběh ústřední manželské dvojice do něhož bude zasahovat široce rozvětvené příbuzenstvo, sousedé, přátelé a tak... Celkem tři generace se vystřídají v ději zasazeném do let třicátých až sedmdesátých minulého století a zahrne události od nástupu fašismu až téměř k současnosti. Najdeme v něm "všechny znaky vývoje sicilské společnosti - bídu zemědělských nádeníků, hrubost statkářů, negramostnost, pověrčivost, zvůli fašistických pohlavárů, válku, hlad, nálety, příchod Američanů, boj o půdu, ideály socialismu a komunismu, vliv křesťanské demokracie, spekulantství, korupci, mafii, ale také lásku a rodinu," napsala z festivalu v Cannes Eva Zaoralová, která dodává: "Film je skvěle natočený s mimořádným smyslem pro detail. V portrétu...města Bagherie...se mísí nostalgie a sentiment částečně s ironií..." Dodejme, že hudbu k filmu složil slavný Ennio Morricone. Film uvádí společnost Hollywood Classic Entertainment (35 mm).

Kuky se vrací
Kuky se vrací je dobrodružný i poetický, rodinný příběh v němž ovšem hlavní role přebírají hrdinové ze světa dětské fantazie. „Dlouho jsem toužil udělat film, v němž bych se mohl věnovat drobným detailům - hmyzu, světlu v listí, letícímu chmýří a vůbec mne zajímalo, co se na scéně odehrává, když herci odejdou. Různě jsemto do svých filmů pašoval, ale šlo to těžko.“ vysvětluje režisér Jan Svěrák impulzy k natočení filmu, jehož hlavními, ale nikoliv jedinými, hrdiny jsou loutky. „Napadlo mne tedy změnit měřítko a zasadit příběh přímo do mikrosvěta, jeho protagonisty udělat dostatečně malé, aby kořeny stromu byly dekorací, světlo v malinových listech dělalo atmosféru, chmýří bylo rekvizitou a veškerý hmyz přirozeným komparsem,“ dodává Jan Svěrák, který je zároveň autorem scénáře a jako u většiny svých posledních filmů také producentem.
Podle prvních kritik je KUKY SE VRACÍ velkým úspěchem. Vrací se s ním "pravá filmařina", píše Mirka Spáčilová v titulku aby v závěru své recenze dodala: "Natočený je unikátně a kouzelnicky." Nebudeme k filmu více dodávat, protože to pravé překvapení se rodí vždy, kdy to nečekáte. Ať je tomu i v tomto případě... Uvádí společnost Falcon.

To byl zítra flám
Rádobymomedie o tom, že přehánět s alkoholem se nevyplácí. Stačí jedna protažená oslava a trojice třicátníků a jeden dospívající mladík se po smršti vodky a red bullů a po koupeli v zahradní vířivce ocitnou rázem v osmdesátých letech. Jak se to stalo? A co tam proboha budou dělat? Nemluvě o tom, jak se vrátí zpátky? To už zodpoví snímek, který do českých kin uvádí společnost Palace Pictures. Námět sice nepříliš původní, ale herecké obsazení slibné - John Cussack, který nezkazí nikdy nic, Craig Robinson, komediální jistota a Rob Corddry také jako komik nezklame. Jak si s tím poradil režisér Steve Pink (Bezva vejška) uvidíme v kinech.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0767 s