Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 1.12.2021, svátek má Iva 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13146
Komentářů: 11275


MěřeníLucie Bílá a Karel Roden se sejdou V peřinách, Eliška Balzerová zatančí hip-hop

24.05.2010   Aneta Šimonková   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

První český 3D hraný film se pomalu začíná realizovat. 24. května padne první klapka snímku F. A. Brabce V peřinách, který potěší všechny věkové kategorie. V rodinném filmu se objeví řada osobností v situacích, na které u nich nejsme tak často zvyklí. Lucie Bílá si opět střihne roli herečky, Karel Roden bude zpívat a tancovat a Eliška Balzerová se popere s hip – hopem.

Prozatímní nástin filmu představili někteří aktéři. Lucie Bílá bude představovat tak trochu neposednou maminku dvou dětí, což předvedla i na setkání k příležitosti představení „první klapky“, protože spíš dováděla se svými filmovými dětmi (Amélie Pokorná a Matěj Převrátil). Rodinu pak doplní coby manžel a otec Karel Roden. Eliška Balzerová zase prozradila, že v jejím případě bylo na zkouškách nejtěžší zvládnout tanec, konkrétně hip – hop. „Musíte se strašně rychle pohybovat, protože ta hudba sama o sobě je rychlá a navíc ještě musíte myslet na takové "střihové" pohyby“, vysvětlila Balzerová, jakou cestou se učila tento taneční styl. Protože se jedná o hudebně ztvárněný film, tak se již nyní můžete zaposlouchat do písně S ním, ať jen sním, který nazpívala Lucie Bílá.

Představitelé hlavních rolí a scénárista. Zleva: Jiří Mádl, Matěj Převrátil, Lucie Bílá, Amélie Pokorná, Miroslav Adamec a Eliška Balzerová.

O čem to bude?
Snímek V peřinách představuje reálný a pohádkový svět, protože v čistírně vám vyčistí peří, aby se vám zdály jen krásné sny. A děj filmu? Napovíme, že hlavní zápletka se děje okolo hlavních dětských hrdinů Vendulky a Matěje, kterým záhadně zmizí dědeček z čistírny a na nich je, aby ho zachránili. 

      
Lucie Bílá a Jiří Mádl si vyhráli s dětskými představiteli rolí.

Proč 3D?
Co si máme představit pod českým ztvárněním 3D filmu? Rozhodně to nebude něco na způsob Avataru ani to nebude až moc přetechnizované. „Nepředstavujte si, že když Lucie Bílá bude coby maminka dětem nalévat polévku, tak zároveň poleje první, druhou řadu v kině“, vysvětlil F. A. Brabec. Zároveň přiznává, že i celé zpracování bude náročnější. „Používáme techniku stereoskopického snímání, při níž 3D efekt vzniká přímo během živého natáčení, ne zpětně v počítači. Všechny scény snímají ve stejný moment dvě digitální kamery, které v tu chvíli vlastně suplují dvě lidské oči. Takovou dvoukameru právě připravujeme a zkoušíme a testovací záběry jsou úžasné.“ Diváci pak 3D výsledek uvidí jen díky speciálním brýlím, protože takto pořízený snímek (kamery jsou postaveny v různých úhlech) je rozmazaný.

Režisér se domnívá, že by film byl výjimečný i v běžném 2D formátu nejen vzhledem ke svému hravě poetickému a humornému obsahu, a také díky oblíbenému žánru muzikálu. Trojrozměrná forma ovšem přidá pro diváky ještě něco navíc. Tvůrci slibují skvělou podívanou, kde vedle moderního retrostylu pohádky a celého polštářového světa, zaujmou velkoryse pojaté choreografické scény, v nichž se v jednom záběru objeví např. 100 lidí tančících na náměstí.


Eliška Balzerová se držela žáby.

Snímek se bude točit od května do konce července v jihočeském Písku. Premiéra se připravuje na březen 2011.

Předběžné informace o snímku V peřinách
Hudba: René Rypar
Choreografie: Dana Gregorová
Režie: F. A. Brabec
Napsal: Miroslav Adamec
Hrají: Lucie Bílá, Karel Roden, Amélie Pokorná, Matěj Převrátil, Bolek Polívka, Eliška Balzerová, Nina Divíšková, Arnošt Goldflam, Jiří Mádl, Anna Stropnická, Nikol Moravcová
Producent: Igor Konyukov – Hollywood Classic Entertainment

Část týmu pózuje. Když fotografové chtěli, aby se skupinka natočila doleva, Jiří Mádl (který na snímku chybí) si neodpustil narážku: "Doleva ne!" (v souvislosti s předvolebním klipem "Přemluv bábu").

Foto: Aneta &Simonková


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0235 s