Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 9.12.2021, svátek má Vratislav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13151
Komentářů: 11276


MěřeníUž i Upíři darují krev. Nezůstaňte pozadu!

28.05.2010   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V pražské Thomayerově nemocnici se sešla skupina lidí, kteří podpořili projekt dárcovství krve, jehož hlavní tvář – Eva Čerešňáková – pro tuto akci oslovuje známé osobnosti. Ne, že by se sem dostavila parta samých upírů, ale mezi dárce jako jsou zpěváci Vilém Čok nebo Ondřej Ruml, modelky Agáta Hanychová či Zuzana &Stěpanovská a herec Petr Vágner, se vmísil jeden "Upír" – Václav Upír Krejčí.

Na již tradiční akci Českého červeného kříže - odběru krve - se sešla jednak skupinka stálých dárců (Eva Čerešňáková, Zuzana &Stěpanovská nebo Václav Upír Krejčí), tak přibylo i hodně nových tváří (modelka Agáta Hanychová, zpěvák Ondřej Ruml, moderátor Petr Vágner, muzikant Vilém Čok, vicemiss Hana Věrná, modelka Hana Chymčáková, herec Matouš Ruml, DJ Wich, zpěvák Thom ze skupiny Imodium, Kapino ze skupiny PostIt a bubeník Jugi z kapely UDG).

Dárcovství krve je druh charity, kterou může podpořit skoro každý a nestojí ho to ani korunu – jen trochu času a překonání sebe sama. I když při odběru krve vtipkovali spíše muži a dámská část otáčela hlavu stranou od pohledu na jehlu, všichni se shodují, že odběr opravdu nebolí. Stačí jen zhruba deset minut, kdy darujete 450 ml krve.

Stručné shrnutí o odběru krve se můžete dočíst v článku o minulém odběru - Petr Kolář, Marek Ztracený nebo Eva Čerešňáková darovali kus sebe - nebo se podrobněji informujte na www.darujkrev.cz či na www.cervenykriz.eu.


Český červený kříž
Český červený kříž oceňuje pravidelné dárce krve Zlatými kříži I., II. a III. třídy a tato nejvyšší ocenění obdrželo v letošním roce celkem 1 296 dárců krve, z nichž 106 bylo držiteli nejvyššího Zlatého kříže za 160 bezplatných odběrů. K 31. 12. 2009 evidoval Český červený kříž celkem již 7 239 nositelů Zlatých křížů, z nichž 545 dárců darovalo krev nebo její složku již 160x. Počet dárců krve v ČR sice dosahuje jen cca dvou třetin doporučovaného počtu, nicméně v loňském roce se po delší době počet nových dárců o něco zvýšil.

Zleva: Ondřej Ruml, Eva Čerešňáková, Agáta Hanychová a Petr Vágner.

Autor fotografií: Tomáš Martinek


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0383 s