Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 28.11.2021, svátek má René 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13145
Komentářů: 11273


MěřeníUvolněný a vtipný - takový je nový Sex ve městě

05.06.2010   Aneta Šimonková   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Carrie, Samantha, Charlotte a Miranda jsou zpět. Již ve druhém pokračování filmového zpracování původního seriálu Sex ve městě. A i když se uklidnily, tak vtipem hýří stále.


Pokud si dáte dohromady dosavadní peripetie hlavních hrdinek seriálu a následně filmu, možná se vám bude zdát, že vývin děje je dopředu jasný. Ale omyl. Nové zpracování zejména vztahových záležitostí čtveřice Američanek nejde po logickém vyústění děje. Proto neočekávejte, že se některá z nich změní, jenom proto, že by se očekávalo, že se vdá, že otěhotní nebo, že už dlouho žije ve šťastném svazku, tudíž musí trošku nabourat harmonii. Naštěstí. To ale neubírá na atraktivitě děje. Ten má devizu jinde.

Hlavní hrdinky byly dříve rozjuchané dámy, které – zjednodušeně – pobíhají po nákupech, štěbetají nad drinky, řeší vztahy a náznakem poznáme, že jsou i pracovně vytížené, ovšem, kde na to berou čas, to už trochu nekoresponduje s dějem a časovou možností. Tento model se v podstatě přenesl i do prvního dílu celovečerního filmu, který ale vznikl zhruba deset let po začátku natáčení seriálu a kde i scénáristi připsali hrdinkám charakter zralých žen. Ve „dvojce“ už od toho upustili. Dámy žijí obyčejnější život.

Foto: Craig Blankenhorn (Warner Bros)

V novém pokračovaní se podíváme, jak klape manželský život Carrie a Božskému, který trošku padá do stereotypu, zjistíme, jak Samantha zvládá stárnutí a lovení mužů, zhodnotíme, zda Charlotte zvládá roli matky dvou dětí a jestli Mirranda je opravdu pořád taková workoholička.

Hlavní událostí ve filmu je cesta do zahraničí. Samanthě se naskytne příležitost zajet do Spojených arabských emirátů, a tak pojme výlet jako dámskou jízdu, kam přizve své tři kamarádky. A že se jedná o velmi luxusní zájezd. Dámy mají svá auta, své řidiče, exkluzivní apartmá a vše, co si jen mohou přát. Ovšem i přesto nebudete sledovat život zbohatlíků a snobů. Uvidíte i lidskou stránku, kdy Carrie poznává svého sluhu a dozvídá se, že jde o muže, který tvrdě vydělává v Emirátech, aby mohl přilepšit své rodině a jednou za tři měsíce vidí svoji ženu, která žije v Indii. Jak se k tomu Carrie postaví? Ta, které dříve vyčítali povrchní život?

Foto: Craig Blankenhorn (Warner Bros)

Společnou řeč zde najde Charlotte a Mirranda. Obě jako matky si nad sklenkou sdělují své pocity a dojmy z mateřství. Charlotte navíc řeší problém se svojí mladou chůvou, která nenosí podprsenku a tak její vnady jsou jaksi výraznější.
A Samantha? No tak představte si, že tento uragán, který se nikdy nezdráhal sexu, pustí do muslimské země. Podaří se jí abstinovat? Ne, rovnou to prozradím. Ovšem počkejte si, s jakým vtipem se s touto situací vyrovná.
 
No a protože jste už asi slyšeli o tom, že se ve filmu objeví i dávná láska CarrieAidan -, tak ano. Skutečně se potkají. A u přátelského setkání to neskončí…

Nový Sex ve městě je svěží a vtipný. Nebudete tak napjati a emocionálně vyšťaveni jako u „jedničky“. Jak jsem zmínila, naštěstí. U "dvojky" by to už bylo moc. Nic nepůsobí násilně, jen budete sledovat příběh čtyř žen, jejichž životní osudy se odebírají jednou z cest, ale ne tou, kterou bychom prvoplánově předpokládali. Když si zajdete na Sex ve městě, tak se zasmějete, uvolníte a samozřejmě se pokocháte i vizuálním doprovodem. Patricia Field opět nezklamala, a tak, kdo má slabost pro šatičky, se dostatečně pokochá. Pro jistotu vám i muslimské ženy ukáží, co nosí pod svými džilbáby (hábity zahalující tělo).

Sex ve městě 2
Režie: Michael Patrick King
Námět: Candance Bushnell
Produkce: Michael Patrick King, John P.Melfi, Sarah Jessica Parker
Herci: Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Chris Noth, David Eigenberg, Evan Handler, Jason Lewis, Mario Cantone, Willie Garson
Žánr: Romantická komedie
Přístupnost: Do 12 let nevhodný

České stránky filmu naleznete na FACEBOOKU. Tam najdete nejen nejžhavější informace, ale ještě se hodně pobavíte.

Premiéra: 3. června 2010

Foto: Craig Blankenhorn (Warner Bros)

Zdroj
: Warner Bros


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0336 s