Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 20.8.2022, svátek má Bernard 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13262
Komentářů: 11311


MěřeníDoby minulé jsou tu pořád s námi. Bůh žehnej fotografii!

30.06.2010   Aneta Šimonková   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Také se občas prohrabáváte starými rodinnými fotografiemi a vzpomínáte na okamžiky, které se ke snímkům vztahují? Zkuste zavzpomínat na situace, které vám nejsou cizí, ale vaše rodinné album je nemá zdokumentované. A uvidíte vedle sebe Václava Havla a Milana Knížáka. Centrum současného umění DOX nyní nabízí „Pohled do archivu 1“. Čas máte do 26. září.

Nejenom fotografickou dokumentaristiku chce výstava nabídnout. Vystavenými snímky chce poukázat také na souvislost doby a uměleckého díla. Fotografie tak zobrazují nejen chod života běžných lidí, ale naleznete zde i osoby veřejné, takže spatříte například Milana Knížáka v obležení trpaslíků, který rezignoval na post rektora Akademie výtvarných umění a otevřel si obchod právě s těmito postavičkami. Na jiné fotografii zase zhlédnete Václava Havla s manželi &Skvoreckými těsně v porevoluční době. 

   

Fotografie jako záznamové médium nahlíží do veřejných i soukromých prostorů, galerií a uměleckých ateliérů, připomíná málo známé výstavy, autory a díla, uchovává nejrozmanitější podoby výtvarného umění (architektura, užité umění, scénografie, realizace, akce, instalace apod.) jak z oficiální, tak z neoficiální scény. To ovšem představuje první část expozice. Ta další bude následovat, protože Archiv výtvarného umění, o.s. pokračuje ve spolupráci s DOXem, a tak se můžeme těšit i na jiné archivní materiály, nejen ty fotografické.

 

MÍSTO KONÁNÍ: Centrum současného umění DOX
(expozici najdete v "Malé věži" - prostor nad knihovnou nebo se sem dostanete přes terasu, kde je nyní objekt "193 m n.m." /loď s domečkem/ od Aleny Kotzmannové)
Poupětova 1a
Praha 7
170 00
www.doxprague.org

DOBA TRVÁNÍ: do 26. září 2010

A ještě upozornění. K dnešnímu poslednímu školnímu dni si DOX připravil dárek k vysvědčení. Jedná se o animační program "Inspirace přírodou" k výstavě Jana Kaplického - Vlastní cestou!, který začne ve 14 hodin. Všechny děti mají vstup a program zdarma a jejich rodiče 50% slevu na vstupenku. K programu je nutná rezervace, proto ji neodkládejte. Více se dozvíte na stránkách DOXu.Foto fotografií: Aneta &Simonková


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0356 s