Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 29.6.2022, svátek má Petr a Pavel 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníVáclava Molcarová - Když h(pt)áčka lapají aneb Sundejte růžové brýle

21.07.2010   Monika Dobešová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Snad každý z nás čte knihy i pro jejich „růžovost“. Romantika, láska, galantnost, odpouštění, návraty, štěstí. A co takhle trochu reálna?

Kniha Václavy Molcarové – Když ptáčka lapají vám žádné růžové brýle opravdu nenabídne. Snad ze začátku by se mohlo zdát, že autorka spadne ke klasickému romantickému poznání, šlechetnosti a bezproblémovosti. Ale ouha.

Třiatřicetiletá Alžběta je normální žena. Až na fakt, že vlastně neví, co se životem. V mládí velké sny, avšak později usazení se v práci, jež měla být dočasná, než se najde něco „lepšího“. Nic ale nepříchází a Alžběta sama pořádně neví, čemu se chce věnovat. Moc kamarádů nemá, je spíše samotářka. Tudíž pozvání na vodu s partou lidí ihned odmítne. Jenže, když se člověk opije, dělá pak věci, které by jej nikdy ani ve snu nenapadly. To však milá Alžběta zjišťuje až po probuzení a odeslaném mailu, že voda platí. A tak se nedá nic dělat.

První dny si připadá jako cizinec. Neumí vodácký slang, nic jí nejde a nikdo se k ní moc nehlásí. Zlom přinese až výšlap na hrad v jedné z mnoha zastávek. Prolomí neprostupnou bariéru bručouna Marka, aby zjistila, že je ve skutečnosti fajn.

Spolu překonají obtíže, poskytované bývalou Markovou manželkou Božkou, i jeho nemoc. Avšak soužití Alžběty s Markem je protkané hádkami, neshodami, křikem, ale i usmiřováním. Abych vás však uklidnila, Alžběta se nakonec dočká i vytoužené svatby. Jen „trochu“ jinak, než si to představovala.

Autorka prostě ví, že život není peříčko a také to dává čtenářům jasně najevo. Žádný vztah není bez hádky, komplikací a člověk se holt celý život jen nevznáší na obláčku, ale občas z něj také bolestivě padá. Kniha na mě zpočátku působila velmi neuměle, ale to po chvíli opadlo. Chválím za reálnost a určitě doporučuji k přečtení. Člověk si uvědomí, že všechno hezké, co přichází, musí chytit za pačesy a užívat si to do poslední kapky.

Václava Molcarová: Když h(pt)áčka lapají
vydalo nakladatelství XYZ v roce 2010
Obálka:
www.knizniweb.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0387 s