Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 28.2.2024, svátek má Lumír 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníNejlepší aquaparky Čech: Bazén s klouzačkou již nestačí

20.08.2010   Michaela Wilhelmová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nechce se vám zalézat do zabahněného rybníka či rozvodněné řeky? Hupněte do bazénu! Pokud se chystáte vyrazit v celou rodinkou, zvolte aquapark. V České republice je jich skoro 20 a mají co nabídnout. Jaké mají nejlepší reference?

Naše túra s plavkami a ručníkem v kufru auta začíná v matičce Praze. Bazénů tu je nespočet, aquaparky v podstatě jen tři. Nejoblíbenější je ten na samém kraji města -  AquaPalace Čestlice. Proč se těší oblibě právě ten? Patří k největším aquaparkům ve střední Evropě! Ukrývá v sobě tři velké bazény, a to jak pod střechou, tak s možností koupání ve venkovní části - a to i v zimě. Pro děti tu je nespočet brouzdališť, vrak lodi i i jemné vlnky ve vodních kanálech. V jednom z teplých bazénů na vás čekají akvária s nejednou rybou. Na vaše pozadí se těší šest tobogánů, z nichž některé můžete sjet na pneumatice. Sauna se bohužel doplácí zvlášť, ale za to si můžete vybrat z několika druhů. Co tu mají originálního? Například relaxační podzemí s pískem imitující poušť a oázu. Perličkou na dortu je ale potápěcí jáma. Přímo v aquaparku si můžete udělat potápěčský kurz! Až vám z něj vyhládne, za rohem máte dvě restaurace...

Kolik vás to bude stát? Ve všední dny 120 na hodinu, 600 na celý den. O víkendu ještě hůř: 150 za hodinu koupání a 750 za celý den. Alespoň jedna dobrá zpráva: děti do jednoho metru výšky jdou zdarma. 

Vířivky v Čestlicích  

Vykoupáno? Plavky nám ani nestačí uschnout a vyrážíme z metropole pryč, vstříc dalším vodním hrátkám.Stačí nám hodina jízdy a zastavujeme před nejslavnějším aquaparkem Čech. Jsme na severu v Liberci. Vítejte v Babylonu! Jedni nad ním jásají jako malé děti, druzí ohrnují nos nad typičností kýče. Na jakou stranu se dáte, je jen na vás. Považte ale, že je-li AquaPalace v Čestlicích největším vodním parkem, pak je Babylon největším centrem zábavy. Krom hotelu tu najdete unikátní kino s 3D efekty a pohyblivými sedačkami, kde na vás klidně i pustí páru, ráj všech technických rébusářů i řadu obchůdků a restaurací. Co na vás čeká v samotném ráji vyumělkované antiky? Skluzavky, tobogány, chodbičky klikatící se tajnými vodními toky, jeskyně pro soukromé čachtání a samozřejmě řada vířivek. Část schodů k tobogánu můžete překonat i provazovým tunelem. Krom toho máte v ceně sauny a dokonce lehátka solária! Pryč se vám ani nebude chtít...   

Kolik vás to bude stát? Za celý den 290 korun, děti do 140 centimetrů 240 a ty menší metru opět zdarma.  

 

Větší liberecký bazén Babylonu  

Na skvělé koupání v aquaparku nemusíte bydlet hned ve velkoměstě. Skvělý, i když menší bazén s plnou výbavou, saunou i pořádnými skluzavkami najdete například v Kolíně. Nechybí ani umělé vlny, gejzíry či vířivky. A naprostý argument pro? Cena. Přijde vás na pouhých 60 korun na hodinu, při delším pobytu se částka zlevňuje. Slevy mají důchodci, děti i studenti. Nádhera! 

 

Skluzavky v kolínském Vodním světě 

Dobré recenze utržil i poměrně neznámý Aquapark v Kravařích. Tápete-li v mysli, kde se nalézají, hleďte směrem k Opavě. Užijí si tu plavci (což se o většině těchto center říci nedá) i ti, kdo se přišli jen rochňat ve vodě. V hlavním bazénu vás skropí vodní chrliče, děla a lehnout si můžete na masážní lavice. Samozřejmě nechybí dětské bazénky, tobogán a vířivka. A cena? Všední den 70,-  a víkend o 30 víc.   

Dětský bazén Kravaře  

Naše poslední zastávka bude v oblíbeném Vyškově. Svezeme se na dvou tobogánech, zaplaveme v bazénu a zhodnotíme, že tu mají stejnou výbavu, jako v Kravařích. Navíc nás potěší finská sauna a opět i cena - 70 za hodinu. Milovníci netradičních zážitků mohou zkusit obdobu zorbingu - zavření v kouli se kutálíte po hladině. Čachtání zdar! 

 

Celkový pohled na areál. Náleží k němu i venkovní bazén.    

Fota: www.antee.cz, www.centrumbabylon.cz, www.aquapark-kravare.cz, vodnisvetkolin.cz, aquaparks.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.025 s