Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 24.2.2024, svátek má Matěj 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníZvrhlé hrátky démonů s pořádným kusem Hovězího

23.08.2010   Michaela Wilhelmová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zajímá vás, jak vypadá dnešní peklo? Představu plnou kotlů s roztopeným olejem můžete hodit za hlavu. Pravda je mnohem nudnější. Pokud tedy nejste démon s pečlivě vytříbeným vkusem chlípnosti, nebo alespoň znuděný smrtelník ochotný obětovat vše za chvilku rozkoše...

Je překrásná. Skvěle stavěné tělo s pevností pancíře doplňuje o blanitá křídla. Ne, není anděl. Jmenuje se Lilien a její matkou i souložnicí není nikdo menší, než samotná kněžna pekel Lilith. Její vize ale dalece přesahují prvoplánové ukousnutí duše slabým smrtelníkům. Ne, Lilien míří výš. Tam, kam se nikdo za celou existenci nebe a pekla neodvážil…

Arnošt Hovězí je znuděný smrtelník. Za chvilku rozkoše v magickém kruhu nakresleném křídou by se nechal klidně rozsápat, rozčtvrtit a sežrat. Jenže všechno dopadne úplně jinak. Tak, že by na to nestačila ani jeho nejdivočejší fantazie. Nejen, že z potěšení se sexuchtivou démonkou nebude nic, ale sukubus se navíc ukáže být existencí tak nešťastnou, že nad ní musí kroutit hlavou nebe s peklem ruku v ruce.  

Martin D. Antonín se veze na populární vlně městské fantasy. O akci nebude nouze a neotřelý pohled na pekelné strasti i andělské kejkle přetékající byrokracií má sice do filozofických statí pořádně daleko, ale spolu s úsměvem vám třeba semínka úvah o zřízení všehomíra i Bohu otočeném zády mezi několik závitů zaseje. Můžete to chápat jako alegorii, světonázor, anebo nad celým konceptem prostě nepřemýšlejte a jen si užívejte surového líčení, boje i něžností po pekelném způsobu. O kůži a bič v nich nouze nebude.

Ze zástupů podobné literatury sice Daemonica o tři stupně výše nevyskočí, ale rozhodně není publikací, kterou hodíte hned po dočtení směrem k modrému kontejneru tříděných odpadů. Má grády, přiměřenou dávku peprnosti a neotřelé nápady. Milovníky komiksů potěší i ilustrace Jana Pekárka - mezi 354 stranami textu najdete hned několik ilustračních pasáží, za které by se s trochou nadsázky nemusel stydět ani výtvarník Sin City Frank Miller. Připomíná špetkou Kulhánka, ubere-li techničnosti brutalit a přidáte o něco víc fantazie a sexu. Ostatně, kdy jste naposled četli příběh duše, ležící v něčím žaludku? 


Daemonica - Hovězí v žaludku; 1. díl - Pekelný nářez
Martin D. Antonín
Vydalo nakladatelství Straky na vrbě
(www.straky.cz - ikona převzata tamtéž)Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0215 s