Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 22.2.2024, svátek má Petr 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníLéčba šokem, spletla se schválně Olga Sommerová při křtu knihy

31.08.2010   Jaromír Komorous   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Autor svazku John Bok chvíli přemýšlí, zda má obligátně vyskočit jak čertík z krabičky. Rozmyslí si to a kmotra knihy, naše špičková dokumentaristka, zklamaně pak řekne skutečný titul. Léčba Bokem. Ostatním kmotrům se ulevilo, že věc uvedena na míru a John Bok jako první skrápí právě vydávanou knihu vodou. Když křest, tak křest.

A ty jsou nejmíň dva. V první řadě Bokova kniha a hned vedle skutečnost, že „Pepson“ Josef Snětivý tím uvedl v život své nové nakladatelství Čas, kde rukopis dostal tvář. A ne ledajakou. Pod grafickou úpravu se podepsala Kateřina Skalníková a mohla tak učinit velice oprávněně. Zrovna tak, jako Jitka Boková se může sebevědomě hlásit k ilustraci na obálce. Vznik knihy podpořil &Salamoun, spolek na podporu nezávislé justice, hrdými kmotry se stali ještě Pavel Kučera, právník, soudce a sám vydavatel „Pepson“ J. Snětivý.

John Bok je presidentským kandidátem na post ombudsmana a na čtenáři nechávám, zda překvapivým, či nikoliv. Po oznámení senátní dvojice kandidátů se mně nejeví bez šance, ale uvidíme. Pavel Kučera k tomu dodává: „ Chtěl jsem, aby to vzniklo do voleb ombudsmana a vím, proč.“ Totiž, asi hlavní trumf vynesený v Domě knihy „Kanzelsberger“ na Václavském Václaváku. 14 dní tvorby knihy od předání textu k právě probíhanému knižnímu křtu. Kéž by ombudsmanské causy měly takhle rychlý průběh, ať už to bude dělat bůhvíkdo. V každém případě volba bude to nejzajímavější, co se na českém politickém rynku v příštích dnech udá. V Bokovi já sám mám záruku, že nebude nikdy spojován s českým vlezdoprdelismem, jak sám říká. Proč? Protože mu vždycky lezl na nervy.

Co čekat? Souhrn břitkých článků, komentářů a studií, sarkastické glosy, vzniklé z vnitřního přetlaku tváří tvář problému, jež ho, čert ví proč, oslovil. Sám autor ke knize říká: „Je to pel mel, texty publikované různě i na internetu, pár ještě originálních, jež jsem říct chtěl.“

Hnací motor vzniku? (Kromě potřeby mít něco v ruce už před volbami, pozn.autora.) Z věčné pouhé snahy o spravedlnost. Z nekonečné, na začátek věčně se vracející, jdou na člověka deprese. Hluboké, brázdy zanechávající. Zbavit ho těch depresí je možná snová představa, ale proč ne?! Někdy mám pocit, že to je i věčný problém autora. S obecnou snahou to ovšem nemusí být v konfliktu, spíš naopak. Jemu i novému nakladatelství přeji zdar. Na knihu se hodně těším. O volbě  ještě rozhodnuto nebude.

Dům knihy Kanzelsberger, 24.8.2010, křest knihy John Bok: Léčba Bokem
zdroj obrázků www.nakladatelstvicas.cz; www.stop.p.13.czJohn Bok


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0385 s