Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 27.6.2022, svátek má Ladislav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníŽena jako detektiv? Ano, a hned dvakrát!

22.09.2010   Aneta Šimonková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nakladatelství Motto opět přináší pořádnou porci rozplétaček a kriminálních příběhů. V portfoliu se totiž objevily svazky Vražda na Den práce a Záludná síť. Nechte se unést do spletitých situací a zahrajte si na detektivy.


Vražda na Den práce
představuje další počin autorky Lee Harissové, která své „literární zločiny“ situuje do významných životních situací, ať se jedná o svátky (např. Vražda na Silvestra, Vražda o Velikonocích atd.) nebo určitá výročí (např. Vražda o stříbrné svatbě atd.). Pojítko mezi těmito knihami představuje hlavní hrdinka Christine Bennettová, která kdysi bývala jeptiškou a čtenáři mohou sledovat její životní peripetie, které proplétají i ony kriminální činy. Není tedy divu, že se hrdinka už sama aktivně zapojuje do řešení těchto záhad. Co ji čeká v souvislosti se Dnem práce?

Christine spolu s manželem Jackem a synem Eddiem odjedou neplánovaně do městečka Blue Harbor na Fire Islandu. To ještě netuší, jak je název ostrova příznačný pro kriminální čin, který bude muset dvojice opět rozplést. Nicméně Christine nabídku odjet kvituje, protože patnáct let trávila svůj čas převážně za zdmi kláštera, a tak možnost vyjet na malou dovolenou vidí jako příležitost, jak poznat nové kraje. Po příjezdu na místo je čeká vskutku malebná krajina, krásné moře a přátelští lidé. Nedlouho poté ale začnou městečko sužovat požáry. A to i v osudný Den práce. Náhle přijde o život i velitel místních hasičů a jeho dům následně vzplane ohněm. Náhoda? Jak se ukáže šéf, hasičů byl zastřelen. Mají s jeho smrtí co do činění i okolnosti, že to býval velký proutník? A jedná se vůbec o náhodné požáry, které do té doby Blue Harbor sužovaly? Christine a Jack nemají odpočinek ani na dovolené.

Helene Turstenová je autorkou další detektivní knihy, která k nám přichází až ze severských zemí. Konkrétně ve &Svédsku patří Turstenová k nejúspěšnějším autorům a její tvorba prorazila i do Spojených států. My tu nyní máme novinku – Záludná síť.
Komisařka Irena Hussová tentokrát řeší případ, který s naší realitou má hodně společného. Určitě jste narazili na případy pachatelů, kteří si své potenciální oběti hledají na internetu. Pod rouškou anonymity se vydávají za někoho, kým nejsou a vylákají své oběti ze sféry virtuality do reality, kde na nich spáchají trestný čin. Irena Hussová takto řeší případ hned dvou zavražděných obětí, které si pachatel rovněž vybral na „síti“. Co v takovém případě dělat? Vytipovat si další potenciální oběť a dostat se tak k vrahovi dříve, než on zasadí další vražedný úder. Pokud vám tento motiv připadá unylý, prozradíme vám, že se v knize odvíjí ještě další zápletka, tentokrát mrtvola nalezená ve zdi. A spojitost se „sítí“ tu nacházíme rovněž. Koneckonců, už i na Facebooku máme zeď, ne?


Dvěma novými detektivkami od nakladatelství Motto vás tentokrát provedou ženy. Ženská intuice je zde patrná už jenom v konfrontaci s mužským uvažováním – opozice manžela ve Vraždě na Den práce nebo protivník kolega v Záludné síti. Mužům je vše hned na první pohled jasné, zdá se; ženy více hloubají a kombinují. Kdo nakonec vyřeší vražednou hádanku je nasnadě, vezmeme-li v potaz, že hrdinkami jsou ženy a autorkami rovněž. Ale jak se říká – bez těch mužů by to nebylo ono.


Lee Harrisová: Vražda na Den práce, Motto, 2010
Helene Turstenová: Záludná síť, Motto, 2010


Zdroj obálek: nakladatelství Motto


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0366 s