Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 8.8.2020, svátek má Soběslav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 502
Registrovaní čtenáři: 509
Publikovaných článků: 12923
Komentářů: 11146


MěřeníTV tip - CON AIR - Nicolas Cage v tvrdé akční podívané

01.10.2010   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Milovníkům akčních velkopodívaných je určen film CON AIR, v něž osamocený Nicolas Cage čelí bandě zlotřilců, které ztvárnili m.j. John Malkovich, Steve Buscemi či Danny Trejo. Podívaná jen pro silné nervy!

Když se průzkumník americké armády Cameron Poe po letech služby ve speciálních vojenských jednotkách konečně vrátí domů ke své milované ženě, těší se na klidný rodinný život s dítětem, které je na cestě. To by se ale nesměl vyskytnout opilec, který jeho manželku ohrožuje. Cameron na něj bez rozmyšlení vyrukuje s tím, co se v armádě naučil - se smrtícím úderem. Tím si ale zavařil - je za neúmyslné zabití odsouzen na osm let. Stále se těší na svoji ženu a dcerku. Konečně nastane den propuštění a Camerona čeká speciální letadlo, které ho má z věznice Vacaville v Kalifornii dopravit domů. Letadlo patří policejní letecké divizi CON AIR a převáží současně ostatní trestance do nové supervěznice. Na palubě se tak sejdou ti nejtěžší zločinci s jedinou touhou - utéci. Hned od začátku filmu je jasné, že tohle bude tvrdá a drsná hra, jejíž výsledek bude dlouho na vážkách.

Trestanci pod vedením Cyruse "viruse" Grissoma se pokusí o hromadný útěk. Cameron, považovaný ostatními za spojence, je v letadle jediným, který může celé akci zabránit... Nejde mu ani tak o morálku a spravedllnost, ale rád, moc rád, by viděl svoji manželku a dceru.

Co vás čeká v průběhu dvě hodiny trvající filmu je po této expozici jasné - neohrožený hrdina v boji proti přesile těch nejhorších zvrhlíků a násilníků, série výbuchů a explozí (viz foto), film plný akce, která zahltí vaše oči i uši, takže nebude mít čas na nic jiného. V rámci akčních thrillerů mírně nadprůměrný film, který těží především z hereckých výkonů a prokreslených charakterů zločinců.

Charismatický Cyrus (John Malkovich) alias obávaný psychopat, monstrózní vrah malých děvčátek Garland Green "Mariettský řezník" (Steve Buscemi), černá rasistická gorila Nathan Jones "Platinový pes" (Ving Rhames), sadistický mexick"ý násilník "Johnny 23" (Danny Trejo) či další odsouzení skrytí pod přezdívkami "Jožin z bažin", "Bejby", "Sally", či "Pibnball" - to je pestrá galerie těch, které vás budou děsit ještě dlouho po zhlédnutí filmu.

Proti tomuto klanu násilníků mají čestný federální agent Vince Larkin (John Cusack) a hlavní hrdina Cameron Poe (Nicolas Cage) málo šancí. Počkejte si ale až na konec, je to jen film, takže musí dopadnout relativně dobře.

Film CON AIR je z dílny producentů Dona Simpsona a Jerry Bruckheimera, specialistů na akční filmy (od POLICAJTA V BEVERLY HILLS přes TOP GUN a KRVAVÝ PŘÍLIV až třeba po SKÁLU). Překvapivě byl vybrán na režii debutant britského původu Simon West, původně střihač a tvůrce řady reklamních snímků. Zjevně uspěl, protože dostal možnost natočit i další úspěšné filmy, z nichž známe z našich kin o dva roky později natočené drama GENERÁLOVA DCERA s Johnem Travoltou a akční film s ženskou hrdinkou LARA CROFT - TOMB RAIDER s Angelinou Jolie.

Distributor vymyslel k filmu slogan: "Už na zemi byli smrtelně nebezpeční. A teď dostali křídla. " Tak se raději při sledování připoutejte.
Foto v článku: kfilmu.net, iprima.cz
*************************************************
CON AIR
USA 1997, režie Simon West
na obrazovky uvádí PRIMA v neděli 3. října od 22,10 hodinKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0806 s