Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 28.2.2024, svátek má Lumír 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníExtrém? První sex, první velký výprask...

02.10.2010   Michaela Wilhelmová   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Možná jste ji viděli v servítky si neberoucím zdařilém dokumentu z BDSM komunity Nebe, Peklo, jak se nechává zavěsit na háky. S hlavní představitelkou, Fronémou, vám dnes přinášíme exkluzivní rozhovor. O filmu, romantických snech i realitě plné výprasků.

Kdo a jak vůbec přišel s nápadem natočit film o BDSM komunitě a jak jsi se k tomu dostala Ty?

Byl to nápad Pepeho Rafaje, a dále ho rozváděl David Čálek. Původně byl plán točit o bodymodyfikacích, ale při prozkoumávání terénu se rozhodli, že BDSM bude zajímavější. Mě oslovili na základě mých stránek.

Čekalas, že snímek bude mít takový úspěch? Přeci jen, jde „jen“ o dokument, o ty zas tak velký zájem mezi diváky nebývá…


Popravdě nevím jestli je na místě mluvit o „takovém úspěchu“. Z kin byl stahován velmi rychle, pozitivní recenze jsem četla hlavně od přátel. Já ale věřím, že film si své diváky najde, že se bude dál šířit poněkud nelegálnějšími cestami a že tak osloví mnoho lidí, kteří by neměli odvahu na to jít do kina. Jeden můj známý prohlásil, že je fajn, že ten film udělal z BDSM téma, na které je možnost zavést řeč třeba v kavárně s přáteli. To mě potěšilo.


Jak se k onomu pověstnému „vystoupení z Tabu budky“ před celý národ postavilo okolí, rodina a další lidé, kteří nejsou z BDSM komunity? Věděli o tom už dřív, nebo zprvu jen šokovaně koukali?


U mě to nebyl žádný skok z anonymity. Dávno píšu své názory na webu, nevadí mi že se šíří moje fotky a občanské jméno jsem nikdy neskrývala. Tj. Všichni moji známí to věděli nebo mohli vědět. Rodina byla přibližně obeznámená, ale až film to ukázal tak konkrétně. Rodiče se divili proč mám potřebu se takhle předvádět, ale myslím, že můj přistup pochopili. Navíc to otevřelo rozhovor ke kterému by jinak možná nedošlo. I za to jsem filmu vděčná.


Mnozí se ve snímku možná našli, zjistili, že tématika je jim také blízká. To by předpokládám i jeden z účelů dokumentu, ukázat, že mít trochu drsnější představy není žádný hřích. Ale co teď? Jak by se měl takový „nalezený“ člověk zachovat? Má se pokusit kontaktovat českou BDSM komunitu, když je sám se sebou tak trochu bezradný?

Ano, rozhodně to je jeden z hlavních cílů. „Nalezený“ má pak možnost si najít na netu spoustu materiálů vyhledáváním klíčového slova BDSM, může se zapojit na diskuzních serverech jako je třeba nyx.cz, lopuch.cz nebo třeba hofyland.cz. No a samozřejmě je možné se přijít bez jakýchkoli závazků na úchyly podívat. V Praze a v Brně jsou každý týden otevřené srazy pro nově příchozí, kde nikdo nikoho nefotí, neptají se na osobní data atd.

A jak jsi se „našla“ Ty sama? Mívala jsi jako třináctileté děvče romantické představy o něžném panu dokonalém, a teprve pak přišla na to, že to nebude to pravé ořechové, nebo Ti bylo odmala jasné, že cesta vede jinudy?

„Úchylné“ představy jsem měla od nějakých čtyř let. Tehdy jsem samozřejmě netušila, že jsou nestandardní, ale tak nějak mi došlo, že bych o tom neměla moc s nikým mluvit. Kolem čtrnáctého roku jsem se poprvé zamilovala a prožívala jsem dlouhý vážný (a vanilkový) vztah, který mě naplňoval. Představovala jsem si romantickou svatbu a dlouhý šťastný společný život. Zhruba v té době jsem také narazila na netu na erotické povídky a přečetla jsem jich děsnou spoustu. V té době jsem si i všimla, že mě mnohem víc baví ty, co jsou z kategorie BDSM. Našla jsem stránky bdsm.cz a metodicky jsem je pročítala. Tenkrát jsem si stále namlouvala, že to čtu jen ze zvědavosti, že mě jen zajímají lidské zvláštnosti. Někdy na přelomu patnáctého a šestnáctého roku mi bylo jasné, že se mě to opravdu týká. Začala jsem si psát s Milkovem (ve filmu se občas objevuje pod přezdívkou Torm) a v sedmnácti jsem to s ním začla zkoušet a bylo mi jasné, že to je pro mě to pravé.

Abych se ještě vrátila k původní otázce, BDSM se nijak nevylučuje s romantickými představami. Romantika je věc subjektivní. Pro někoho je to nosit prstýnek od svého partnera, pro někoho je to obojek. Ale princip je stejný. Vztahy BDSM+ lidí se od vanilkových moc neliší, milují se, žijou spolu, berou se a zakládají rodiny.


A ještě nám prozraď: To věšení na háky, je to největší extrém Tvého života, nebo jsi někdy zašla ještě dál?

Já bych nerada srovnávala moje extrémní zážitky. Takový první výskok z letadla, první sex, první velký výprask, první velký výprask, který jsem udělovala já, vystupování na Hell Show, druhé věšení za háky, které bylo zásadně odlišné od prvního, nejrůznější zážitky s halucinogeny a spousta dalších pozitivních i negativních zážitků, podle čeho to porovnat? Podle bolesti? Podle adrenalinu? Nemyslím.Pro mě jsou to všechno významné vzpomínky, které nemá smysl řadit, jen je nezapomenout.


Díky za rozhovor!
Zdroj fotek: Bontonfilm

 
Co je BDSM? (převzato z Wikipedie)
BDSM je pojem obecně užívaný pro širokou škálu sexuálních praktik a orientací založených na představě, že je jeden z partnerů nadřazen druhému. Patří sem zejména erotický sadismus, masochismus a různé formy fetišismu.

Zkratka pochází z angličtiny a je sama kompilátem tří dalších zkratek

    * B&D – bondage a discipline (bondage - poddanství, poddajnost a dále pak svazování a výchova)
    * D&S – dominance a submisivita
    * S&M – sadismus a masochismus
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.045 s